Šeda vzal Škodův gól na sebe. Weber ale káral i Konatého za tutovku | iSport.cz
10. srpna 2018 • 21:49

Šeda vzal Škodův gól na sebe. Weber ale káral i Konatého za tutovku

Autor: jam
TOP VIDEA
TOP GÓLY 20. KOLA: Parádní akce Slavie a Škodova třešnička, Shejbalův halfvolej TOP GÓLY 20. KOLA: Parádní akce Slavie a Škodova třešnička, Shejbalův halfvolej
Plzeň - Teplice: Pavel Vrba děkuje plzeňským fanouškům, ti mu připravili choreo Plzeň - Teplice: Pavel Vrba děkuje plzeňským fanouškům, ti mu připravili choreo
VŠECHNA VIDEA ZDE

Jediný gólový úder stačil Slavii k tomu, aby skolila Mladou Boleslav. Vyhrála na její půdě 1:0. Domácí Středočeši gól favoritovi z Edenu tak trochu darovali, brankář Jan Šeda prohrál souboj s Milanem Škodou, jehož hlavička skončila v síti. Šeda se za nic neschovával a vinu vzal na sebe.Běžela 34. minuta, slávistický stoper Michael Ngadeu poslal k boleslavské bráně pěkný centr. Domácí brankář Jan Šeda na něj vyběhl, ale Milan Škoda byl ve vzduchu úspěšnější a vstřelil jediný gól utkání. Slavia díky němu vyhrála v Boleslavi 1:0.

„Určitě to musím vzít na sebe. Věřil jsem si na ten centr, věřil jsem, že ten vzdušný souboj vyhraju. Byl jsem tam bohužel asi o setinu později, Škoďák mi to líznul přes rukavice a zapadlo to do brány,“ líčil Šeda.

„Kdybych si to vyhodnotil tak, že tam budu určitě později, zůstal bych v bráně. Laco Takács i Králik (Jan Král) tam byli, takže by svedli souboj. Otázkou je, jestli bych neměl vyšší postavení, že by mě třeba přehodil. To už je ale ‚kdyby‘, musím to vzít na sebe,“ pokračoval v analýze nešťastné situace boleslavský brankář.

Trenér Středočechů Jozef Weber svého gólmana nepotopil. „Bylo by nespravedlivé pranýřovat hráče jen za to, že gól dostaneme. Je potřeba se i podívat, proč jsme gól nedali. Ale chyba to byla, je to škoda. Šeda odchytal dobré utkání v Karviné, mohl na to navázat. Bohužel takové zápasy chyby rozhodují,“ prohlásil Weber. „Pro mě jsou ty chyby ale stejné, jako když někdo běží v 94. minutě na bránu a netrefí ji. To nemyslím jen dnešní utkání,“ odkázal na velkou šanci Tiémoka Konatého v nastavení.

Mladá Boleslav - Slavia: Konaté mohl v tutovce vyrovnat, ale selhal

Šeda začal sezonu jako dvojka, ale po dvou zápasech v minulém kole nahradil v Karviné v bráně Luboše Kamenára. Bude mít tato chyba na jeho pozici vliv? „Nechci spekulovat, je to na trenérovi a na nějakém hodnocení. Jak jsem říkal, šel jsem do toho souboje s tím, že ho vyhraju. Setinka sekundy rozhodla, že jsem ho prohrál a dostali jsme gól,“ smutnil Šeda.

CELÝ SESTŘIH: Mladá Boleslav - Slavia 0:1. Škoda rozhodl po chybě brankáře

Milan Škoda slaví vstřelený gól proti Boleslavi
Milan Škoda slaví vstřelený gól proti Boleslavi

 

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2019/2020

Program a rozpis zápasů Tabulka Změny pravidel Herní model Aktuální kolo Sestřihy zápasů VIDEO momenty Tabulka střelců Fantasy liga Kluby

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2019/2020 pokračuje v herním systému s nadstavbou: po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin a odehrají nadstavbu. Před novým ročníkem se měnila pravidla. Titul obhajuje Slavia Praha, nováčkem jsou České Budějovice.

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava
Články odjinud


Články odjinud