Viděli v Plzni správný záběr? Sudí popsal, jaký vliv má „šedá zóna“ | iSport.cz
Ondřej Škvor
28. srpna 2018 • 12:38

Viděli v Plzni správný záběr? Sudí popsal, jaký vliv má „šedá zóna“

Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
SESTŘIH: Midtjylland - Slavia 4:1. Postup do LM v prachu, rozhodla opakovaná penalta
INSIDER: Sparta měla koupit Jemelku, Horváth by byl jako Panenka
VŠECHNA VIDEA ZDE

Šedá zóna – to je hlavní problém, který vyvstal s využitím videorozhodčího. O víkendu se to jen potvrdilo. Ta klasická otázka, jestli penalta byla, nebo nebyla, je na místě. Ovšem u střetu plzeňského Milana Petržely s boleslavským Janem Králem se dere dopředu ještě jiná, snad i zásadnější – měl videorozhodčí (VAR) při svém verdiktu ten správný záběr?Běží 9. minuta a Milan Petržela si přehazuje balon přes ležícího Jana Krále. Když ho přeskakuje, bránící hráč ho zasáhne do nohy. Není to jasná situace, ale televizní divák z přiblíženého záběru po chvíli přece jen vidí, že to faul byl. Miroslav Zelinka, VAR pro tento zápas, však úhel patrně neviděl. Proto sudímu Radku Příhodovi nedoporučil, aby šel svůj původní verdikt přezkoumat k monitoru.

To připouští i Roman Hrubeš, který je pánem nad videem v českém fotbale. „Podle mých informací si vybral jiné záběry. Ten, z něhož se zdá, že Králova noha trkla do letícího Petržely – myslím, že to byla takzvaná spodní ofsajdovka –, mezi nimi nebyl,“ říká.

Vypadá to nepochopitelně, Hrubeš pro to však má vysvětlení. „Pracuje se pod tlakem a není čas prozkoumat úplně všechny záběry. Z toho, co VAR viděl, to na penaltu nebylo,“ tvrdí Hrubeš, podle něhož ani ten „nejlepší“ záběr jasně neprokazuje penaltu. „Neříkám, že se to nedalo písknout. Ale pořád je tu otázka, jestli by nespadl tak či tak, jestli neletěl už předem. Stále to je čtyřicet nebo třicet procent pochybností. Nebylo to zřejmé.“

Jak viděl situaci hlavní Radek Příhoda? „Zaprvé, do zápasu jsem šel s tím, že budu pískat pouze situace, které jsou stoprocentní. Co si budeme povídat, Petržela je určitý typ hráče a z mého pohledu to vypadalo, že skočil.

Přečtěte si pokračování článku s předplatným Premium
Získejte neomezený přístup již od 49 Kč měsíčně

Chci předplatné Premium
Vstoupit do diskuse
0

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2020/2021

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2020/2021 mění herní systém a čeká ji několik změn. Asi tou nejzasádnější je zrušení nadstavby a 18 týmů v nejvyšší fotbalové soutži.

Od příštího ročníku by se však nadstavba měla opět vrátit. O třetí titul v řadě usiluje Slavia Praha, nováčkem jsou Pardubice a Zbrojovka Brno.

Program a rozpis zápasů Tabulka COVID manuál Dresy Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava

Fotbalové vybavení * Fotbalové dresy * Kopačky na Heureka.cz
Články odjinud


Články odjinud