Michal Koštuřík
6. září 2018 • 21:45

Skuhravý po konci v Opavě bere Duklu! Neudělal jsem nic špatného, říká

Reklama
TOP VIDEA
ZLATÁ PÍŠŤALKA: Video zachránilo duel Slavie, sudí nezvládli čtyři penalty ZLATÁ PÍŠŤALKA: Video zachránilo duel Slavie, sudí nezvládli čtyři penalty
SESTŘIH LM: Liverpool – Neapol 1:0. Postup domácích vystřelil Salah SESTŘIH LM: Liverpool – Neapol 1:0. Postup domácích vystřelil Salah
VŠECHNA VIDEA ZDE

Tak se podržte. Pár dní po ukončení angažmá v Opavě jde Roman Skuhravý do nového angažmá a stal se trenérem Dukly! Jako první o překvapivém plánu informoval iSport.cz, kterému svůj zájem potvrdil ve čtvrtek večer sám Skuhravý. V pátek ráno pak u posledního týmu tabulky FORTUNA:LIGY oficiálně nahradil Pavla Drska, jehož další působení v klubu je předmětem jednání. Skuhravý povede už páteční trénink na Julisce.Myslel si, že si dá oraz, zrelaxuje v rodinném kruhu. Možná až do zimy. Nic takového se nekoná. Třiačtyřicetiletý Skuhravý se znovu hrne do práce. Cestou z Opavy domů do Jablonce k němu přilétla nabídka z Dukly Praha, kdy před lety krátce působil.

Klub z Julisky na něj udělal dojem. „Tam jsem pochopil součinnosti a to, jak se dá fotbal dělat. Potom jsem se mohl posunout dál. Není to z mé strany žádný kalkul,“ připomněl postavení mužstva v tabulce a nulový bodový zisk po sedmi kolech.

Skuhravého lákala koncepční práce, o které debatoval se členy vedení Günterem Bittengelem a Michalem Šrámkem. „To je pro mě to nejdůležitější,“ prohlásil. „Zkušený trenér by měl konsolidovat tým a pomoci Dukle ze sestupových vod, kde se po neúspěšném začátku sezony nachází,“ uvedla Dukla na svém webu.

Trenér Roman Skuhravý dovedl Opavu do první ligy i finále domácího poháru
Trenér Roman Skuhravý dovedl Opavu do první ligy i finále domácího poháru

Skuhravému ve Slezsku pořád běžela smlouva, oba kluby se ale dohodly na jejím předčasném ukončení. Vedení SFC nechtělo svému bývalému trenérovi házet klacky pod nohy. Ví, co pro klub odvedl a že úspěšné angažmá ukončil jen kvůli rodině.

Té chce být Skuhravý nablízku. V Praze bydlet nebude, chystá se z Jablonce dojíždět. Podobný režim, jen v opačném gardu, má kolega Petr Rada. „Platí, že chci pracovat a žít s rodinou. Tu musím živit. Na tom se nic nemění. Situace není jednoduchá, ale nikdy jsem neřekl, že chci odpočívat. Nečekal jsem, že nabídka přijde tak brzy,“ vysvětloval Skuhravý.

Pochopí však opavští fanoušci, že jejich oblíbenec jde trénovat konkurenta v boji o záchranu? Tohle se jim bude těžko kousat. „Etický pohled je nejdůležitější, ale absolutně jsem neudělal nic špatného. Na opavské příznivce nikdy nezapomenu, jenže na tyhle věci se nemůžu ohlížet. To jsem se v životě naučil,“ nedělá si z toho hlavu. „Chci trénovat v Dukle,“ zdůraznil.

 

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Nový hrací model Fantasy liga

Nejvyšší česká fotbalová soutěž nově s názvem FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci. Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin, do kterých si přenesou bodové zisky: skupina o titul (1.-6.), skupina o baráž o EL (7.-10.) a skupina o udržení (11.-16.).

SESTŘIHY všech zápasů 18. kola Fortuna ligy »

19. kolo Fortuna ligy:

Baník Ostrava - Olomouc (pá 14.12., 18:00), Teplice - Zlín (so 15.12., 15:00), Slovácko - Dukla (so 15.12., 15:00), Opava - Ml. Boleslav (so 15.12., 15:00), Bohemians - Liberec (so 15.12., 15:00), Příbram - Sparta (so 15.12., 17:00), Plzeň - Karviná (ne 16.12., 15:00), Jablonec - Slavia (po 17.12., 18:00)Články odjinud


Články odjinudKlasická verze
Mobilní verze