Skuhravý po konci v Opavě bere Duklu! Neudělal jsem nic špatného, říká | iSport.cz
Michal Koštuřík
6. září 2018 • 21:45

Skuhravý po konci v Opavě bere Duklu! Neudělal jsem nic špatného, říká

Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Plekanec končí v Kometě. Budoucnost? Momentálně nad hraním nepřemýšlí, říká agent
Sparta - Motor ČB: Machovský si připsal gól do prázdné branky, 5:2
VŠECHNA VIDEA ZDE

Tak se podržte. Pár dní po ukončení angažmá v Opavě jde Roman Skuhravý do nového angažmá a stal se trenérem Dukly! Jako první o překvapivém plánu informoval iSport.cz, kterému svůj zájem potvrdil ve čtvrtek večer sám Skuhravý. V pátek ráno pak u posledního týmu tabulky FORTUNA:LIGY oficiálně nahradil Pavla Drska, jehož další působení v klubu je předmětem jednání. Skuhravý povede už páteční trénink na Julisce.Myslel si, že si dá oraz, zrelaxuje v rodinném kruhu. Možná až do zimy. Nic takového se nekoná. Třiačtyřicetiletý Skuhravý se znovu hrne do práce. Cestou z Opavy domů do Jablonce k němu přilétla nabídka z Dukly Praha, kdy před lety krátce působil.

Klub z Julisky na něj udělal dojem. „Tam jsem pochopil součinnosti a to, jak se dá fotbal dělat. Potom jsem se mohl posunout dál. Není to z mé strany žádný kalkul,“ připomněl postavení mužstva v tabulce a nulový bodový zisk po sedmi kolech.

Skuhravého lákala koncepční práce, o které debatoval se členy vedení Günterem Bittengelem a Michalem Šrámkem. „To je pro mě to nejdůležitější,“ prohlásil. „Zkušený trenér by měl konsolidovat tým a pomoci Dukle ze sestupových vod, kde se po neúspěšném začátku sezony nachází,“ uvedla Dukla na svém webu.

Trenér Roman Skuhravý dovedl Opavu do první ligy i finále domácího poháru
Trenér Roman Skuhravý dovedl Opavu do první ligy i finále domácího poháru

Skuhravému ve Slezsku pořád běžela smlouva, oba kluby se ale dohodly na jejím předčasném ukončení. Vedení SFC nechtělo svému bývalému trenérovi házet klacky pod nohy. Ví, co pro klub odvedl a že úspěšné angažmá ukončil jen kvůli rodině.

Té chce být Skuhravý nablízku. V Praze bydlet nebude, chystá se z Jablonce dojíždět. Podobný režim, jen v opačném gardu, má kolega Petr Rada. „Platí, že chci pracovat a žít s rodinou. Tu musím živit. Na tom se nic nemění. Situace není jednoduchá, ale nikdy jsem neřekl, že chci odpočívat. Nečekal jsem, že nabídka přijde tak brzy,“ vysvětloval Skuhravý.

Pochopí však opavští fanoušci, že jejich oblíbenec jde trénovat konkurenta v boji o záchranu? Tohle se jim bude těžko kousat. „Etický pohled je nejdůležitější, ale absolutně jsem neudělal nic špatného. Na opavské příznivce nikdy nezapomenu, jenže na tyhle věci se nemůžu ohlížet. To jsem se v životě naučil,“ nedělá si z toho hlavu. „Chci trénovat v Dukle,“ zdůraznil.

Vstoupit do diskuse
0

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2019/2020

Nadstavba FORTUNA:LIGA

Skupina o titul Skupina o Evropu Skupina o záchranu

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2019/2020 pokračuje v herním systému s nadstavbou: po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělily do tří skupin a hrají nadstavbu. Titul obhájila Slavia Praha, nováčkem jsou České Budějovice.

Program a rozpis zápasů Tabulka Sestřihy zápasů VIDEO momenty Tabulka střelců Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava

Fotbalové vybavení * Fotbalové dresy * Kopačky na Heureka.cz
Články odjinud


Články odjinud