SESTŘIH: Baník – Sparta 0:1. Vypjatý souboj rozhodl v závěru Tetteh

0
Zábranský? Zbrojovku řídit nebude, fotbal jde mimo něj, Kometa je srdcovka
Zimák: Vrána přiletěl nečekaně. Proč by MS mělo klapnout?

Fotbalisté Sparty zvládli emocemi nabitý šlágr osmého kola FORTUNA:LIGY a na hřišti ostravského Baníku zvítězili 1:0. O cenném triumfu Pražanů rozhodl ve druhém poločase ghanský útočník Benjamin Tetteh, kterého do úniku skvěle uvolnil Martin Frýdek. Baník prohrál poprvé od druhého kola a v tabulce zůstává pátý, Sparta poskočila na třetí místo, přičemž za duem Slavia – Plzeň zaostává o jediný bod.

Baník na Spartu vyrukoval i s uzdraveným kapitánem Milanem Barošem, ale v ohlušující vřavě vyprodaného stadionu budily emoce spíše osobní souboje a půtky.

Domácí se snažili začít aktivně. Holzer se po pěti minutách sice hezky uvolnil středem, ale jeho rána neměla adekvátní razanci. To Baroš se v 19. minutě zase ocitl ve velmi dobré palebné pozice uvnitř vápna, pro změnu mu však vůbec nevyšel první dotek s balonem a tím ani následná koncovka.

Vypjatý duel plný tvrdých střetů přinesl vyrovnaný fotbal, který měl v prvním poločase minimum možností. Patrně tu největší promarnil v 36. minutě Šural, který si ve vápně zasekl obránce, ale jeho střelu k tyči dokázal Stronati kousek před čarou zblokovat do bezpečí.

Bojovný charakter zápasu se nezměnil ani po přestávce. Hrubý se pokoušel překvapit Nitu ranou z dvaceti metrů, ale sparťanský brankář míč vyškrábl. Zaváhání Šindeláře udělalo po hodině hry cestu k vedoucímu gólu hostujícímu Plavšičovi, který šel úplně sám na Laštůvku, ale ostravský gólman skvělým zákrokem domácí podržel.

Pořádné štěstí pak měli i sparťané. Střílenou přihrávku Fleišmana tečoval Radakovič, pro hosty naštěstí míč o centimetry minul tyčku. Rozhodující úder přišel v 77. minutě: Frýdek poslal pasem za obranu vstříc Laštůvkovi Tetteha, který přesným dloubnutím dílo dokonal.

Domácí ihned reagovali střídáním a čerstvý náhradník Jakub Šašinka mohl prvním kontaktem s míčem srovnat, ale slibné možnosti se zalekl a zakončil špatně. Další šance už domácí ani v sedmiminutovém nastavení neměli a tým kouče Páníka po sérii pěti utkání poprvé nebodoval. Sparta zůstává jako jediná v celé lize neporažená.

Domácí:

Hosté: 77. Tetteh

Domácí: Laštůvka – Pazdera, Šindelář, Stronati, Fleišman – Fillo (88. Granečný), Jánoš (81. O. Šašinka), R. Hrubý, Holzer – Baroš (C) (78. J. Šašinka), Diop.

Hosté: Nita – Chipciu, Radaković, Kaya, Costa – Sáček (73. V. Vukadinović), Stanciu, M. Frýdek, Plavšić (81. Civić) – Josef Šural (C), Tetteh (86. Mebrahtu).

Baník - Sparta: Sparťanům zatrnulo. Radakovič si málem vstřelil vlastní gól

Baník - Sparta: Baroš v dobré příležitosti jen přihrával, …

Baník - Sparta: Šindelář vyrobil strašnou hrubku, Plavšič ale neprostřelil Laštůvku

Baník - Sparta: Hrubého dobrá střela protáhla Nitu

Baník - Sparta: Diop pořádně zajel do Stancia, koledoval si o druhou žlutou kartu

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905