Baluta v útoku Slavie! Trpišovský zkusil překvapit, kde byly rezervy?

Autor: Jan Malý
0
Olomouc - Sparta: Kuchtův gól hlavou byl odvolán kvůli ofsajdu
Hradec Králové - Slavia: Zadražil fantasticky vychytal Chytila

Stanislav Tecl a Milan Škoda, hlavní útočné hrozby červenobílých, se kurýrují, a tak se místo na špici slávistické ofenzivy uvolnilo. Kdo na něj? Trenér Jindřich Trpišovský nakonec zvolil pro utkání na Baníku (1:2) Alexandra Balutu. Rumunský univerzál působil živě, byl vidět, ale zklamal v koncovce.

Bylo to tajemství, které nakonec mělo překvapivé rozuzlení. Slavia vyrukovala na ostravský Baník v útoku s Alexandrem Balutou. Muris Mešanovič a Peter Olayinka, další možné alternativy, se ve vypjaté partii objevili až v jejím průběhu, Jan Matoušek do hry nezasáhl.

Proč slávistický trenér Jindřich Trpišovský sáhl po malém Rumunovi? „Čekali jsme, že Baník bude hrát víc z bloku a bude chodit do rychlých protiútoků. Maty (Matoušek) by úplně neměl kam nabíhat. Chtěli jsme tam dát dalšího hráče, který je schopný se udržet na míči, i když typologicky to úplně útočník není,“ vysvětloval kouč „sešívaných“. Baluta je spíš křídelník nebo podhrotový hráč.

Varianta s Mešanovičem od úvodní minuty podle něj reálná nebyla, byť bosenský forvard nastoupil předtím v týdnu v poháru proti Ústí nad Labem a trefil se z penalty. „Muris na to po tom zranění bohužel ještě není připravený, s Ústím měl v prvním poločase problémy, rok nehrál,“ poznamenal Trpišovský. A ani Olayinka ještě není zcela rozehrán po zranění, což se na jeho včerejším vystoupení projevilo.

Baluta byl ve hře, nabízel se, i přes nízký vzrůst vyhrál několik důležitých hlavičkových soubojů a nachomýtal se ke klíčovým momentům ve slávistické ofenzivě. Do vyložené šance nahrál Ibrahimu Traorému, pak hlavičkou sklepl centr od Jana Bořila pro Miroslava Stocha, který skóroval.

V 32. minutě neuspěl, když dělal kličku ostravskému brankáři Janu Laštůvkovi, ten mu pak ještě vyčinil, když ho střet bolel. Ve druhé půli opět hlavičkou připravil šanci, tentokrát pro Mešanoviče. Vzápětí se ocitl v gigantické příležitosti, byl sám na penaltě, ale Laštůvka se skvěle vymrštil a jeho pokus zlikvidoval.

„Bylo dobré, že byl u klíčových momentů. Přihrál Mírovi Stochovi na gól, byl dvakrát sám před gólmanem, ale ani jednou to neproměnil. Jeho výkon byl lepší než v předcházejících zápasech, určitě byl vidět,“ zhodnotil Trpišovský výkon Baluty. „Měl dvě tři šance, které měl jako útočník proměnit. Z tohoto hlediska je to škoda,“ prohodil stroze slávistický kapitán Josef Hušbauer .

Jelikož Tecl bude mimo hru několik týdnů a Škoda také ještě nebude s velkou pravděpodobností připraven na čtvrteční zápas Evropské ligy v Petrohradu, může Baluta dostat příležitost i příště. Výkonem nezklamal, ale ty šance…

SESTŘIH: Baník - Slavia 2:1. Ostrava v deseti ovládla fantastické drama

Baník - Slavia: Páník zápas z lavičky nedotrénuje, je vykázán na tribunu

Baník - Slavia: Ostravané šli tři na jednoho, ale Hrubý nepřekonal Koláře

Baník - Slavia: Stochova rána z přímého kopu skončila na Laštůvkovi

Baník - Slavia: Hrubý v šanci, ale Kolářovu bránu překopl

Baník - Slavia: Laštůvka je k nepřekonání. Baluta se ho v naprosté tutovce zalekl

Baník - Slavia: Mešanovič zase sám před Laštůvkou, ostravský brankář je v životní formě

Baník - Slavia: Mešanovič ve stoprocentní šanci, Laštůvka ale zase čaroval

Baník - Slavia: Šílenou hrubku Součka potrestal Fillo, Ostrava vede 2:1!

Baník - Slavia: Souček se vytyčil při rohovém kopu, jeho hlavičku lapil Laštůvka

Baník - Slavia: Rychlý slávistický brejk zakončoval Baluta, ale Laštůvka dobře vyběhl
Video patří k placenému obsahu iSportu
Odemknout video

Baník - Slavia: Závar před ostravskou bránou, Traorého ránu zablokoval Šindelář

Baník - Slavia: Stoch udeřil! Umístěnou ranou z první srovnává na 1:1

Baník - Slavia: Traorého v obrovské šanci vychytal Laštůvka

Baník - Slavia: Fillo posílá Ostravu v deseti do vedení 1:0!

Baník - Slavia: Baroš zuří, ale musí do sprch! Sudí po zásahu VAR vyloučil kapitána

Baník - Slavia: Baroš loktem sestřelil Součka, od rozhodčího původně dostal jen žlutou

Baník - Slavia: Po Stochově trestňáku smrtící brejk Ostravy. Baroš zakončoval v tutovce

Baník - Slavia: Baník nafurt. Působivé ostravské choreo

0

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905