SESTŘIH: Karviná - Dukla 0:2. Pražané podruhé slaví, parádně se trefil Ďurica | iSport.cz
7. října 2018 • 17:09

SESTŘIH: Karviná - Dukla 0:2. Pražané podruhé slaví, parádně se trefil Ďurica

720p360p
LIGOVÝ INSIDER: Slavia má dvě jedenáctky, takového Kangu Sparta potřebuje LIGOVÝ INSIDER: Slavia má dvě jedenáctky, takového Kangu Sparta potřebuje
V čem přišly fotbalové hvězdy a jejich drahé polovičky na vyhlášení Fotbalisty roku? V čem přišly fotbalové hvězdy a jejich drahé polovičky na vyhlášení Fotbalisty roku?

Fotbalisté Dukly Praha zvítězili v 11. kole první ligy v Karviné 2:0. Vítězství posledního celku tabulky zařídili ve druhém poločase Ján Ďurica a v nastavení Frederik Bilovský. Pražané si pod koučem Romanem Skuhravým připsali druhé vítězství v sezoně a první venkovní výhru po šesti prohrách za sebou. I přes výhru zůstává Dukla na posledním místě v tabulce, na týmy před sebou ztrácí dva body.

Dukla se příliš nepodobala týmu, který by v sezoně ještě nebodoval venku. Možná i kvůli tristní bilanci hosté od výkopu vsadili na aktivní pojetí hry, které jim vyneslo územní převahu a v 17. minutě i první vyloženou šanci. Hostům pomohl šťastný odraz ve skrumáži, po němž pálil Brandner a jeho tečovaný pokus skoro zázračně vytáhl na brankové čáře gólman Berkovec.

Pražané byli v prvním poločase takřka ve všech statistických ohledech lepší, jen gólově svou aktivitu nevyjádřili. Také po další standardce vznikl v karvinském vápně zmatek, ve kterém se k dorážce dostal Schranz, ale jeho pokusu scházela přesnost.

720p 360p

Karviná herně zůstala ve stínu svých posledních utkání. Trenér Nádvorník se o přestávce pokusil oživit herní projev nasazením Ramireze místo Wágnera a minimálně chvilkový efekt to mělo. Krátce po změně stran se domácí dostali do první velké šance, ale rychlý výpad po ose Janečka - Letič zakončil Budinský přízemní střelou do nohou gólmana.

Pak se hra vrátila do starých kolejí a Dukla znovu převzala taktovku. Střelecké trápení však prodloužil Brandner, který se v 62. minutě ocitl sám před Berkovcem. Až v 64. minutě odemkl karvinskou bránu stoper Ďurica, který z přímého kopu technicky přes zeď trefil spodní odkrytý kout.

Karviná v závěrečné honbě za vyrovnáním zjednodušovala a otevírala hru, ale největší šanci to přineslo Dukle. Do totálně otevřené obrany hosté podnikli brejk v 84. minutě, ovšem Doumbia trefil jen tyčku. Pojistku tak až v nastaveném čase přidal Bilovský.

Domácí:

Hosté: 64. Ďurica, 90+3. Bilovský

Domácí: Berkovec – Čolić (80. Krivák), Panák, Janečka (C), Jan Moravec – Mertelj, Budínský – Ba Loua, Suchan (66. Guba), Letić – Wágner (46. Ramírez).

Hosté: F. Rada – Bezpalec, Raspopovič (82. Ostojić), Ďurica – Milošević (C), Doumbia, Daniel Tetour (77. Bilovský), Souček (88. Chlumecký), Brandner – Djuranović, Schranz.

720p 360p

Karviná - Dukla: Z trestného kopu se trefil nadýchaným obloučkem k tyči Ďurica, 0:1
720p 360p

Karviná - Dukla: Brandner se ocitl sám před Berkovcem, ale zaváhal a nestihl zakončit

720p 360p

Karviná - Dukla: Od Wágnera se v malém vápně odrazil míč, ale směrem mimo branku
720p 360p

Karviná - Dukla: Ba Loua prokličkoval mezi Dukláky a vystřelil na bližší tyč, Rada byl připraven

720p 360p

Karviná - Dukla: Djuranovič předvedl hezkou patičku, Bezpalec pálil zpoza vápna vedle
720p 360p

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Nový hrací model Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Fantasy liga Kluby

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci.
Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin a odehrají nadstavbu.

Profily klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava

MS v hokeji 2019 (Slovensko): Program * Rozpis * Vstupenky * Tabulky

MS v biatlonu 2019 (Östersund): Program * Závody * Info a vstupenky