8. října 2018 • 15:40

Krásné gesto! Hráči Jablonce podpořili rodinu zesnulého fanouška (†31)

Autor:
TOP VIDEA
Krize? Jaká krize? Hráči Realu ji na tréninku před Plzní nedali znát Krize? Jaká krize? Hráči Realu ji na tréninku před Plzní nedali znát
TOP MOMENTY extraligy: Jágr v Třinci, naštvaný Pěšán i stoprocentní Vary TOP MOMENTY extraligy: Jágr v Třinci, naštvaný Pěšán i stoprocentní Vary
VŠECHNA VIDEA ZDE

Jablonečtí fotbalisté se mezi sebou složili na finanční pomoc rodině tragicky zesnulého věrného fanouška. Michal Tatarkovič (†31) chodil na utkání severočeského celku šestnáct let. V době výjezdu do Rennes jedna z tváří jabloneckého kotle náhle zemřela a zanechala za sebou milující manželku i dvě malé děti. Kabina se v čele s kapitánem Tomášem Hübschmanem složila na 100 000 korun, které věnovala pozůstalým, aby jim alespoň částečně pomohla překonat těžké časy.Byla to pro severočeský celek nečekaná rána. Jeden z největších fanoušků, který nevynechal jediný zápas, náhle 19. září ve věku jednatřiceti let zemřel a zanechal za sebou manželku a dvě malé děti. Vesměs celý klub ho znal, nebo minimálně věděl, o koho se jedná. Při utkání s Plzní hráči uctili jeho památku minutou ticha a kotel si připomněl svého kamaráda choreem.

SESTŘIH: Jablonec - Slovácko 2:0. Neškodní hosté odevzdali na severu Čech všechny body
720p 360p

„Hráči za mnou přišli po zápase v Teplicích. Chtěli vybrat peníze a předat je manželce Michala Tatarkoviče. Věděli jsme, že měli krátce po svatbě a dvě malé děti. Teď na to všechno zůstala paní Tatarkovičová sama. Probrali jsme to s Tomášem Hübschmanem i vedením a rozjeli jsme to velmi rychle,“ ohlížel se za zrozením nápadu na sbírku tiskový mluvčí klubu Martin Bergman. „Vybralo se sto tisíc korun a věříme, že to rodině pomůže. Jsem na hráče opravdu hrdý, že s takovou myšlenkou vůbec přišli a nakonec ji i zrealizovali,“ dodal Bergman.

„V kabině jsme s kluky domluvili, že by bylo dobré alespoň nějakým způsobem pomoct rodině nedávno zesnulého fanouška. Mezi hráči a realizačním týmem jsme vybrali padesát tisíc a stejnou částku přidalo také vedení klubu. Víme, že to není pomoc na celý život, ale do začátku to rodině určitě pomůže. Jsme rádi, že paní Tatarkovičová přišla přímo na stadion, kde to má ráda a chodila tam s dětmi i s manželem. Věříme, že to rodině pomůže,“ řekl za tým Tomáš Hübschman.

O smrti jednoho z největších podporovatelů klubu se tým dozvěděl při výjezdu do Rennes, kde Jablonec sehrál svůj první zápas Evropské ligy v historii. Utkání skončilo prohrou Severočechů 1:2. První bod v mezinárodní soutěži uhráli svěřenci trenéra Petra Rady proti Dynamu Kyjev minulý týden (2:2).

 

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Nový hrací model Fantasy liga

Nejvyšší česká fotbalová soutěž nově s názvem FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci. Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin, do kterých si přenesou bodové zisky: skupina o titul (1.-6.), skupina o baráž o EL (7.-10.) a skupina o udržení (11.-16.).

SESTŘIHY všech zápasů 11. kola Fortuna ligy »

12. kolo Fortuna ligy:

Bohemians 1905 - Plzeň (pá 19.10., 18:00), Olomouc - Zlín (so 20.10., 15:00), Slovácko - Teplice (so 20.10., 17:00), Baník - Karviná (so 20.10., 17:00), Příbram - Jablonec (so 20.10., 17:00), Dukla - Opava (ne 21.10., 15:00), Liberec - Slavia (ne 21.10., 17:00), Sparta - Boleslav (po 22.10., 18:00)Články odjinud


Články odjinudKlasická verze
Mobilní verze