3. listopadu 2018 • 19:27

SESTŘIH: Příbram - Slovácko 0:3. První výhra hostů po osmi zápasech

0
Speciál o Slovácku. Co kouč a kádr? Svědík do Baníku či Plzně? Posunul se, říká Nguyen
SESTŘIH: NY Islanders - Carolina 2:3. Nečas asistencí přiblížil Hurricanes k postupu

Fotbalisté Slovácka ukončili sérii ligových porážek, která se zastavila na osmi utkáních. Tým z Uherského Hradiště zvítězil ve 14. kole nejvyšší soutěže v Příbrami jasně 3:0 a odpoutal se z posledního místa tabulky na čtrnáctou pozici. Góly Slovácka vstřelili v druhé půli Tomáš Zajíc, Lukáš Sadílek a Jan Kuchta. Nováček z Příbrami počtvrté za sebou prohrál při celkovém skóre 1:18 a je třináctý s náskokem dvou bodů na dnešního soupeře a čtyř bodů na poslední Duklu.

Příbramský kouč Csaplár po posledních špatných výsledcích udělal hned čtyři změny v sestavě. Na lavičku usedl i kapitán Skácel, naopak poprvé v základu dostal šanci Pejša. Domácí byli v úvodu výrazně aktivnější, ovšem ve finální fázi se trápili.

V 16. minutě mohli jít do vedení hosté, když po chybě domácí obrany běžel sám na branku Zajíc. Udělal kličku gólmanovi Kočímu a spadl, sudí Houdek to místo faulu posoudil jako simulování a dal Zajícovi žlutou kartu.

SESTŘIH: Příbram - Slovácko 0:3. Tři údery po přestávce a Slovácko už není poslední

Vzápětí měla největší šanci Příbram. Pejša po chybné rozehrávce soupeře vletěl do vápna a hledal volného Fantiše, přihrávku k němu ale neprocpal. To se povedlo až Hlúpikovi, jenže Fantiš místo střely z první do odkryté branky míč ještě zpracovával.

V příbramské sestavě byl hodně vidět Voltr, který už v úvodu nebezpečně střílel, ale tečovaná střela skončila těsně vedle. Pak se dostal k nebezpečné hlavičce. Do poločasu ještě zahrozil Hlúpik, ale trefil jen brankáře Trmala.

Ve druhé půli zničehonic udeřilo Slovácko. Míč ve vápně propadl v 50. minutě k Zajícovi, který zachoval klid a uklidil balon do protipohybu brankáře. Vstřelil svůj první ligový gól od března.

Příbramští se pak snažili o vyrovnání, ale dobrou střelu Voltra vytáhl zpod břevna Trmal. Víc si už domácí nevytvořili. Naopak pět minut před koncem utekl hostující Kuchta, nahrál před branku, kde Tregler nedokázal zažehnat nebezpečí a Sadílek rozhodl. V nastavení pak po brejku přidal třetí gól Slovácka Kuchta.

Tým z Uherského Hradiště vyhrál vzájemný zápas počtvrté za sebou navíc bez inkasované branky, Příbram mu nedala gól už 427 minut.

Domácí:

Hosté: 50. Zajíc, 85. Sadílek, 90+2. Kuchta

Domácí: Kočí – Kodr, Nitrianský (83. Nový), Tregler, Antwi – Hlúpik (74. Keita), Květ, Soldát, Fantiš (C) – Pejša (57. Jan Rezek), Voltr.

Hosté: Trmal – Juroška, S. Hofmann, J. Krejčí, Reinberk – Navrátil, Machalík (63. Sadílek), V. Daníček (C), Jakub Rezek (46. Kalabiška), Havlík – Zajíc (79. Kuchta).

Domácí: Nový, Průcha, Katidis, Skácel, Rezek, Keita, Švenger

Hosté: Janošek, Kuchta, Hellebrand, Sadílek, Kalabiška, Petr, Daněk

Domácí: Voltr, Nitrianský, Kodr, Květ, Tregler

Hosté: Zajíc, Machalík, Trmal

Jiří Housek. Asistenti: Tomáš Mokrusch, David Hock. Čtvrtý rozhodčí: Vojtěch Severýn

Na Litavce, Příbram

1856 diváků

Klíčové momenty zápasu:

Příbram - Slovácko: Jedovka Fantiše vyzkoušela gólmana Slovácka
Příbram - Slovácko: Příbram nepotrestala fatální chybu hostí, Fantiš selhal v koncovce
Příbram - Slovácko: Příbram zase na ručník, třetí zásah přidává Kuchta
Příbram - Slovácko: Voltr zpoza vápna mířil těsně vedle!

0

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905