Kam s Dočkalem? Tři varianty zálohy Sparty, ve hře i Stanciu v útoku | iSport.cz
9. listopadu 2018 • 19:00

Kam s Dočkalem? Tři varianty zálohy Sparty, ve hře i Stanciu v útoku

Autor: ,
Reklama
  • Záložník Bořek Dočkal by se v zimě mohl vrátit do Sparty. Jak by po jeho příchodu mohla vypadat základní sestava? Varianty jsou tři Záložník Bořek Dočkal by se v zimě mohl vrátit do Sparty. Jak by po jeho příchodu mohla vypadat základní sestava? Varianty jsou třiFOTO:

    Kam s ním? Ačkoliv je tato otázka zatím hodně předčasná, je potřeba, aby si ji Sparta zodpověděla už nyní. Řeč je o Bořku Dočkalovi. Jeho případný zimní příchod by mohl zamíchat se základní sestavou. Deník Sport dal dohromady tři varianty, jak by Letenští mohli s reprezentačním kapitánem nastupovat a v sestavě by zůstali Nico Stanciu, Guélor Kanga či Martin Frýdek. Podívejte se na ně v článku.

  • rozestavení 4 – 4 – 1 – 1

    Varianta 4-4-1-1Foto 

    Nejpravděpodobnější varianta, pokud chceme procpat do sestavy Bořka Dočkala, Nicolae Stancia i Guélora Kangu. Martin Frýdek je jakožto jediný defenzivní element ve středové řadě jistotou, vyřešit se musí především Dočkalova a Stanciova pozice. Druhý jmenovaný by teoreticky mohl zvládnout úlohu druhého „falešného“ útočníka. Logicky by ale operoval níž a při defenzivní činnosti měl víc úkolů než Benjamin Tetteh.

  • rozestavení 4 – 2 – 3 – 1

    Varianta 4-2-3-1Varianta 4-2-3-1

    Podobná varianta, akorát v jiném základním postavení a více defenzivní. Využitelná mj. při venkovních utkáních. Dočkal nebo Stanciu musejí na křídlo. To však neznamená, že by se pohybovali pouze v krajním prostoru. V postupném útoku by se často přesouvali doprostřed – a tím uvolňovali útočný prostor pro pravého beka. Dočkal to v mistrovské sezoně ve Spartě hrál, a spolupráce s Pavlem Kadeřábkem klapala.

  • rozestavení 3 – 5 – 2

    Varianta 3-5-2Varianta 3-5-2

    Oblíbený systém kouče Zdeňka Ščasného, v této sezoně ho již několikrát použil. Střed pole se oproti druhé variantě prakticky nemění. Rozdíl je v tom, že Stancia znovu vysuneme do útočné dvojice. Vyloučit samozřejmě nelze ani úvahu, že by se na někoho z výrazných postav (Dočkal, Stanciu, Kanga) v základní jedenáctce Sparty v některých duelech nedostalo. Z taktických, zdravotních či jiných důvodů.

    SPORŤÁKOVO KO: Jak vyjde Dočkal s Kangou a géniové od motorek z Brna
    1080p 720p 360p

 

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Nový hrací model Fantasy liga

Nejvyšší česká fotbalová soutěž nově s názvem FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci. Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin, do kterých si přenesou bodové zisky: skupina o titul (1.-6.), skupina o baráž o EL (7.-10.) a skupina o udržení (11.-16.).

19. kolo Fortuna ligy:
Baník Ostrava - Olomouc 0:0, Teplice - Zlín 2:1, Slovácko - Dukla 1:0, Opava - Ml. Boleslav 2:1, Bohemians - Liberec 0:0, Příbram - Sparta 1:1, Plzeň - Karviná 2:1, Jablonec - Slavia 0:2Články odjinud


Články odjinud