Kam s Dočkalem? Tři varianty zálohy Sparty, ve hře i Stanciu v útoku | iSport.cz
9. listopadu 2018 • 19:00

Kam s Dočkalem? Tři varianty zálohy Sparty, ve hře i Stanciu v útoku

Autor: pj, jav
 • Záložník Bořek Dočkal by se v zimě mohl vrátit do Sparty. Jak by po jeho příchodu mohla vypadat základní sestava? Varianty jsou tři Záložník Bořek Dočkal by se v zimě mohl vrátit do Sparty. Jak by po jeho příchodu mohla vypadat základní sestava? Varianty jsou třiFOTO: koláž iSport.cz

  Kam s ním? Ačkoliv je tato otázka zatím hodně předčasná, je potřeba, aby si ji Sparta zodpověděla už nyní. Řeč je o Bořku Dočkalovi. Jeho případný zimní příchod by mohl zamíchat se základní sestavou. Deník Sport dal dohromady tři varianty, jak by Letenští mohli s reprezentačním kapitánem nastupovat a v sestavě by zůstali Nico Stanciu, Guélor Kanga či Martin Frýdek. Podívejte se na ně v článku.

 • rozestavení 4 – 4 – 1 – 1

  Varianta 4-4-1-1Foto Sport

  Nejpravděpodobnější varianta, pokud chceme procpat do sestavy Bořka Dočkala, Nicolae Stancia i Guélora Kangu. Martin Frýdek je jakožto jediný defenzivní element ve středové řadě jistotou, vyřešit se musí především Dočkalova a Stanciova pozice. Druhý jmenovaný by teoreticky mohl zvládnout úlohu druhého „falešného“ útočníka. Logicky by ale operoval níž a při defenzivní činnosti měl víc úkolů než Benjamin Tetteh.

 • rozestavení 4 – 2 – 3 – 1

  Varianta 4-2-3-1Varianta 4-2-3-1Foto Sport

  Podobná varianta, akorát v jiném základním postavení a více defenzivní. Využitelná mj. při venkovních utkáních. Dočkal nebo Stanciu musejí na křídlo. To však neznamená, že by se pohybovali pouze v krajním prostoru. V postupném útoku by se často přesouvali doprostřed – a tím uvolňovali útočný prostor pro pravého beka. Dočkal to v mistrovské sezoně ve Spartě hrál, a spolupráce s Pavlem Kadeřábkem klapala.

 • rozestavení 3 – 5 – 2

  Varianta 3-5-2Varianta 3-5-2Foto Sport

  Oblíbený systém kouče Zdeňka Ščasného, v této sezoně ho již několikrát použil. Střed pole se oproti druhé variantě prakticky nemění. Rozdíl je v tom, že Stancia znovu vysuneme do útočné dvojice. Vyloučit samozřejmě nelze ani úvahu, že by se na někoho z výrazných postav (Dočkal, Stanciu, Kanga) v základní jedenáctce Sparty v některých duelech nedostalo. Z taktických, zdravotních či jiných důvodů.

  SPORŤÁKOVO KO: Jak vyjde Dočkal s Kangou a géniové od motorek z Brna

 

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2019/2020

Program a rozpis zápasů Tabulka Změny pravidel Herní model Aktuální kolo Sestřihy zápasů VIDEO momenty Tabulka střelců Fantasy liga Kluby

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2019/2020 pokračuje v herním systému s nadstavbou: po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin a odehrají nadstavbu. Před novým ročníkem se měnila pravidla. Titul obhajuje Slavia Praha, nováčkem jsou České Budějovice.

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava
Články odjinud


Články odjinud