TOP VIDEA
ANKETA: Kdo nejvíce zazářil v derby? Blýská se pod Šilhavým na lepší časy? ANKETA: Kdo nejvíce zazářil v derby? Blýská se pod Šilhavým na lepší časy?
Petr Ševčík pod lupou: Kdo je hráč, kterého ohlásila Slavii jako posilu Petr Ševčík pod lupou: Kdo je hráč, kterého ohlásila Slavii jako posilu
VŠECHNA VIDEA ZDE

Derby nerozebírám poprvé, ale už poněkolikáté musím začít stejnou větou – nepřekročilo rámec průměru. Nebýt kulisy, bylo to tuctové utkání. Opakuje se to, neplatí to jen pro Spartu se Slavií, zahrnul bych do toho i zápasy s Plzní.Zdeněk Ščasný po utkání suše prohlásí, že má lepší tým. Pro sparťanské fanoušky je to možná líbezně znějící věta, nicméně nepravdivá a šíleně alibistická. Možná si tím chtěl udobřit lidi, ale to se stejně nepovedlo. Takové plácnutí nemůže nikdo brát vážně. Sparta neporazila Slavii pětkrát za sebou, v tabulce na ni ztrácí sedm bodů. Tudíž musím konstatovat, že Sparta nemá lepší tým, ale pouze dražší.

V derby úplně nepropadla, tak se to Ščasnému asi hodilo do krámu. Ale proč to neprokazují v Olomouci, ve Zlíně? Je to krátkozraké prohlášení, rozumný člověk to nezbaští. Četl jsem, že Sparta byla o něco lepší. Já s tím nemůžu souhlasit. I proto jsem se ptal kluků, co už mají něco za sebou, a všichni unisono potvrdili, že remíza byla naprosto zasloužená. Dokonce tam byly i hlášky, že to řídila Plzeň.

To ale myslím ze srandy. Rozhodčího Ardeleana musím pochválit. Derby zvládl. V duchu pravidel mohl dát Ngadeuovi červenou za loket na Tetteha, ale on se zachoval přesně dle ducha hry. Byl to detail, jehož si málokdo všiml. Kdyby Kamerunce vyhodil, nikdo by mu nic neřekl, ale zápas by to strašně degradovalo. Rozhodl se znamenitě.

Ještě k Tettehovi. Chlapec by si měl uvědomit, že fotbal je tvrdá hra a někdy trochu zabolí. Jenže on se po každém faulu skácí k zemi, tluče rukou do trávníku, jako by měl urvanou nohu.

Pokračování článku patří k placenému obsahu Staňte se předplatitelem a získejte přístup k exkluzivnímu obsahu

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Nový hrací model Fantasy liga

Nejvyšší česká fotbalová soutěž nově s názvem FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci. Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin, do kterých si přenesou bodové zisky: skupina o titul (1.-6.), skupina o baráž o EL (7.-10.) a skupina o udržení (11.-16.).

SESTŘIHY všech zápasů 15. kola Fortuna ligy »

16. kolo Fortuna ligy:

Liberec - Plzeň (pá 23.11., 18:00), Dukla - Teplice (pá 23.11., 18:00), Karviná - Slavia (so 24.11., 14:00), Baník Ostrava - Slovácko (so 24.11., 17:00), Zlín - Opava (so 24.11., 17:00), Bohemians - Příbram (so 24.11., 17:00), Olomouc - Ml. Boleslav (ne 25.11., 15:00), Sparta - Jablonec (ne 25.11., 17:00)

Články odjinud


Články odjinudKlasická verze
Mobilní verze