SESTŘIH: Karviná - Jablonec 2:1. Domácí překvapili a už nejsou poslední | iSport.cz
8. prosince 2018 • 17:10

SESTŘIH: Karviná - Jablonec 2:1. Domácí překvapili a už nejsou poslední

ZLATÁ PÍŠŤALKA: VAR zase zasáhl špatně, tentokrát na Spartě. Měl gól Plzně platit? ZLATÁ PÍŠŤALKA: VAR zase zasáhl špatně, tentokrát na Spartě. Měl gól Plzně platit?
NFL Draft Week: Jak pracují týmy a jaké fungují na draftu strategie? NFL Draft Week: Jak pracují týmy a jaké fungují na draftu strategie?

Fotbalisté Karviné doma překvapivě zdolali Jablonec 2:1, v první lize naplno bodovali po osmi zápasech a posunuli se z posledního na předposlední místo tabulky o skóre před Duklu. Severočeši v nejvyšší soutěži přerušili sérii devíti utkání bez porážky a mohou přijít o třetí příčku. Zápas 18. kola v úvodu gólově otevřel domácí Tomáš Wágner, do přestávky odpověděl Tomáš Holeš a v 67. minutě o karvinském triumfu rozhodl Dávid Guba.

V úvodu si oba mužstva vytvořila slibnou šanci, ale Wágner ani hostující Holeš nepřekonali brankáře. V deváté minutě už Karvinští rozebrali obranu soupeře, Galuška předložil míč Wágnerovi a ten se zblízka snadno prosadil proti bývalému týmu.

Jablonec se ze šoku vzpamatovával postupně a v 25. minutě srovnal, když Doležal přiklepl balon Holešovi a ten sám před gólmanem Berkovcem nezaváhal. Hosté pak převzali iniciativu. Po půlhodině hry Kubista z dálky minul, do branky se nevešel ani následný Jovovičův přímý kop z dobré vzdálenosti.

SESTŘIH Karviná - Jablonec 2:1. Ztráta favorita, Guba trefil výhru
720p 360p

Druhé dějství začalo akcí Doležala, který se dostal za karvinské stopery, ale Berkovec mu jasnou šanci včasným vyběhnutím zmařil. Na opačné straně se obtočil Galuška kolem Hanouska, vystřelil, ale balon prošel podél branky do zámezí.

Domácí si v 67. minutě vzali vedení zpátky. Jablonecká obrana zablokovala pokus střídajícího Ba Louy, míč vyletěl do výšky, kde ho přes strnulého Hrubého poslal do sítě Slovák Guba.

Z protiútoku před dorážejícím Doležalem zachránil domácí opět Berkovec. Karviná v závěru odolala náporu soupeře a mohla přidat pojistku, ale ve dvou příležitostech neuspěl Galuška. Slezané tak Jablonec doma porazili v krátkém sledu podruhé, na konci října účastníka Evropské ligy po výsledku 1:0 vyřadili i z MOL Cupu.

Domácí: 9. Wágner, 67. Guba

Hosté: 25. Holeš

Domácí: Berkovec – Čolić, Krivák, Janečka (C), Jan Moravec – Dramé, Smrž – Galuška, Lingr (54. Ba Loua), Guba (86. Piroch) – Wágner (79. Ramírez).

Hosté: V. Hrubý – Holeš, Hovorka, Lischka, Matěj Hanousek – Hübschman (C) (85. Břečka) – Kratochvíl (90. Sobol), V. Kubista, Považanec, Jovović (79. Chramosta) – Doležal.

Klíčové momenty zápasu

Karviná - Jablonec. Galuškův sprint přes celé hřiště skončil hodně špatnou střelou

720p 360p

Karviná - Jablonec: Kratochvílův centr proletěl těsně nad hlavami jeho spoluhráčů
720p

Karviná - Jablonec: Jovovič zdálky zakroutil míč nad branku
720p 360p

Karviná - Jablonec: Galuška z protiútoku křížnou střelou netrefil branku
720p 360p

Karviná - Jablonec: Tutovku Doležala skvěle chytil brankář Berkovec

Karviná - Jablonec: Tvrdý zákrok na Wágnera, po kterém chtěl žlutou kartu pro soupeře
720p 360p

Karviná - Jablonec: Kubista zdálky mířil těsně vedle Barkovcovy branky
720p 360p

Karviná - Jablonec: Jovovič chtěl po centru penaltu, rozhodčí Orel zůstal v klidu

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Program nadstavby Nový hrací model Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Fantasy liga Kluby

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci.
Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin a odehrají nadstavbu.

Profily klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava

MS v hokeji 2019 (Slovensko): Program * Rozpis * Vstupenky * Tabulky

Hokejová extraliga 2018/2019: Play off * Baráž o extraligu * VIDEO a SESTŘIHY