SESTŘIH: Karviná - Jablonec 2:1. Domácí překvapili a už nejsou poslední

0
Zimák k play off NHL. Lener i analytik tipují postup Bostonu. V čem se Nečas blíží Pastovi?
Mám rád, když Ostrava žije Baníkem, říká Buchta. Je rychlejší než Tanko?

Fotbalisté Karviné doma překvapivě zdolali Jablonec 2:1, v první lize naplno bodovali po osmi zápasech a posunuli se z posledního na předposlední místo tabulky o skóre před Duklu. Severočeši v nejvyšší soutěži přerušili sérii devíti utkání bez porážky a mohou přijít o třetí příčku. Zápas 18. kola v úvodu gólově otevřel domácí Tomáš Wágner, do přestávky odpověděl Tomáš Holeš a v 67. minutě o karvinském triumfu rozhodl Dávid Guba.

V úvodu si oba mužstva vytvořila slibnou šanci, ale Wágner ani hostující Holeš nepřekonali brankáře. V deváté minutě už Karvinští rozebrali obranu soupeře, Galuška předložil míč Wágnerovi a ten se zblízka snadno prosadil proti bývalému týmu.

Jablonec se ze šoku vzpamatovával postupně a v 25. minutě srovnal, když Doležal přiklepl balon Holešovi a ten sám před gólmanem Berkovcem nezaváhal. Hosté pak převzali iniciativu. Po půlhodině hry Kubista z dálky minul, do branky se nevešel ani následný Jovovičův přímý kop z dobré vzdálenosti.

SESTŘIH Karviná - Jablonec 2:1. Ztráta favorita, Guba trefil výhru

Druhé dějství začalo akcí Doležala, který se dostal za karvinské stopery, ale Berkovec mu jasnou šanci včasným vyběhnutím zmařil. Na opačné straně se obtočil Galuška kolem Hanouska, vystřelil, ale balon prošel podél branky do zámezí.

Domácí si v 67. minutě vzali vedení zpátky. Jablonecká obrana zablokovala pokus střídajícího Ba Louy, míč vyletěl do výšky, kde ho přes strnulého Hrubého poslal do sítě Slovák Guba.

Z protiútoku před dorážejícím Doležalem zachránil domácí opět Berkovec. Karviná v závěru odolala náporu soupeře a mohla přidat pojistku, ale ve dvou příležitostech neuspěl Galuška. Slezané tak Jablonec doma porazili v krátkém sledu podruhé, na konci října účastníka Evropské ligy po výsledku 1:0 vyřadili i z MOL Cupu.

Domácí: 9. Wágner, 67. Guba

Hosté: 25. Holeš

Domácí: Berkovec – Čolić, Krivák, Janečka (C), Jan Moravec – Dramé, Smrž – Galuška, Lingr (54. Ba Loua), Guba (86. Piroch) – Wágner (79. Ramírez).

Hosté: V. Hrubý – Holeš, Hovorka, Lischka, Matěj Hanousek – Hübschman (C) (85. Břečka) – Kratochvíl (90. Sobol), V. Kubista, Považanec, Jovović (79. Chramosta) – Doležal.

Klíčové momenty zápasu

Karviná - Jablonec. Galuškův sprint přes celé hřiště skončil hodně špatnou střelou

Karviná - Jablonec: Galuškova obrovská šance, Hrubý reflexivně vykopl míč

Karviná - Jablonec: Krivák šikovně tečoval centr, Hrubý ale jeho šanci chytil
Video patří k placenému obsahu iSportu
Odemknout video

Karviná - Jablonec: Guba hlavičkou znovu dostal Karvinou do vedení. 2:1

Karviná - Jablonec: Jovovič znovu střílel, tentokrát ho vychytal Berkovec

Karviná - Jablonec: Kratochvílův centr proletěl těsně nad hlavami jeho spoluhráčů

Karviná - Jablonec: Jovovič zdálky zakroutil míč nad branku

Karviná - Jablonec: Galuška z protiútoku křížnou střelou netrefil branku

Karviná - Jablonec: Tutovku Doležala skvěle chytil brankář Berkovec

Karviná - Jablonec: Tvrdý zákrok na Wágnera, po kterém chtěl žlutou kartu pro soupeře

Karviná - Jablonec: Kubista zdálky mířil těsně vedle Barkovcovy branky

Karviná - Jablonec: Jovovič chtěl po centru penaltu, rozhodčí Orel zůstal v klidu

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905