Vršovický Klondike našel Tetteha č. 2. Co může Júsufa ve Slavii brzdit? | iSport.cz
Jan Podroužek
7. ledna 2019 • 16:15

Vršovický Klondike našel Tetteha č. 2. Co může Júsufa ve Slavii brzdit?

TOP VIDEA
Teplice - Sparta: Řezníček obírá Letenské o body! V závěru srovnává z dorážky na 1:1 Teplice - Sparta: Řezníček obírá Letenské o body! V závěru srovnává z dorážky na 1:1
TOP góly 13. kola: Kalabiškova raketa nebo Schranzův růžek TOP góly 13. kola: Kalabiškova raketa nebo Schranzův růžek
VŠECHNA VIDEA ZDE

Zatímco na konci devatenáctého století brali všichni dráhu do kanadské pustiny Klondike, pražská „S“ rýžují zlato u Botiče ve Vršovicích. Sparta odtud v létě odvezla za dvacet milionů talentovaného Benjamina Tetteha, Slavii se upsal po pouhém půlroce stráveném v Bohemians bahrajnský útočník Júsuf Hilál. Oba spojuje kromě zelenobílých barev další: proroctví trenéra Martina Haška, že se jedná o hráče mimořádného potenciálu. Jak s Júsufem mává účast v bahrajnské reprezentaci a jak by mohla vypadat sestava Slavie?Takřka polovina podzimních gólů Bohemians nese jeho parafu. Z osmnácti ligových tref „klokanů“ zařídil Júsuf Hilál osm – pět sám dal, na další tři přihrál. A to se celou dobu pral s tím, že kdykoliv se vrátil z Bahrajnu po reprezentační pauze, byl zralý si leda lehnout, ne hrát fotbal.

„V některých ohledech má Júsuf větší kvalitu než Benjamin Tetteh, ale ten je zase o pět let mladší,“ porovnával trenér zelenobílých Martin Hašek dva útočníky, kteří mu prošli rukama, po neuvěřitelném obratu z 0:2 na 3:2 na hřišti Sigmy Olomouc.

Rodák z Perského zálivu v tomto utkání na jeden gól přihrál, druhý dal, další skvostný výkon předvedl ještě doma s Teplicemi, kdy se trefil dvakrát, jenže tehdy to ani na bod nestačilo. Zejména tato představení vytvořila u Júsufa Hilála dojem, a zřejmě opodstatněný, že až se fyzicky srovná, bude z něj kanón non plus ultra.

Z reprezentace se vrací rozbitý napadrť

V tom je ovšem právě háček, nebo spíš dva háčky. Bahrajnský střelec totiž kromě těchto dvou utkání zase tolik nezářil, miláčkem davu z Ďolíčku se stal dost možná i pro svůj exotický původ a velmi milou povahu. Stačilo mu vlastně docela málo, aby učaroval Slavii, která ho ve čtvrtek večer koupila a dala mu tříletou smlouvu platnou od letošního léta.

Pokračování článku patří k placenému
obsahu iSportu

S předplatným získáte:

 • Sestřihy všech zápasů FORTUNA:LIGY
 • Exkluzivní videa z hokejové extraligy
 • Profilové rozhovory
 • Zákulisní informace z první ruky
 • Názory slavných expertů
 • Analýzy vítězství a porážek
 • Měsíční předplatné 49 Kč*

  *Cena 49 Kč platí pro první měsíc pro nové
  předplatitele (týká se pouze platby kartou).
  Následující měsíc stojí 99 Kč.

  Objednat
 • Roční předplatné 990 Kč

  Ušetříte 2 měsíce oproti měsíční platbě.

  Objednat

Možnosti platby
?

 • Kartou online
 • Platba online
 • Platba SMS
Firemní předplatné
Roční licence pro firmy a instituce objednávejte zde

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2019/2020

Program a rozpis zápasů Tabulka Změny pravidel Herní model Aktuální kolo Sestřihy zápasů VIDEO momenty Tabulka střelců Fantasy liga Kluby

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2019/2020 pokračuje v herním systému s nadstavbou: po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin a odehrají nadstavbu. Před novým ročníkem se měnila pravidla. Titul obhajuje Slavia Praha, nováčkem jsou České Budějovice.

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava
Články odjinud


Články odjinud