Případ Šural: Sparta se dohodla s Alanyasporem, čeká se na hráče | iSport.cz
Jan Vacek
9. ledna 2019 • 14:45

Případ Šural: Sparta se dohodla s Alanyasporem, čeká se na hráče

Autor:
Reklama
TOP VIDEA
Slovan proti Olomouci otestoval nový stadion v Bratislavě. Nádhera a skvělá práce, shodli se všichni Slovan proti Olomouci otestoval nový stadion v Bratislavě. Nádhera a skvělá práce, shodli se všichni
UFC v Praze: Rozsápe Pudilová americkou soupeřku? Viděli jsme její trénink! UFC v Praze: Rozsápe Pudilová americkou soupeřku? Viděli jsme její trénink!
VŠECHNA VIDEA ZDE

Odchod útočníka Josefa Šurala ze Sparty, o kterém se živě mluví už od podzimu, je čerstvě znovu o krok blíž. Podle informací portálu iSport.cz se vedení letenského klubu dohodlo s Alanyasporem na přestupové částce. Ta by měla činit zhruba 160 tisíc eur (cca 4 miliony korun). Nyní se čeká na to, jak se k nabídce tureckého celku postaví samotný Šural. Jasno by mělo být nejpozději během čtvrtka.Server iSport.cz už během vánočních svátků informoval o tom, že se o bývalého kapitána Sparty Josefa Šurala zajímají dva turecké kluby. Jedním z nich byl Alanyaspor, který v posledních dnech zintenzivnil snahu reprezentačního útočníka získat.

Podle informací portálu iSport.cz došlo v úterý večer k ústní dohodě na úrovni klubů. Přestupová částka by se měla činit zhruba 160 tisíc eur (asi 4 miliony korun). Sparta se nijak netajila tím, že případnému odchodu Šurala nebude stát v cestě. „Se vším respektem k Pepovi musíme najít dobré řešení pro všechny strany,“ potvrdil na tiskové konferenci při zahájení zimní přípravy sportovní ředitel Tomáš Rosický.

Tak se nyní i stalo, klub svému závazku dostál. Nešrouboval cenu nahoru, s tureckou protistranou došel k oboustranně uspokojivému kompromisu. Nyní ovšem bude klíčové, jak se k nabídce Alanyasporu postaví samotný hráč.

Pokud ji Šural přijme, dokončení transferu nebude nic bránit. Stát by se tak mohlo velice rychle, turecký klub má totiž na seznamu posil do ofenzivy více jmen a pokud by od Šurala nedostal v nejbližších hodinách kladnou odpověď, velice pravděpodobně by stočil svůj zájem jiný směrem.

Šural v dosavadním průběhu ligového ročníku nastoupil do patnácti zápasů, ve kterých vstřelil tři branky. S pražským klubem má platný kontrakt do léta.

¨

 

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Nový hrací model Fantasy liga

Nejvyšší česká fotbalová soutěž nově s názvem FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci. Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin, do kterých si přenesou bodové zisky: skupina o titul (1.-6.), skupina o baráž o EL (7.-10.) a skupina o udržení (11.-16.).

19. kolo Fortuna ligy:
Baník Ostrava - Olomouc 0:0, Teplice - Zlín 2:1, Slovácko - Dukla 1:0, Opava - Ml. Boleslav 2:1, Bohemians - Liberec 0:0, Příbram - Sparta 1:1, Plzeň - Karviná 2:1, Jablonec - Slavia 0:2Články odjinud


Články odjinud