Koller pomáhal Stanciovi do Sparty: Jeho odchod? Mrzí mě to | iSport.cz
Jakub Dvořák
30. ledna 2019 • 17:32

Koller pomáhal Stanciovi do Sparty: Jeho odchod? Mrzí mě to

TOP VIDEA
Čeští fotbalisté v exotice: Němec, Karoch, Caha zkusil Írán
NEJ transparenty z českých fotbalových stadionů: Ostré vzkazy i masivní chorea
VŠECHNA VIDEA ZDE

Před rokem pomáhal Spartě s jeho příchodem z belgického Anderlechtu, zjišťoval detaily od známých z bývalého angažmá. Dnes Jan Koller přihlíží, jak má Nicolae Stanciu namířeno z Letné do Saúdské Arábie. „Mrzí mě to. Hráč jeho kvalit by měl hrát ligu v Evropě a ne odcházet do Arábie,“ říká historicky nejlepší střelec české reprezentace.Když před rokem vyplavalo na povrch, že pomáhá Spartě s příchodem Stancia, bylo kolem toho živo. Někdejší český reprezentant využil svých známostí v belgickém Anderlechtu a zástupce Pražanů informoval o tom, v jakém stavu se rumunský reprezentant nachází. I na základě jeho rad Letenští vytáhli z banku 3,75 milionu eur (96 milionů korun) a udělali ze Stancia nejdražší posilu v historii české ligy.

Nyní však 45letý internacionál musí sledovat z Francouzské riviéry, kde trvale žije, jak 25letý záložník opouští Spartu a míří do saúdského Al Ahlí, které jej přivábilo na roční plat 2,5 milionů eur ročně (cca 64 milionů korun) a do Prahy hodlá poslat fixní částku 7,7 milionu eur (198 milionů korun) + tučné provize z dalšího prodeje.

„Mrzí mě to, protože hráč s jeho kvalitou a věkem by měl hrát kvalitní ligu v Evropě a ne odcházet do Arábie. Paradoxně jsem byl u jeho příchodu do Sparty, zjišťoval jsem pro klub různé informace v Belgii, takže mě to mrzí o to víc. Myslím si, že to bude pro tým velká ztráta,“ říká.

Stanciova roční epizoda ve Spartě: Krásné góly i zkrat v Plzni. Kdo ho nahradí?

Jaké jsou podle Kollera hlavní příčiny Stanciova odchodu?

„Na českou ligu je to velmi nadstandardní hráč, ale ve Spartě si to představoval asi trochu jinak. Chtěl hrát o titul, vyhrávat trofeje,“ přemítá Koller nad tím, proč bere Stanciu nohy na ramena.

„Prostředí v týmu asi nebylo dobré a on si to vyhodnotil tak, že bude lepší, když odejde. To samé nejspíš platí o klubu, když ho pustí a nedělá drahoty. Sparta chce mít v kádru hráče, kteří za ni budou bojovat. A když se naskytl takový výhodný obchod, klub na tom vydělá, tak proč ne. Navíc si za ty peníze může Sparta přivést třeba hráče z české ligy, které doplní pár kvalitními cizinci,“ myslí si.

Velkým favoritem na obsazení Stanciova místa je Bořek Dočkal, který s Letenskými trénuje na soustředění ve španělské Marbelle, ale stále je smluvně vázán v čínském klubu Henan Jianye. Ten za něj požaduje stejné odstupné, které před dvěma lety inkasovala Sparta, což znamená 229,5 milionu korun. A to už se sparťanskému vedení tolik nezamlouvá.

„Bořek dobře zná prostředí, je přirozený lídr a je vidět, že má Spartu rád. Ale je otázka  jeho ceny. Je to opravdu velká částka a je mu už 30 let. Kdyby stál míň, tak bych ho určitě bral,“ dodává Koller.

Nicolae Stanciu odehrál v sobotu proti Dynamu Kyjev zřejmě poslední utkání v dresu pražské Sparty
Nicolae Stanciu odehrál v sobotu proti Dynamu Kyjev zřejmě poslední utkání v dresu pražské Sparty

ANKETA: Vykupovat Dočkala z Číny je nesmysl. Do Sparty by pasoval Trávník, myslí si redaktoři Sportu

 

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2019/2020

Program a rozpis zápasů Tabulka Změny pravidel Herní model Aktuální kolo Sestřihy zápasů VIDEO momenty Tabulka střelců Fantasy liga Kluby

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2019/2020 pokračuje v herním systému s nadstavbou: po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin a odehrají nadstavbu. Před novým ročníkem se měnila pravidla. Titul obhajuje Slavia Praha, nováčkem jsou České Budějovice.

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava
Články odjinud


Články odjinud