Plzeňský boss Šádek: Matoušek byl přes závit, proč nepustil Krmenčíka? | iSport.cz
31. ledna 2019 • 16:50

Plzeňský boss Šádek: Matoušek byl přes závit, proč nepustil Krmenčíka?

Autor: apr
TOP VIDEA
VIDEOGRAFIKA: Body v hokeji od roku 1936. Sparta nevládla vždy, pozor na týmy s jedním titulem VIDEOGRAFIKA: Body v hokeji od roku 1936. Sparta nevládla vždy, pozor na týmy s jedním titulem
Vítkovice - Liberec: Hattrick! Hudáček přidal další gól hostů, 1:7 Vítkovice - Liberec: Hattrick! Hudáček přidal další gól hostů, 1:7
VŠECHNA VIDEA ZDE

Fotbalová Plzeň prožila úspěšný podzim. Zejména co se týče přísunu financí do klubu. Z Ligy mistrů vygenerovala téměř 800 milionů korun. Navíc udržela střelce Michaela Krmenčíka, o nějž mělo zájem několik zahraničních klubu, ale zároveň přivedla hned tři zahraniční posily, což nebylo pro západočeský celek zvykem. „Tuzemský a slovenský fotbal už nenabízí tak širokou škálu hráčů. Také Viktorka se musí učit být mezinárodní, jinak by zůstala jen malou Plzní,“ řekl v rozhovoru pro sport.cz šéf Viktorie Plzeň Adolf Šádek.Poprvé vystrčila drápy v sezoně 2010/2011, kdy vybojovala historicky první český titul. Od té doby se Viktoria Plzeň drží na vrcholu, každý rok bojuje o prvenství a evropské poháry. Její generální ředitel Adolf Šádek si udržuje nastolený trend, a ačkoliv hlavní rivalové Sparta a Slavia investují do svých kádrů velké peníze, jemu se daří hrát na špici s levnějším týmem.

Nicméně jedna velká změna se v Plzni přeci jen odehrála. Oproti předchozím letům přivedla do svého kádru zahraniční posily. „Český a slovenský trh už nenabízí tak širokou škálu hráčů. Navíc to není už jen o nás a Spartě, nýbrž také o Slavii, silnější je i Ostrava. Museli jsme reagovat," objasnil příchody zahraničních posil Joela Kayamby a Jeana-Davida Beauguela Adolf Šádek. 

"Držíme se však toho, že bereme zahraniční hráče, kteří mají zkušenost s českou ligou. Nemůže už jít striktně česko-slovenskou cestou. Také Viktoria se musí učit být mezinárodní, jinak by zůstala jen malou Plzní. Musíme být víc evropští,“ navázal. 

Na druhou stranu se Plzeň nezbavuje opor. V létě odolala vysokým nabídkám na kanonýra Michaela Krmenčíka a ve svém kádru ho udržela i nyní, kdy o něj projevily zájem Bruggy. „Jeho odchod byl blízko, ale zároveň daleko. Zájem Brugg tu byl, Míša a jeho agent byli přesvědčeni, že jde o správný krok. My už ale tolik ne. Ale slíbil jsem Michaelovi, že v případě nabídky mu umožníme jednat. V úvodu byla nabídka skutečně zajímavá, ale pak se to přestalo ubírat cestou, jakou jsme si představovali,“ řekl k zájmu Brugg o Krmenčíka Šádek.

„Míšovi jsem zavolal, ať se vrátí, Belgičanům jsme oznámili, ať se ozvou, až bude zdravý a bude hrát. Jestli si mysleli, že koupí levně něco poškozeného, tak se spletli. Jestli si někdo myslí, že si levně pořídí naťuklý banány, ať na to zapomene. Proč se hráče zbavovat nyní, pokud jsem ho neprodal, když byl zdravý, na vrcholu? Mohl jsem za něj ekonomicky zajímavě utržit. Po Lize mistrů jsme ale ekonomicky zdraví a i proto nemáme potřebu ho prodávat,“ dodal.

Plzeň zůstává obezřetná nejen, co se týče prodeje hráčů, ale i jejich nákupů. Na podzim bojovala se Slavií o Jana Matouška, ale ve chvíli, kdy cena přesáhla únosnou hranici, nabídku stáhla. „Nedosáhli jsme na něj, byť jsme nabízeli nadstandardní sumu, která ani neodpovídala realitě. Nebyl jsem ochotný jít přes závit dvakrát. Jednou jsem ho přetočil, ale strhnout jsem ho nehodlal," konstatoval Šádek. 

 

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2019/2020

Program a rozpis zápasů Tabulka Změny pravidel Herní model Aktuální kolo Sestřihy zápasů VIDEO momenty Tabulka střelců Fantasy liga Kluby

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2019/2020 pokračuje v herním systému s nadstavbou: po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin a odehrají nadstavbu. Před novým ročníkem se měnila pravidla. Titul obhajuje Slavia Praha, nováčkem jsou České Budějovice.

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava
Články odjinud


Články odjinud