Plzeňský boss Šádek: Matoušek byl přes závit, proč nepustil Krmenčíka? | iSport.cz
31. ledna 2019 • 16:50

Plzeňský boss Šádek: Matoušek byl přes závit, proč nepustil Krmenčíka?

Autor:
TOP VIDEA
Plzeň - Slavia: Euforie, praporek asistenta, ale zase euforie! Plzeň krásným gólem vede 1:0 Plzeň - Slavia: Euforie, praporek asistenta, ale zase euforie! Plzeň krásným gólem vede 1:0
Vrba po vyhraném šlágru: Ve vápně jsme byli důraznější. Teď jsme Slavii na dostřel Vrba po vyhraném šlágru: Ve vápně jsme byli důraznější. Teď jsme Slavii na dostřel
VŠECHNA VIDEA ZDE

Fotbalová Plzeň prožila úspěšný podzim. Zejména co se týče přísunu financí do klubu. Z Ligy mistrů vygenerovala téměř 800 milionů korun. Navíc udržela střelce Michaela Krmenčíka, o nějž mělo zájem několik zahraničních klubu, ale zároveň přivedla hned tři zahraniční posily, což nebylo pro západočeský celek zvykem. „Tuzemský a slovenský fotbal už nenabízí tak širokou škálu hráčů. Také Viktorka se musí učit být mezinárodní, jinak by zůstala jen malou Plzní,“ řekl v rozhovoru pro sport.cz šéf Viktorie Plzeň Adolf Šádek.Poprvé vystrčila drápy v sezoně 2010/2011, kdy vybojovala historicky první český titul. Od té doby se Viktoria Plzeň drží na vrcholu, každý rok bojuje o prvenství a evropské poháry. Její generální ředitel Adolf Šádek si udržuje nastolený trend, a ačkoliv hlavní rivalové Sparta a Slavia investují do svých kádrů velké peníze, jemu se daří hrát na špici s levnějším týmem.

Nicméně jedna velká změna se v Plzni přeci jen odehrála. Oproti předchozím letům přivedla do svého kádru zahraniční posily. „Český a slovenský trh už nenabízí tak širokou škálu hráčů. Navíc to není už jen o nás a Spartě, nýbrž také o Slavii, silnější je i Ostrava. Museli jsme reagovat," objasnil příchody zahraničních posil Joela Kayamby a Jeana-Davida Beauguela Adolf Šádek. 

"Držíme se však toho, že bereme zahraniční hráče, kteří mají zkušenost s českou ligou. Nemůže už jít striktně česko-slovenskou cestou. Také Viktoria se musí učit být mezinárodní, jinak by zůstala jen malou Plzní. Musíme být víc evropští,“ navázal. 

Na druhou stranu se Plzeň nezbavuje opor. V létě odolala vysokým nabídkám na kanonýra Michaela Krmenčíka a ve svém kádru ho udržela i nyní, kdy o něj projevily zájem Bruggy. „Jeho odchod byl blízko, ale zároveň daleko. Zájem Brugg tu byl, Míša a jeho agent byli přesvědčeni, že jde o správný krok. My už ale tolik ne. Ale slíbil jsem Michaelovi, že v případě nabídky mu umožníme jednat. V úvodu byla nabídka skutečně zajímavá, ale pak se to přestalo ubírat cestou, jakou jsme si představovali,“ řekl k zájmu Brugg o Krmenčíka Šádek.

„Míšovi jsem zavolal, ať se vrátí, Belgičanům jsme oznámili, ať se ozvou, až bude zdravý a bude hrát. Jestli si mysleli, že koupí levně něco poškozeného, tak se spletli. Jestli si někdo myslí, že si levně pořídí naťuklý banány, ať na to zapomene. Proč se hráče zbavovat nyní, pokud jsem ho neprodal, když byl zdravý, na vrcholu? Mohl jsem za něj ekonomicky zajímavě utržit. Po Lize mistrů jsme ale ekonomicky zdraví a i proto nemáme potřebu ho prodávat,“ dodal.

Plzeň zůstává obezřetná nejen, co se týče prodeje hráčů, ale i jejich nákupů. Na podzim bojovala se Slavií o Jana Matouška, ale ve chvíli, kdy cena přesáhla únosnou hranici, nabídku stáhla. „Nedosáhli jsme na něj, byť jsme nabízeli nadstandardní sumu, která ani neodpovídala realitě. Nebyl jsem ochotný jít přes závit dvakrát. Jednou jsem ho přetočil, ale strhnout jsem ho nehodlal," konstatoval Šádek. 

 

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Nový hrací model Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Fantasy liga Kluby

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci.
Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin a odehrají nadstavbu.

Profily klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava

MS v hokeji 2019 (Slovensko): Program * Rozpis * Vstupenky * Tabulky

MS v biatlonu 2019 (Östersund): Program * Závody * Info a vstupenkyČlánky odjinud


Články odjinud