Sloupy na stadionu Sparty? Fanoušci v šoku. Není to schválené, říká klub | iSport.cz
26. února 2019 • 13:36

Sloupy na stadionu Sparty? Fanoušci v šoku. Není to schválené, říká klub

Autor: dvo
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Návraty reprezentantů: Pražská “S” cílí na velká jména
Sparta trénuje na ledě už i s Horákem. Bude na něj spoléhat. Koho chce do lajny?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Sloupy a velká galerie místo horních ochozů. Sparťanský stadion za pár let? Obrázky studie, kterou si vedení Pražanů nechalo vypracovat a které obletěly v uplynulých dnech sociální sítě, nemile zaskočily fanoušky. „Za sebe říkám, že tohle by byla naprostá katastrofa,“ stojí na stránce Číslo 34, kterou sleduje na Facebooku přes 11 tisíc uživatelů. „Tyto návrhy a modely budou nyní projednány vedením a nejedná se o schválené finální návrhy,“ klidní letenský klub emoce v oficiálním prohlášení.Byl by to velký zásah. Pro zastánce tradičního typu stadionu s neomezeným výhledem z tribun něco nemyslitelného. Fotbal se však mění a v dnešní době je z něj především velký byznys. I proto Sparta přemýšlí, jak by Generali Arenu dále zmodernizovala.

„Vedení AC Sparta Praha dlouhodobě uvažuje nad rozvojem Generali Areny a přebudováním některých částí stadionu, které by mělo navázat na rekonstrukci hlavní tribuny. Představenstvo proto zadalo vypracování studie přestavby jižní tribuny letenského stadionu. Tyto návrhy a modely budou nyní projednány a nejedná se o schválené finální návrhy,“ uvedl klub na svém webu.

V uplynulých dnech se studie dostala na veřejnost a dojmy fanoušků nejsou zrovna pozitivní. Vadím jim především sloupy jako součást tribun i obrovská budova, která by částečně zmenšila horní sektory.

Letná se má změnit. Sparta chce modernizovat stadion, sloupy vzbudily nevoli

„Nejedná se o schválené návrhy a modely, jak "změnit" domácí stadion. Záměrně říkám změnit, protože o zlepšení nemůže být řeč. Je dobře, že to není schválené, neboť nám to dává možnost se vyjádřit. Za sebe říkám, že tohle by byla naprostá katastrofa,“ uvedl na twitteru uživatel Číslo 34, který se veřejně ke Spartě hlásí a například na Facebooku má základnu 11 tisíc sledujících uživatelů.

Co by se na stadionu změnilo, pokud by vedení návrh schválilo?

„Klub zadal studii rozvoje Generali Areny s těmito požadavky: renovace jižní tribuny, která byla naposledy rekonstruovaná v roce 1994, s důrazem na zlepšení fanouškovského komfortu v ochozech i v zázemí (toalety, občerstvení), vybudování prostor pro klubovou síň slávy, která aktuálně Spartě chybí, a vytvoření dalších prostorů pro klub, jeho zaměstnance a další firmy, které se Spartou blízce spolupracují,“ stojí dále v oficiálním prohlášení.

Kromě předělání tribuny by prý rekonstrukcí prošla i hrací plocha. Úroveň hřiště by se snížila a byla by vybudována nová první řada dolních sektorů. „Kromě rekonstrukce celé jedné části stadionu vedení vypracovává návrhy na další inovace: nové velkoplošné obrazovky, ozvučení a osvětlení Generali Areny.“

Od modernizace stadionu, který poslední zásadní úpravou prošel v roce 2015, si Sparta slibuje především finanční příjmy a klub by nebyl závislý převážně na majiteli Danielu Křetínském.

„Všechny příjmy z případných pronájmů prostor a dalšího komerčního využití by plynuly do klubového rozpočtu. Tyto příjmy by pak měly pozitivní dopad na hospodaření klubu také z pohledu Financial Fair Play,“ uvádí Letenští.

Takhle by za pár let mohl vypadat sparťanský stadion
Takhle by za pár let mohl vypadat sparťanský stadion

Vstoupit do diskuse
0

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2019/2020

Nadstavba FORTUNA:LIGA

Skupina o titul Skupina o Evropu Skupina o záchranu

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2019/2020 pokračuje v herním systému s nadstavbou: po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělily do tří skupin a hrají nadstavbu. Titul obhájila Slavia Praha, nováčkem jsou České Budějovice.

Program a rozpis zápasů Tabulka Sestřihy zápasů VIDEO momenty Tabulka střelců Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava

Fotbalové vybavení * Fotbalové dresy * Kopačky na Heureka.cz
Články odjinud


Články odjinud