2. března 2019 • 17:33

SESTŘIH: Příbram - Karviná 2:1. Tři minuty před koncem rozhodl Voltr

0
Bořil v ofsajdu? Asi ano, ale žádný záběr není stoprocentní. Nejasná ČK pro Petráka
SESTŘIH: Boston - Toronto 2:3. Pastrňák dal první gól v play off, rozhodl ale Matthews

Fotbalisté Příbrami vyhráli ve 23. ligovém kole v utkání dvou sestupem ohrožených týmů nad Karvinou 2:1. Domácí poslal do vedení v úvodu svou první brankou po návratu ze Slavie Jan Matoušek, za hosty v 78. minutě srovnal Dávid Guba, ale v 87. minutě rozhodl krátce po příchodu na trávník další střídající hráč Radek Voltr. Příbram se posunula na dvanáctou příčku tabulky a odskočila soupeři na devět bodů. Karviná má na předposledním místě stále jen jednobodový náskok před Duklou.

Příbramští nastoupili bez zraněného Rezka, ale obnovenou domácí premiéru zažil navrátilec Matoušek a doslova od prvních sekund ho bylo plné hřiště. Už jeho první spolupráce s Fantišem po 63 vteřinách utkání skončila vedoucím gólem poté, co přelstil trojici hostujících obránců. Pro Matouška to byla první ligová trefa od 25. srpna.

Hosté úvod zápasu vůbec nezvládli a dvojice domácích ofenzivních hráčů je dostávala opakovaně do úzkých. Ve 12. minutě si role vyměnili a Fantiš mohl z osmi metrů umístit míč do odkryté branky, ale mezi tyče se netrefil.

SESTŘIH: Příbram - Karviná 2:1. Matoušek se trefil už v první minutě

Karviná se dostávala do hry zvolna, nejnebezpečnější byla po centrech z levé strany, ale šance měla až před poločasem. Nejprve nehlídaný Krivák hlavičkoval těsně vedle, v nastaveném čase se pak opřel nečekaně před šestnáctkou do míče Faška a trefil břevno.

I proto možná už hosté po pauze působili sebevědoměji a v 62. minutě měli znovu blízko k vyrovnání, ale Moravce brankář Kočí nadvakrát dokázal vychytat a odražený míč příbramský odchovanec Wágner poslal vysoko nad.

Domácí v závěru příliš mysleli na udržení stavu a doplatili na to dvanáct minut před koncem po trefě střídajícího Guby. Příbramští ale nakonec dokázali znovu strhnout vítězství na svoji stranu. V 87. minutě se dvě minuty po příchodu na hřiště trefil hlavou po Antwiho centru střídající Voltr.

Domácí: 1. Matoušek, 86. Voltr

Hosté: 78. Guba

Domácí: Kočí – Nový, Chaluš, Kingue (85. Voltr), Antwi – Mingazov, Květ, Tregler (C), T. Jablonský (80. Keita) – Matoušek – Fantiš (65. Vůch).

Hosté: Berkovec – Čolić, Krivák, Rundić, Djordjević – Budínský (C) (46. Ba Loua), Bukata, Faško – Jan Moravec (86. Dramé), Wágner, Galuška (59. Guba).

Domácí: Kilián, Průcha, Keita, Kodr, Voltr, Vůch, Švenger

Hosté: Ciupa, Smrž, Lingr, Guba, Dramé, Záhumenský, Ba Loua

Domácí: Chaluš

Martin Nenadál. Asistenti: Jan Paták, Adam Horák. Čtvrtý rozhodčí: Petr Ardeleanu

Na Litavce, Příbram

Klíčové momenty utkání:

Příbram - Karviná: Antwi chybu odčinil a poslal centr na hlavu Voltra, který vrátil Příbrami vedení, 2:1

Příbram - Karviná: Nepřesnou přihrávku Antwiho potrestal krásnou technickou ranou zpoza šestnáctky Guba, 1:1

Příbram - Karviná: Výborný Berkovec! Jablonský poslal krásnou střelu do bližšího horního rohu jeho brány, ale karvinský brankář vytáhl parádní zákrok

Příbram - Karviná: Obrovská šance Karviné na vyrovnání! Krásný zákrok Kočího a nepřesnost Wágnera gól nepřinesly

Příbram - Karviná: V úplném závěru prvního poločasu natrefil Faško zpoza šestnáctky břevno!

Příbram - Karviná: Moravec pláchl příbramským fotbalistům, ale jeho přízemní centr Wágner do brány nedostal

Příbram - Karviná: Matoušek předložil gólovou přihrávku Fantišovi, který ale obrovskou šanci zahodil

Příbram - Karviná: Na zadní tyč propadl míč od Kočího, Galuška šanci neproměnil

Příbram - Karviná: Branka hned v první minutě utkání! Karvinská obrana selhala, čehož využil Matoušek, 1:0

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905