Vysoký trest za fanoušky přijat. Odvolávat se nebudeme, hlásí Sparta | iSport.cz
Jan Vacek
15. března 2019 • 15:59

Vysoký trest za fanoušky přijat. Odvolávat se nebudeme, hlásí Sparta

Autor: Jan Vacek
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Páník: Za stavu 1:0 jsme je měli uzemnit. Možná by byly dvě tři penalty...
Sparta - Zlín: Komický vítězný gól! Dočkal nedal penaltu, Jiráček si ale srazil míč do sítě, 2:1
VŠECHNA VIDEA ZDE

Dostaly lhůtu sedmi dnů. Během ní se Sparta a Plzeň měly rozhodnout, zda se odvolají proti trestům, které jim ve čtvrtek uložila Disciplinární komise za divácké nepokoje ve vzájemném duelu z minulého víkendu. Letenští nepotřebovali na rozmyšlenou ani 24 hodin, pokutu ve výši 350 tisíc korun a podmínečné uzavření části stadionu přijímají. „Odvolávat se nebudeme,“ potvrdil klub.Házení světlic a dělbuchů do okolních sektorů Generali Areny, zranění ženy a dvojité přerušení. Takový je základní výčet šlágru z minulé soboty, ve kterém Sparta rozmetala Viktorii 4:0. Ve čtvrtek přišel ze strany Disciplinární komise adekvátní trest.

Sparta coby pořádající klub vyfasovala pokutu ve výši 350 tisíc korun, Viktoria dokonce půl milionu, protože právě po běsnění jejich příznivců došlo ke zranění ženy. Oběma klubům navíc hrozí uzavření domácích kotlů na jedno utkání s dvouměsíční zkušební lhůtou. Pokud se navíc fanoušci Plzně do nejbližšího zápasu se Spartou znovu proviní, budou mít na toto utkání s letenským celkem zakázaný výjezd.

Sparta - Plzeň: Hostující fanoušci musejí předčasně domů, sektor je vyklízen!

„Vynesli jsme tresty, jaké tato disciplinární komise ještě nevynesla. Jsou vysoké, ale odpovídají závažnosti provinění. Oběma klubům jsme dali najevo, že pokud se ve dvouměsíční lhůtě proviní, nebudeme váhat konvertovat podmínky do trestu natvrdo,“ prohlásil šéf Disciplinární komise Richard Baček.

Přímo v sídle Fotbalové asociace si za Pražany vyslechl ortel ředitel komunikace Ondřej Kasík. „Trestu rozumíme, ale zvážíme možnost odvolání,“ upozornil.

O necelý den později je jasno. Sparta se proti verdiktu disciplinárky odvolávat nebude.

Sporťákovo KO o fanoušcích: kdy přestřelili a kdy ne?

Vstoupit do diskuse
0

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2020/2021

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2020/2021 mění herní systém a čeká ji několik změn. Asi tou nejzasádnější je zrušení nadstavby a 18 týmů v nejvyšší fotbalové soutži.

Od příštího ročníku by se však nadstavba měla opět vrátit. O třetí titul v řadě usiluje Slavia Praha, nováčkem jsou Pardubice a Zbrojovka Brno.

Program a rozpis zápasů Tabulka COVID manuál Dresy Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava

Fotbalové vybavení * Fotbalové dresy * Kopačky na Heureka.cz
Články odjinud


Články odjinud