Vysoký trest za fanoušky přijat. Odvolávat se nebudeme, hlásí Sparta | iSport.cz
Jan Vacek
15. března 2019 • 15:59

Vysoký trest za fanoušky přijat. Odvolávat se nebudeme, hlásí Sparta

Autor: Jan Vacek
TOP VIDEA
MOMENTY VÍKENDU: Klusáček začal výhrou, Drobného návrat do ligy a jubilant Krmenčík MOMENTY VÍKENDU: Klusáček začal výhrou, Drobného návrat do ligy a jubilant Krmenčík
Teplice - Sparta: Řezníček obírá Letenské o body! V závěru srovnává z dorážky na 1:1 Teplice - Sparta: Řezníček obírá Letenské o body! V závěru srovnává z dorážky na 1:1
VŠECHNA VIDEA ZDE

Dostaly lhůtu sedmi dnů. Během ní se Sparta a Plzeň měly rozhodnout, zda se odvolají proti trestům, které jim ve čtvrtek uložila Disciplinární komise za divácké nepokoje ve vzájemném duelu z minulého víkendu. Letenští nepotřebovali na rozmyšlenou ani 24 hodin, pokutu ve výši 350 tisíc korun a podmínečné uzavření části stadionu přijímají. „Odvolávat se nebudeme,“ potvrdil klub.Házení světlic a dělbuchů do okolních sektorů Generali Areny, zranění ženy a dvojité přerušení. Takový je základní výčet šlágru z minulé soboty, ve kterém Sparta rozmetala Viktorii 4:0. Ve čtvrtek přišel ze strany Disciplinární komise adekvátní trest.

Sparta coby pořádající klub vyfasovala pokutu ve výši 350 tisíc korun, Viktoria dokonce půl milionu, protože právě po běsnění jejich příznivců došlo ke zranění ženy. Oběma klubům navíc hrozí uzavření domácích kotlů na jedno utkání s dvouměsíční zkušební lhůtou. Pokud se navíc fanoušci Plzně do nejbližšího zápasu se Spartou znovu proviní, budou mít na toto utkání s letenským celkem zakázaný výjezd.

Sparta - Plzeň: Hostující fanoušci musejí předčasně domů, sektor je vyklízen!

„Vynesli jsme tresty, jaké tato disciplinární komise ještě nevynesla. Jsou vysoké, ale odpovídají závažnosti provinění. Oběma klubům jsme dali najevo, že pokud se ve dvouměsíční lhůtě proviní, nebudeme váhat konvertovat podmínky do trestu natvrdo,“ prohlásil šéf Disciplinární komise Richard Baček.

Přímo v sídle Fotbalové asociace si za Pražany vyslechl ortel ředitel komunikace Ondřej Kasík. „Trestu rozumíme, ale zvážíme možnost odvolání,“ upozornil.

O necelý den později je jasno. Sparta se proti verdiktu disciplinárky odvolávat nebude.

Sporťákovo KO o fanoušcích: kdy přestřelili a kdy ne?

 

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2019/2020

Program a rozpis zápasů Tabulka Změny pravidel Herní model Aktuální kolo Sestřihy zápasů VIDEO momenty Tabulka střelců Fantasy liga Kluby

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2019/2020 pokračuje v herním systému s nadstavbou: po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin a odehrají nadstavbu. Před novým ročníkem se měnila pravidla. Titul obhajuje Slavia Praha, nováčkem jsou České Budějovice.

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava
Články odjinud


Články odjinud