Sparta má posilu z Arsenalu! Rosický přivedl odborníka nejen na fyzičku | iSport.cz
Jan Vacek
26. března 2019 • 18:36

Sparta má posilu z Arsenalu! Rosický přivedl odborníka nejen na fyzičku

Autor: Jan Vacek
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Všech 69 gólů Slavie: Podívejte se na Hušbauerovy rakety a další parádičky
Mistrovské oslavy v plném proudu! Hasiči u Edenu ale i jízda s pohárem po Praze
VŠECHNA VIDEA ZDE

Hráčský trh je dávno uzavřen, přesto Sparta hlásí posilu. A ne ledajakou. Letenský klub totiž posílí Ben Ashworth, nový šéf fyzické přípravy hráčů. Anglický odborník se může chlubit zářivým CV, šest let totiž pracoval pro Arsenal. A právě tam se potkal s Tomášem Rosickým, současným sportovním ředitelem Pražanů. Ten má na příchodu vyhlášeného specialisty mamutí podíl.V originále se funkce Bena Ashwortha nazývá head of performance. V tomto označení je schováno hned několik faktorů, které jsou pro hráče naprosto stěžejní. Fyzická připravenost, fyzioterapie, regenerace. Na to všechno bude nově Ashworth ve Spartě dohlížet.

„Ve sportu působím už dvacet let. Pracoval jsem i s ragbisty a olympioniky,“ uvedl Ashworth pro klubový web Letenských. Dlouhé roky působil rovněž v Arsenalu, kde se poznal s Tomášem Rosickým . Právě někdejší geniální záložník se o příchod známého odborníka zasadil především.

„Má obrovské zkušenosti v oblasti fyzioterapie a fyzické přípravy hráčů. Když jsem nastupoval do funkce, říkal jsem, že chci hráčům přiblížit, jaké nároky na ně budou v zahraničí. Tohle je jeden z kroků. Jsem rád, že jsme se domluvili a Ben u nás okamžitě začíná,“ uvedl sportovní ředitel rudých.

Vše o Spartě čtěte ZDE>>>

Rosický od svého prosincového nástupu do funkce sportovního ředitele poctivě mapoval veškeré dění kolem prvního týmu a vyhodnotil si, že právě na poli fyzioterapie a fyzické připravenosti se může klub posunout o kus dál. Právě Ashworth by měl být garantem tohoto progresu.

„V Arsenalu jsem byl šest let. Od roku 2012 do května 2018, končil jsem společně s trenérem Arsénem Wengerem. Bylo to skvělé období, postupně jsme se zlepšovali nejen mimo hřiště. V rámci realizačního týmu jsme byli skoro jako rodina,“ vypráví.

Do práce v novém působišti se Ashworth pustí prakticky okamžitě. „Znám ho velice dobře, i jeho profil. Je pracovitý, ambiciózní, má rád úspěch. To je pro mě strašně důležité,“ zdůraznil Rosický.

Letenští tak udělali další krůček v cestě za návratem na tuzemský vrchol.

Ben Ashworth (vpravo), nový šéf fyzické přípravy hráčů pražské Sparty, spolu s hlavním trenérem Zdeňkem Ščasným
Ben Ashworth (vpravo), nový šéf fyzické přípravy hráčů pražské Sparty, spolu s hlavním trenérem Zdeňkem Ščasným

Vstoupit do diskuse
0

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2019/2020

Nadstavba FORTUNA:LIGA

Skupina o titul Skupina o Evropu Skupina o záchranu

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2019/2020 pokračuje v herním systému s nadstavbou: po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělily do tří skupin a hrají nadstavbu. Titul obhájila Slavia Praha, nováčkem jsou České Budějovice.

Program a rozpis zápasů Tabulka Sestřihy zápasů VIDEO momenty Tabulka střelců Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava

Fotbalové vybavení * Fotbalové dresy * Kopačky na Heureka.cz
Články odjinud


Články odjinud