Kde jsou ty m**ky pražský, řval Šádek. Zaplatí stejnou pokutu jako Kučera | iSport.cz
16. dubna 2019 • 17:00

Kde jsou ty m**ky pražský, řval Šádek. Zaplatí stejnou pokutu jako Kučera

720p360p
Plzeň dorazila slavit na „tanku“. Kde jsou ty m***y pražský, řval Šádek
TOP VIDEA
SE SIMONOU na MS: Prohru sledoval i Jágr. Rusko je ještě zklamanější, můžeme toho využít, říká legenda SE SIMONOU na MS: Prohru sledoval i Jágr. Rusko je ještě zklamanější, můžeme toho využít, říká legenda
Kouč Hynek: Rozhodl druhý gól Kanady. Uvidíme, kdo půjde proti Rusům do branky Kouč Hynek: Rozhodl druhý gól Kanady. Uvidíme, kdo půjde proti Rusům do branky
VŠECHNA VIDEA ZDE

Generální manažer Viktorie Plzeň Adolf Šádek dostal od etické komise Fotbalové asociace ČR pokutu 40 tisíc korun za znevážení jména fotbalu za to, že loni v květnu použil vulgarity na adresu pražských rivalů Slavie a Sparty. Informaci serveru Týden.cz potvrdil ČTK tiskový mluvčí plzeňského klubu Ondřej Lípa. Podle něj úřadující mistři nebudou Šádkovu pokutu komentovat.Šádek použil vulgarity 19. května při oslavách plzeňského titulu. Když přijel na tamní náměstí Republiky na tanku, spustil: "Kde jsou ty m**dky pražský? Ať jdou do hajzlu. Plzeň je hlavní město České republiky fotbalu, tak to je a tak to bude!"

O dva dny později se omluvil a uvedl, že se nechal unést atmosférou a nevhodná slova pronesl ve velkých emocích. Představitelům Sparty a Slavie se prý plzeňský funkcionář omluvil osobně.

Etická komise přesto v lednu oznámila, že se případem bude zabývat od konce února. Za porušení paragrafu 59 disciplinárního řádu Šádkovi hrozila důtka, zákaz činnosti až na dva roky, fotbalově prospěšná činnost, vyloučení z FAČR či pokuta až do výše 500 tisíc korun.

Za znevážení jména fotbalu byl potrestán například i záložník Teplic Tomáš Kučera, který se v rapovém klipu vulgárně vyjadřoval o Spartě nebo místopředsedovi FAČR Romanu Berbrovi. Od etické komise dostal Kučera loni v prosinci pokutu 60 tisíc korun, kterou mu odvolací komise v únoru snížila na 40 tisíc.

Teplický záložník Kučera v problémech. Rapoval proti Berbrovi a Spartě
720p 360p
Velký rozhovor s Tomášem Kučerou: Český fotbal je dnes populárnější. I díky rapu
Video patří k placenému obsahu

 
Články odjinud


Články odjinud