Sparta suspendovala Kangu. Porušil pravidla kabiny, měl by se vrátit | iSport.cz
11. května 2019 • 23:24

Sparta suspendovala Kangu. Porušil pravidla kabiny, měl by se vrátit

Autor: iSport.cz, ČTK
TOP VIDEA
VŠECH 59 GÓLŮ SPARTY V SEZONĚ: Tři trefy Šurala i souhry Bořila s Drchalem VŠECH 59 GÓLŮ SPARTY V SEZONĚ: Tři trefy Šurala i souhry Bořila s Drchalem
3. den All Stars Cupu: Slavia ve finále zdolala PSG, rozhodl nádherný oblouček 3. den All Stars Cupu: Slavia ve finále zdolala PSG, rozhodl nádherný oblouček
VŠECHNA VIDEA ZDE

Fotbalová Sparta suspendovala Guélora Kangu, protože v utkání s Ostravou porušil týmový kodex. Gabonský záložník proto nebyl v nominaci na dnešní zápas druhého kola ligové nadstavby s Libercem, který Pražané vyhráli 1:0. Letenský celek o tom informoval na svých internetových stránkách."Guélor Kanga nedodržel naše jasně stanovená pravidla, která jsou platná pro všechny hráče," uvedl sportovní ředitel Sparty Tomáš Rosický. "Tyto hodnoty přitom jasně definují naši týmovou kulturu a jejich dodržování je pro nás klíčové," dodal bývalý reprezentační záložník.

Proč byl Kanga potrestán, Sparta neupřesnila. Pouze uvedla, že k suspendaci nedošlo kvůli tomu, že by osmadvacetiletý hráč porušil životosprávu, nebo špatně trénoval.

"Bylo to společné rozhodnutí moje a Tomáše Rosického. Porušil interní nepsaná pravidla kabiny. Nechtěl bych se konkrétně pouštět do toho, kvůli čemu to bylo. Ale trest Kanga přijal, dnes byl na utkání, fandil nám a myslím si, že tak by to i mělo být," řekl na tiskové konferenci sparťanský trenér Michal Horňák.

Ke středečnímu utkání v Plzni už Kanga bude nominovaný. "Kanga má samozřejmě otevřené dveře zpět do týmu. Trénoval s námi pořád a do dalšího utkání už by měl být v nominaci," uvedl Horňák. "Společně s realizačním týmem věříme, že se takový prohřešek nebude opakovat a Guélor se připojí k týmu opět pro utkání v Plzni," dodal Rosický. 

Kanga patří mezi klíčové hráče Sparty. Od loňského příchodu z Crvené zvezdy Bělehrad odehrál za letenský tým 35 ligových zápasů a dal 15 gólů. V této sezoně se dělí s 11 zásahy o pozici nejlepšího sparťanského střelce.

Vše o Spartě čtěte ZDE>>>

Vykartovaný Guélor Kanga sledoval porážku Sparty s Karvinou z tribuny
Vykartovaný Guélor Kanga sledoval porážku Sparty s Karvinou z tribuny

 

Tour de France, Wimbledon, MS v basketbale

Tour de France 2019: trasa 106. ročníku, program, etapy, Češi na startu (6. - 28. července 2019)

Wimbledon 2019: travnatý tenisový grandslam (1. - 14. července 2019)

MS v basketbale mužů 2019: Češi ve skupině i s USA (31. 8. - 15. 9. 2019, Čína)
Články odjinud


Články odjinud