LIGOVÝ INSIDER: Být Součkem, šel bych ven. Má na jakoukoli soutěž | iSport.cz
22. května 2019 • 09:23

LIGOVÝ INSIDER: Být Součkem, šel bych ven. Má na jakoukoli soutěž

Autor: šf, TV iSport
LIGOVÝ INSIDER: Souček? Být na jeho místě, šel bych ven. Má na jakoukoli soutěž
TOP VIDEA
Pastrňák: Zlaté hokejky si vážím, ale srdce mám stále zlomené Pastrňák: Zlaté hokejky si vážím, ale srdce mám stále zlomené
Voráček s Hertlem hodnotí Pastrňákův hattrick a přestup Gudase Voráček s Hertlem hodnotí Pastrňákův hattrick a přestup Gudase
VŠECHNA VIDEA ZDE

Byť musela čekat až na čtvrté kolo nadstavby, pražská Slavia si titul zasloužila nejen z pohledu statistik, které ji řadí mezi nejvýraznější mistry v samostatné lize, ale i herního projevu. Souhlasí s tím ve svém pořadu Ligový insider i bývalý reprezentační obránce Martin Jiránek. „Nejvíc se mi na ní líbilo, že byla jediným týmem v lize, který předváděl agresivní, náročný, fyzický fotbal. Snažili se hrát naplno od první do poslední minuty,“ chválí tuzemského lídra.Slávisté vstřelili nejvíc gólů ze všech, pětasedmdesát, ale také jich nejméně – pouhých pětadvacet – inkasovali. To se možná vzhledem k dřívější hře na riziko tolik nečekalo. „Začíná to už od útočníků,“ upozorňuje na výtečně zvládnutou defenzivu Jiránek. Stěžejní podíl na bilanci pak má samozřejmě brankář Ondřej Kolář a stoperské duo, jež se ustálilo ve složení Michael Ngadeu – Simon Deli. „Tahle stoperská dvojice je nejlepší v lize, má evropské parametry,“ říká uznale Jiránek.

Na druhé straně střílela Slavia góly hlavně z druhé vlny, o plných dvaapadesát se postarali záložníci, o jedenáct zase obránci. Ve stínu naopak zůstali útočníci v čele s Milanem Škodou. V létě by se měl na hřiště vrátit uzdravený Stanislav Tecl, z Bohemians přijde Júsuf a z Příbrami už podruhé Jan Matoušek. Bude to stačit? „Jsou to tři top útočníci nebo napůl útočníci, nikoho dalšího už by brát neměli,“ myslí si Jiránek.

Pokud jde o největší přestupový hit, tedy záložníka Tomáše Součka, a snahu slávistického vedení udržet ho ještě sezonu v týmu, má Jiránek jasno. „Být na jeho místě, šel bych do zahraničí. Je to něco úplně jiného, další krok v kariéře,“ nepochybuje. Vytáhlý středopolař by prý při tom nemusel pohrdnout ani ruskou ligou. „Proč by neměl jít tam? Zenit, Spartak Moskva nebo Krasnodar jsou špičkové týmy, ať se v nich ukáže,“ míní někdejší obránce Spartaku.

Podívejte se ve VIDEU i na to, co si Martin Jiránek myslí o využití Jana Matouška ve Slavii, případných limitech Tomáše Součka a politice udržení slávistického kádru.

LIGOVÝ INSIDER: Souček? Být na jeho místě, šel bych ven. Má na jakoukoli soutěž

Bago slavistických hráčů včetně Matěje Vydry (uprostřed), který s pražským celkem trénuje
Bago slavistických hráčů včetně Matěje Vydry (uprostřed), který s pražským celkem trénuje

RENTGEN: Famózní Laštůvka a pevná defenziva. Jak by Slavia mohla zaskočit Baník ve finále MOL Cupu?

Slavia po oslavách trénovala. Ožrat se do němoty? To nešlo, hlásí Coufal

Pět momentů mistrovské sezony. Kde se lámal slávistický titul?

 

Tour de France, Wimbledon, MS v basketbale

Tour de France 2019: trasa 106. ročníku, program, etapy, Češi na startu (6. - 28. července 2019)

Wimbledon 2019: travnatý tenisový grandslam (1. - 14. července 2019)

MS v basketbale mužů 2019: Češi ve skupině i s USA (31. 8. - 15. 9. 2019, Čína)
Články odjinud


Články odjinud