SESTŘIH: Karviná – Jihlava 2:1. Domácí jsou lize blíž, zachránil je ofsajd

Autor: iSport.cz
0
Zimák k play off NHL. Lener i analytik tipují postup Bostonu. V čem se Nečas blíží Pastovi?
Mám rád, když Ostrava žije Baníkem, říká Buchta. Je rychlejší než Tanko?

Fotbalisté Karviné vstoupili do baráže o první ligu vítězstvím 2:1 nad Jihlavou. O výhře patnáctého týmu nejvyšší soutěže nad druhým celkem druhé ligy rozhodly v prvním poločase branky Dávida Guby a Ondřeje Lingra, naději Vysočině do nedělní odvety dal ve druhé půli Jiří Klíma. Hosté si ze Slezska mohli odvézt i lepší výsledek, ale nevyužili několik slibných šancí. Když v 84. minutě dostali míč do domácí sítě, nemohla branka platit kvůli ofsajdu, který jí předcházel.

Domácí: 8. Guba, 42. Lingr

Hosté: 53. Jiří Klíma

Domácí: Pastornický – Čolić, Krivák, Rundić, Záhumenský – Smrž, Budínský (90+1. Faško) – Ba Loua, Lingr, Guba (71. Bukata) – Wágner (C).

Hosté: Vejmola – P. Breda, Chlumecký, Tijani, F. Novotný – Vaculík (C), Šulc – Petr (90+1. Šefčík), Zoubele, Javůrek (79. Preisler) – Jiří Klíma (86. Klobása).

3 456 diváků

Pouze v úvodu mělo utkání očekávaný scénář. Karviná do zápasu vstoupila aktivněji, v sedmé minutě dokázala ve středu pole přečíslit soupeře a po přihrávce na levé křídlo zakončil rychlý výpad střelou o tyč Guba.

Poté se ale taktovky zápasu chopili hosté. Především po své levé straně si vytvořili nejméně tři šance, které mohly změnit skóre. Javůrek nejprve v 15. minutě vybídl přesnou přihrávkou Zoubeleho, jehož přízemní pokus ale vyrazil Pastornický.

SESTŘIH: Karviná - Jihlava 2:1. Slezané mají do odvety náskok i díky sporné (ne)penaltě

Stejná dvojice vnikla do karvinské defenzivy o tři minuty nato znovu. Nebezpečný Javůrek prostrčil míč šikovně za domácí obranu, ale Zoubeleho ráně decimetry scházely. A neskóroval ani Šulc, který v 37. minutě prošel středem a jeho střela skončila těsně vedle.

Domácí neproduktivního soupeře potrestali ještě před odchodem do šatny druhou brankou. Po průniku Ba Louy a jeho křížné přihrávce vápnem se míč šťastně odrazil k Lingrovi, který zblízka rozvlnil síť.

Vysočina potřebovala pauzu a dalších osm minut na vzpamatování. Ale v 53. minutě potáhl další akci Šulc, Klíma se šikovně uvolnil přes obránce a pak Pastornického prostřelil bombou na bližší tyč.

Druholigového týmu bylo opět najednou plné hřiště. Hosté lehce přecházeli střed a dostávali se do karvinského vápna. Z územní převahy rezultovala další příležitost v 78. minutě, Klíma z otočky však trefil střed branky a připraveného Pastornického.

Karviná se až do konce třásla o hubený náskok. Jihlava v 84. minutě dokonce vyrovnala, ale Zoubeleho dorážka kvůli ofsajdu neplatila. I přesto Vysočina udržela výsledek, který jí skýtá naděje do nedělní odvety.

Klíčové momenty utkání:

Karviná - Jihlava: Zoubele po Pastornického hrubce doráží do sítě, ale z ofsajdu
Video patří k placenému obsahu iSportu
Odemknout video

Karviná - Jihlava: Klíma pálil pohotově z otočky, Pastornický si střelu pohlídal

Karviná - Jihlava: Talent Šulc větrá domácí obranu, Zoubeleho obstřel končí vedle

Karviná - Jihlava: Závar před jihlavskou brankou, hosté ho zvládli

Karviná - Jihlava: Šulc padá ve vápně po zákroku Čoliče, ale sudí píská proti hostům!

Karviná - Jihlava: Mladíček Šulc krásně vyslal Klímu, který obešel dva hráče a snížil na 1:2!

Karviná - Jihlava: Lingr spustil krásnou akci, kterou sám zakončil - 2:0!

Karvná - Jihlava: Ba Loua zakombinoval s Gubou, Vejmola byl pozorný

Karviná - Jihlava: Guba obešel Petra, tvrdá střela skončila na boční síti

Karviná - Jihlava: Zoubeleho v gólovce vychytal Pastornický

Karviná - Jihlava: Zoubele po narážečce v tutovce prověřil domácího gólmana

Karviná - Jihlava: Guba sám před Vejmolou zakončuje přesně k tyči, 1:0!

Karviná - Jihlava: Lingr padá těsně před vápnem, penalta se nepíská

0

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905