Teplice ho odstavily, Krob míří do Jablonce. Nabídl víc než zahraničí | iSport.cz
26. června 2019 • 17:28

Teplice ho odstavily, Krob míří do Jablonce. Nabídl víc než zahraničí

Autor: ČTK
TOP VIDEA
Liberec - Plzeň: Kopic zakroutil svou střelu až za Nguyena, hosté vedou 2:0! Liberec - Plzeň: Kopic zakroutil svou střelu až za Nguyena, hosté vedou 2:0!
26. ročník Czech Bowlu: Usedne na trůn Ostrava nebo Praha? 26. ročník Czech Bowlu: Usedne na trůn Ostrava nebo Praha?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Fotbalista Jan Krob míří z Teplic do Jablonce. Oba severočeské kluby jsou již podle hráčova agenta Pavla Zíky ze společnosti Global Sports dohodnuté na přestupové částce a dvaatřicetiletý levý bek podepíše se čtvrtým celkem uplynulé ligové sezony roční smlouvu s dvouletou opcí.Krob coby dlouholetá opora týmu ze Stínadel odnesl teplický nepovedený závěr uplynulé sezony, který vyvrcholil domácím debaklem 0:8 s Mladou Boleslaví v úvodním semifinále nadstavbové skupiny o Evropu. Zkušený obránce byl přeřazen do rezervy a nyní má namířeno do jiného severočeského klubu.

"Měli jsme pro něj dvě nabídky ze zahraničí, ale nabídka Jablonce byla nejlepší jak sportovně, tak ekonomicky. Věřím, že Honza v Jablonci dokáže, že stále patří k nejlepším levým obráncům v České republice," uvedl Zíka.

Ve čtvrtek už Krob s Jabloncem, který se chystá na kvalifikaci Evropské ligy, odcestuje na zahraniční soustředění. Čtvrtý celek uplynulé ligové sezony po odchodu Ukrajince Eduarda Sobola neměl stabilně obsazený post levého obránce, v přípravě na něm dosud zaskakovala nová posila do zálohy Jan Sýkora.

Krob vedle Teplic, kde hrál od roku 2013, působil i ve Spartě Praha, Českých Budějovicích, Kladně, Vlašimi a Prešově. Zahrál si za českou reprezentační jednadvacítku.

Stejným směrem by chtěl zamířit i další hráč Teplic Jakub Hora. Jablonec je prý ochotný za záložníka zaplatit 10,5 milionu, teplický klub ho ale zatím nechtěl pustit.

 

FORTUNA liga - první fotbalová liga 2019/2020

Program a rozpis zápasů Tabulka Změny pravidel Herní model Aktuální kolo Sestřihy zápasů VIDEO momenty Tabulka střelců Fantasy liga Kluby

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2019/2020 pokračuje v herním systému s nadstavbou: po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin a odehrají nadstavbu. Před novým ročníkem se měnila pravidla. Titul obhajuje Slavia Praha, nováčkem jsou České Budějovice.

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník OstravaČlánky odjinud


Články odjinud