Jílek už driluje sparťany! Čeština střídá angličtinu, důraz je na detail | iSport.cz
Jan Vacek
1. července 2019 • 17:22

Jílek už driluje sparťany! Čeština střídá angličtinu, důraz je na detail

Autor: Jan Vacek
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
ZLATÁ PÍŠŤALKA: Berkovy přehmaty v Edenu, obstál Rejžek v Plzni
RUDEJ FANDA o derby: Heča se parádně vyspal. Mám vzkaz pro Tetteha
VŠECHNA VIDEA ZDE

PŘÍMO Z RAKOUSKA | Pondělí, krátce po deváté hodině ranní. Do perfektně připraveného trávníku v Bad Leonfeldenu tepe slunce, už takhle časně teplota letí ke třicítce. Navzdory tomu se sparťané chystají na první denní tréninkovou jednotku. Na první pohled je zřejmé, kdo je tady šéf: kouč Václav Jílek.Žádné pozorování od postranní čáry a model ála Alex Ferguson. Kdepak. Trenér Václav Jílek velí tréninkové jednotce Sparty železnou rukou. V jejím úvodu si svolává kompletní mužstvo a detailně mu vysvětluje, z jakých fází se trénink bude skládat. „Je pro nás důležité, aby kluci věděli, co a proč děláme,“ glosuje asistent Jiří Saňák.

Jestliže první rozmluva je čistě v češtině, během jednotlivých cvičení Jílek bez mrknutí oka přechází do angličtiny. Dává si záležet, aby každému hráči dodal co nejpřesnější zpětnou vazbu. Tedy v jazyce, který je dotyčnému nejbližší.

Energie z nového kouče Letenských jen čiší. Jakmile se sparťané rozdělí na skupiny a trénují kombinační mezifázi, zaujme Jílek místo ve středu vymezeného území, aby měl ten nejlepší přehled. Gestikuluje, chválí, ale taky upozorňuje na nedostatky. „Skvěle hoši, skvěle,“ halasí směrem k Martinu Frýdkovi a Ladislavu Krejčímu , když se šikovně prokombinují přes houštinu soupeřů.

Trenér Sparty Václav Jílek na soustředění udává pokyny svým hráčům, v pozadí Guélor Kanga
Trenér Sparty Václav Jílek na soustředění udává pokyny svým hráčům, v pozadí Guélor Kanga

Pokud něco není podle přestav, Jílek bez váhání cvičení přeruší a vysvětluje. Klidně několikrát během jediné fáze. „Sladit jedenáct hráčů na hřišti pro zápas, aby v daný moment věděli, co mají dělat, je to nejtěžší. Z pohledu přijímání informací to nejsou jednoduché tréninky,“ vysvětluje Saňák.

Jeho nadřízený je detailista. Stačí, aby některý z hráčů převzal míč špatnou nohou nebo si ho připravil do trochu jiného prostoru, a okamžitě je na to upozorněn. Jílek nepodceňuje vůbec nic. Navíc si dává záležet na tom, aby spolu hráči neustále mluvili. „Musíme si navzájem rozumět, být v tomhle směru sladění. Když někdo zařve „sám“, tak ten dotyčný si může myslet, že je sám na hřišti a při tom má čas maximálně na dva doteky,“ nabízí konkrétní příklad sparťanský asistent.

Povede se to Spartě? Už za necelé dva týdny, kdy se rozjede nová sezona, začne být jasno.

Vše o Spartě najdete ZDE »

Saňák po porážce s Kluží: Ve hře už vidíme prvky z tréninků

Sehráváme se, odehráli jsme dobrý zápas, říká Frýdek po porážce s Kluží

Vstoupit do diskuse
0

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2019/2020

Nadstavba FORTUNA:LIGA

Skupina o titul Skupina o Evropu Skupina o záchranu

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2019/2020 pokračuje v herním systému s nadstavbou: po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělily do tří skupin a hrají nadstavbu. Titul obhájila Slavia Praha, nováčkem jsou České Budějovice.

Program a rozpis zápasů Tabulka Sestřihy zápasů VIDEO momenty Tabulka střelců Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava

Fotbalové vybavení * Fotbalové dresy * Kopačky na Heureka.cz


Články odjinud


Články odjinud