SESTŘIH: Slavia - Olomouc 1:0. Blízko senzace, hosté zahodili penaltu!

0
V čem se Pardubice zlepšily? Pánik - bez komentáře. Marinčin by chyběl hodně
PRVNÍ DOJEM: Vsetín by si měl pomoct přesilovkami. Naskočí do baráže Jágr?

Fotbalisté Slavie vydřeli ve třetím kole první ligy vítězství 1:0 nad Olomoucí. Obhájci titulu vyhráli i třetí zápas nové sezony a spolu s Plzní zůstávají jedinými dvěma dosud stoprocentními týmy. Pražané ve své domácí premiéře rozhodli už v šesté minutě, kdy se trefil Vladimír Coufal. V závěru nastavení odmítl vyrovnání hostující David Houska, který z penalty trefil jen tyč. Sigma prohrála i druhý venkovní duel v ročníku a na kontě má tři body.

Domácí: 6. Coufal

Hosté:

Domácí: O. Kolář – Coufal, Kúdela, Hovorka, Bořil – T. Souček (C) – Ševčík, Hušbauer (81. Milan Škoda), Traoré (46. Král), Zmrhal – Van Buren (76. Stanciu).

Hosté: Reichl – Sladký, Beneš (C), Jemelka, Vepřek (75. Zmrzlý) – Greššák, Pilař (63. Yunis), Houska, Plšek (83. Texl) – Falta, Nešpor.

Domácí: Kovář, Holeš, Král, Stanciu, Olayinka, Júsuf Hilál, Škoda

Hosté: Mandous, Chytil, Látal, Štěrba, Texl, Yunis, Zmrzlý

Domácí: , Milan Škoda, Bořil

Hosté: Greššák

Proske – Kotík, Novák – Houdek.

Eden Aréna, Praha-Vršovice

Slávisté kvůli koncertům v Edenu a následné rekonstrukci hrací plochy po dvou venkovních zápasech poprvé v sezoně nastoupili doma. Kvůli disciplinárnímu trestu ze závěru minulé sezony měli Pražané uzavřenou severní tribunu a "kotel" fanoušků se přesunul za opačnou z branek.

"Červenobílí" vstoupili do utkání výborně a hned v šesté minutě otevřeli skóre. Po rychle vhozeném autu nacentroval z levé strany Van Buren, po míči se v akrobatické pozici na dlouhou nohu natáhl Coufal a k překvapení většiny na stadionu umístil balon k tyči. Slávistický pravý bek skóroval v lize poprvé od loňského října.

Pražané pokračovali v náporu a Hušbauer , který dal gól v obou předchozích kolech, vystřelil těsně vedle. Ve 13. minutě pak Van Buren v dobré pozici hlavičkoval jen do středu branky.

SESTŘIH: Slavia - Olomouc 1:0. Coufalova paráda a infarktový závěr, Sigma nedala penaltu

Hanáci se postupně dostali do hry a v polovině první půle byli kousek od vyrovnání. Na rohový kop si ve 22. minutě naskočil Plšek a domácí zachránilo břevno. Proti Pilařově střele v závěru poločasu zasáhl Kolář a na druhé straně Traoré mířil hlavou jen do gólmana Reichla.

Po hodině hry vypálil domácí Kúdela, jeho střelu však zablokovala hostující obrana. V 64. minutě pár desítek sekund po příchodu na trávník mohl srovnat střídající Yunis, hlavičkou ale minul.

Čtvrt hodiny před koncem naskočila do hry letní posila Pražanů Stanciu a krátce po jeho příchodu na trávník na Zmrhalovu přihrávku těsně nedosáhl Ševčík.

Deset minut před koncem chuligáni v domácím "kotli" zapálili pyrotechniku a způsobili tím přerušení zápasu, na což zbytek stadionu reagoval pokřikem "hovada". Favorit se v závěru bál o výhru a málem o ni přišel. Bořil ve vápně fauloval Yunise a sudí Proske po zhlédnutí videa nařídil penaltu. Houska ale neudržel chladnou hlavu a v páté minutě nastavení trefil tyč. Sigma prohrála se Slavií v lize počtvrté za sebou.

Gólman Slavie Ondřej Kolář utěšuje olomouckého záložníka Davida Housku poté, co v utkání nedal penaltu

Klíčové momenty utkání:

Slavia - Olomouc: Houska selhal! Penaltu v posledních vteřinách neproměnil

Slavia - Olomouc: Velký závar před domácí bránou a penalta pro Sigmu po Yunisově pádu!
Video patří k placenému obsahu iSportu
Odemknout video

Slavia - Olomouc: Stanciova standardka z ideální pozice! Prudká rána těsně minula bránu

Slavia - Olomouc: Stanciu potáhl míč do protiútoku, Ševčík ve velké šanci nedosáhl na míč

Slavia - Olomouc: Van Buren se probil za obranu Sigmy, jeho bomba skončila na boční síti

Slavia - Olomouc: Yunisova nebezpečná hlavička skončila vedle tyče

Slavia - Olomouc: Hušbauerovu ránu zblokoval Jemelka

Slavia - Olomouc: Na Van Burenův centr zareagoval Traoré, Reichl si jeho hlavičku pohlídal

Slavia - Olomouc: Pilař pronikl až do vápna, nepříjemnou střelu kryl Kolář

Slavia - Olomouc: Faltova parádní pumelice těsně minula bránu!

Slavia - Olomouc: Plšek hlavičkou trefil břevno!

Slavia - Olomouc: Zmrhalova přízemní rána z úhlu nenadělala Reichlovi velké potíže

Slavia - Olomouc: Úplně volný Van Buren hlavou málem zvýšil vedení domácích!

Slavia - Olomouc: Coufalova paráda z voleje otevírá skóre, 1:0!

Slavia - Olomouc: Skákavá Hušbauerova rána zapadla těsně vedle levé tyče!

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905