Zvrat v případu Mandjeck. Kamerunec se bude hlásit na Spartě, zůstane? | iSport.cz
Jan Vacek
30. července 2019 • 15:05

Zvrat v případu Mandjeck. Kamerunec se bude hlásit na Spartě, zůstane?

Autor: Jan Vacek
TOP VIDEA
ZLATÁ PÍŠŤALKA: Berkovy přehmaty v Edenu, obstál Rejžek v Plzni
RUDEJ FANDA o derby: Heča se parádně vyspal. Mám vzkaz pro Tetteha
VŠECHNA VIDEA ZDE

Ještě před měsícem tahle varianta téměř nepřipadala v úvahu, nyní se ale stane realitou. Podle informací deníku Sport začne Georges Mandjeck znovu trénovat se Spartou, v nejbližších dnech přiletí do Prahy a zapojí se do tréninkového procesu.Je to velký zvrat v běhu událostí. Kamerunský reprezentant, jenž dosud čerpal dovolenou po účasti na Africkém poháru národů, se během uplynulých týdnů dostal s letenským klubem do konfliktu. U orgánů FIFA se snažil napadnout platnost smlouvy, nelíbilo se mu totiž, že by měl coby OSVČ své příjmy danit.

V tu chvíli se zdálo být prakticky vyloučené, že by ještě někdy prošel branami Generali Areny. V posledním období se ale vyhrocená situace uklidnila, Mandjeck proto na základě komunikace se sportovním vedením Sparty přiletí do Čech a bude se hlásit trenérskému štábu.

„Mandjeck po příletu absolvuje testy na Fakultě tělesné výchovy. Ty budou stěžejní, protože ukážou, jak na tom je. Na základě toho Sparta určí další postup,“ informuje zdroj obeznámený s děním v klubu.

Georges Mandjeck ve Spartě pokračovat nechce
Georges Mandjeck ve Spartě pokračovat nechce

Nejpravděpodobněji se v tuhle chvíli jeví, že se Mandjeck v první fázi bude připravovat pod dohledem kondičních trenérů, paralelně s tím se bude řešit jeho další budoucnost. Zkušený záložník dal totiž opakovaně najevo, že by rád změnil angažmá, tomu se ostatně nebrání ani Letenští. Ovšem pouze v případě adekvátní nabídky, Mandjeck má na Spartě smlouvu ještě na rok a klub o něj nechce přijít bez náhrady.

Úplně vyloučit nelze ani variantu, že rodák z Doualy v nejslavnějším českém klubu zůstane a postupně se zařadí do rotace kouče Jílka. V tuhle chvíli to ale není příliš reálné, do středu pole totiž mají trenéři k dispozici Guélora Kangu, Martina Haška, Michala Trávníka, Ladislava Krejčího a Michala Sáčka.

Třicetiletý záložník do Sparty přišel v létě 2017, v rudém dresu ale odehrál pouze třináct zápasů. Po polovině sezony zamířil na hostování do francouzských Met, minulý ročník pak odkopal v izraelském Maccabi Haifa.

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2019/2020

Nadstavba FORTUNA:LIGA

Skupina o titul Skupina o Evropu Skupina o záchranu

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2019/2020 pokračuje v herním systému s nadstavbou: po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělily do tří skupin a hrají nadstavbu. Titul obhájila Slavia Praha, nováčkem jsou České Budějovice.

Program a rozpis zápasů Tabulka Sestřihy zápasů VIDEO momenty Tabulka střelců Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava

Fotbalové vybavení * Fotbalové dresy * Kopačky na Heureka.cz


Články odjinud


Články odjinud