Sparta - Baník Ostrava 2:0, VIDEO. Dvakrát se trefil Hašek | iSport.cz
18. srpna 2019 • 16:57

SESTŘIH: Sparta - Baník 2:0. Budinského dvakrát nachytal Hašek

Magazín ICE TIME na O2 TV Sport! Nebudou chybět tradiční rubriky ani pořad Se Simonou Magazín ICE TIME na O2 TV Sport! Nebudou chybět tradiční rubriky ani pořad Se Simonou
SESTŘIH: Atlético - Juventus 2:2. Vyrovnání na poslední chvíli SESTŘIH: Atlético - Juventus 2:2. Vyrovnání na poslední chvíli

Fotbalisté Sparty v šestém kole první ligy doma porazili Ostravu 2:0 a připsali si třetí výhru v sezoně. Oba góly vstřelil během prvního poločasu Martin Hašek. Pražané si částečně spravili chuť po čtvrtečním vyřazení ve 3. předkole Evropské ligy s Trabzonsporem. Letenský tým v nejvyšší soutěži porazil Baník počtvrté za sebou a v sedmém z posledních osmi utkání.

V základní sestavě Sparty chyběl nejlepší střelec Kanga, který zůstal jen na lavičce, od první minuty naopak dostal šanci další záložník Mandjeck. Ve středu obrany tentokrát nastoupili Hancko s Radakovičem.

Baník na Letnou nepřijel s defenzivní taktikou, nechtěl se dostat pod tlak domácích a v úvodu i častěji držel míč. V osmé minutě se Kuzmanovič dostal za obranu Sparty, ale míč před Nitou mu odskočil.

Od té chvíle se ale otevřený souboj začal přiklánět na stranu důslednějších sparťanů, kteří v 10. minutě otevřeli skóre. Po rychle kombinaci Sáčka s Hložkem se dostal do zakončení Hašek a pohotovou přízemní střelou k tyči poprvé překonal brankáře Budinského.

SESTŘIH: Sparta - Baník 2:0. Pohodlnou výhru řídil skvělý dvougólový Hašek

Ostravští si po půl hodině hry vytvořili slibné šance na vyrovnání, ale Procházka obloučkem trefil břevno, Hrubého hlavičku chytil Nita a Kuzmanovič z ostrého úhlu netrefil branku. Na druhé straně křížnou ranou přestřelil i Kozák.

Sparta přidala pojistku ve 39. minutě. Po špatné domluvě hostující obrany se dostal míč opět k Haškovi a ten hlavou přehodil Budinského. Pro třiadvacetiletého záložníka to byly první soutěžní branky v ročníku.

Po pauze už 14 tisíc diváků nesledovalo tak zajímavou podívanou a hra byla často přerušována. Dramatičtější byl až závěr utkání po příchodu střídajícího Tetteha v 72. minutě. Domácí útočník si po chvíli na hřišti vypracoval tři výborné šance, ale pokaždé ho vychytal Budinský, který zneškodnil i Haškovu možnost dokončit hattrick. Ostravští v této sezoně venku poprvé vyšli bodově naprázdno a na Letné prohráli popáté za sebou.

Dvougólový Hašek: Žádný gól pro mě není snadný. V šatně je teď velká radost

Páník: Budinského ať hodnotí trenér gólmanů. Druhý gól nás může hodně mrzet

Domácí: 10. M. Hašek, 39. M. Hašek

Hosté:

Domácí: Nita – Sáček, Radaković, Hancko, Matěj Hanousek – Mandjeck (77. L. Krejčí), Trávník, M. Hašek – Hložek, Kozák (C) (72. Tetteh), Plavšić (88. Graiciar).

Hosté: Budinský – Jánoš, Šindelář, Procházka, Fleišman (C) – Fillo, Reiter (73. Baroš), R. Hrubý (66. Jirásek), de Azevedo – Kuzmanović, Smola (59. Diop).

Sparta - Baník: Přečíslení čtyři na dva! Trávník ale překopl bránu

Sparta - Baník: Diop se krásně odpoutal od Hancka, v obří šanci pálil mimo bránu

Sparta - Baník: Tetteh ve stoprocentní šanci, jeho i Haška ale vychytal Budinský
Video patří k placenému obsahu

Sparta - Baník: Nita měl problémy s Kuzmanovičovou hlavičkou

Sparta - Baník: Fleišman předvedl katastrofální rozehrávku, Tetteh ho ale nepotrestal

Sparta - Baník: Tetteh se vytáhl s parádní dělovkou hned po Nitově výkopu

Sparta - Baník: Plavšičova střela ze standardky skončila vedle pravé tyče

Sparta - Baník: Hašek přidává po obří hrubce obrany hostů druhou branku!

Sparta - Baník: Kuzmanovič si hezky naběhl, jen těsně netrefil bránu!

Sparta - Baník: Hašek lobem vyzval Kozáka do stoprocentní šance!

Sparta - Baník: Kuzmanovič našel Hrubého v tutovce, ten ale nedokázal usměrnit míč

Sparta - Baník: Procházka pěknou technickou ranou z první nastřelil břevno!

Sparta - Baník: Kuzmanovič udeřil Mandjecka do tváře, nedostal ani žlutou kartu

Sparta - Baník: Radakovič v tutovce bránu těsně netrefil! Ale už byl v ofsajdu

Sparta - Baník: Hašek po krásné kombinaci otevírá skóre, domácí vedou 1:0!

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2019/2020

Program a rozpis zápasů Tabulka Změny pravidel Herní model Aktuální kolo Sestřihy zápasů VIDEO momenty Tabulka střelců Fantasy liga Kluby

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2019/2020 pokračuje v herním systému s nadstavbou: po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin a odehrají nadstavbu. Před novým ročníkem se měnila pravidla. Titul obhajuje Slavia Praha, nováčkem jsou České Budějovice.

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava