Sparta - Baník Ostrava 2:0, VIDEO. Dvakrát se trefil Hašek | iSport.cz
18. srpna 2019 • 16:57

SESTŘIH: Sparta - Baník 2:0. Budinského dvakrát nachytal Hašek

Zlín - Sparta: Krásnou kombinaci i šílenou hrubku Azackého zužitkoval Tetteh, 0:1! Zlín - Sparta: Krásnou kombinaci i šílenou hrubku Azackého zužitkoval Tetteh, 0:1!
Liberec - Sparta: Birner dokonal hattrick a rozhodl v prodloužení, 8:7 Liberec - Sparta: Birner dokonal hattrick a rozhodl v prodloužení, 8:7

Fotbalisté Sparty v šestém kole první ligy doma porazili Ostravu 2:0 a připsali si třetí výhru v sezoně. Oba góly vstřelil během prvního poločasu Martin Hašek. Pražané si částečně spravili chuť po čtvrtečním vyřazení ve 3. předkole Evropské ligy s Trabzonsporem. Letenský tým v nejvyšší soutěži porazil Baník počtvrté za sebou a v sedmém z posledních osmi utkání.

V základní sestavě Sparty chyběl nejlepší střelec Kanga, který zůstal jen na lavičce, od první minuty naopak dostal šanci další záložník Mandjeck. Ve středu obrany tentokrát nastoupili Hancko s Radakovičem.

Baník na Letnou nepřijel s defenzivní taktikou, nechtěl se dostat pod tlak domácích a v úvodu i častěji držel míč. V osmé minutě se Kuzmanovič dostal za obranu Sparty, ale míč před Nitou mu odskočil.

Od té chvíle se ale otevřený souboj začal přiklánět na stranu důslednějších sparťanů, kteří v 10. minutě otevřeli skóre. Po rychle kombinaci Sáčka s Hložkem se dostal do zakončení Hašek a pohotovou přízemní střelou k tyči poprvé překonal brankáře Budinského.

SESTŘIH: Sparta - Baník 2:0. Pohodlnou výhru řídil skvělý dvougólový Hašek

Ostravští si po půl hodině hry vytvořili slibné šance na vyrovnání, ale Procházka obloučkem trefil břevno, Hrubého hlavičku chytil Nita a Kuzmanovič z ostrého úhlu netrefil branku. Na druhé straně křížnou ranou přestřelil i Kozák.

Sparta přidala pojistku ve 39. minutě. Po špatné domluvě hostující obrany se dostal míč opět k Haškovi a ten hlavou přehodil Budinského. Pro třiadvacetiletého záložníka to byly první soutěžní branky v ročníku.

Po pauze už 14 tisíc diváků nesledovalo tak zajímavou podívanou a hra byla často přerušována. Dramatičtější byl až závěr utkání po příchodu střídajícího Tetteha v 72. minutě. Domácí útočník si po chvíli na hřišti vypracoval tři výborné šance, ale pokaždé ho vychytal Budinský, který zneškodnil i Haškovu možnost dokončit hattrick. Ostravští v této sezoně venku poprvé vyšli bodově naprázdno a na Letné prohráli popáté za sebou.

Dvougólový Hašek: Žádný gól pro mě není snadný. V šatně je teď velká radost

Páník: Budinského ať hodnotí trenér gólmanů. Druhý gól nás může hodně mrzet

Domácí: 10. M. Hašek, 39. M. Hašek

Hosté:

Domácí: Nita – Sáček, Radaković, Hancko, Matěj Hanousek – Mandjeck (77. L. Krejčí), Trávník, M. Hašek – Hložek, Kozák (C) (72. Tetteh), Plavšić (88. Graiciar).

Hosté: Budinský – Jánoš, Šindelář, Procházka, Fleišman (C) – Fillo, Reiter (73. Baroš), R. Hrubý (66. Jirásek), de Azevedo – Kuzmanović, Smola (59. Diop).

Sparta - Baník: Přečíslení čtyři na dva! Trávník ale překopl bránu

Sparta - Baník: Diop se krásně odpoutal od Hancka, v obří šanci pálil mimo bránu

Sparta - Baník: Tetteh ve stoprocentní šanci, jeho i Haška ale vychytal Budinský
Video patří k placenému obsahu

Sparta - Baník: Nita měl problémy s Kuzmanovičovou hlavičkou

Sparta - Baník: Fleišman předvedl katastrofální rozehrávku, Tetteh ho ale nepotrestal

Sparta - Baník: Tetteh se vytáhl s parádní dělovkou hned po Nitově výkopu

Sparta - Baník: Plavšičova střela ze standardky skončila vedle pravé tyče

Sparta - Baník: Hašek přidává po obří hrubce obrany hostů druhou branku!

Sparta - Baník: Kuzmanovič si hezky naběhl, jen těsně netrefil bránu!

Sparta - Baník: Hašek lobem vyzval Kozáka do stoprocentní šance!

Sparta - Baník: Kuzmanovič našel Hrubého v tutovce, ten ale nedokázal usměrnit míč

Sparta - Baník: Procházka pěknou technickou ranou z první nastřelil břevno!

Sparta - Baník: Kuzmanovič udeřil Mandjecka do tváře, nedostal ani žlutou kartu

Sparta - Baník: Radakovič v tutovce bránu těsně netrefil! Ale už byl v ofsajdu

Sparta - Baník: Hašek po krásné kombinaci otevírá skóre, domácí vedou 1:0!

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2019/2020

Program a rozpis zápasů Tabulka Změny pravidel Herní model Aktuální kolo Sestřihy zápasů VIDEO momenty Tabulka střelců Fantasy liga Kluby

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2019/2020 pokračuje v herním systému s nadstavbou: po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin a odehrají nadstavbu. Před novým ročníkem se měnila pravidla. Titul obhajuje Slavia Praha, nováčkem jsou České Budějovice.

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava