Proč v Plzni skončil Mysliveček? Změna naznačuje napětí ve Viktorii | iSport.cz
Jakub Konečný
21. srpna 2019 • 15:05

Proč v Plzni skončil Mysliveček? Změna naznačuje napětí ve Viktorii

Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Sparťanské legendy přišly popřát Jiřímu Novotnému k padesátinám
Sestry Plíškovy ve dvojrozhovoru: Nelezou si na nervy? Co nutí Kristýnu dělat její přítel?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Postupná ztráta vlivu a kompetencí. To byl podle informací deníku Sport hlavní důvod odchodu zkušeného funkcionáře Františka Myslivečka z Plzně. Hlavní skaut Viktorie skončil na vlastní žádost, jeho práci převezme Zdeněk Psotka, původně sportovní ředitel mládeže. A zároveň muž, jehož sílící pozici v klubu Mysliveček nevydýchal.Ještě ve čtvrtek v čestné lóži ze všech sil fandil coby důležitá persona Viktorie v odvetě třetího předkola Evropské ligy proti Antverpám. Páteční hodnotící poradu vedení klubu však už František Mysliveček opouštěl jako nezaměstnaný, s šéfem Adolfem Šádkem se dohodl na okamžitém ukončení spolupráce.

„Nešlo o žádný vyhazov, Franta skončil na vlastní žádost,“ sdělil deníku Sport dobře informovaný zdroj. „Hlavním důvodem bylo, že se mu zkrátka nelíbil směr, kterým se klub ubírá.“

Co se za poměrně neurčitým zdůvodněním skrývá? Podle všeho osoba Zdeňka Psotky, který do Plzně přišel v létě roku 2016 coby nový sportovní ředitel mládeže, ale postupem času jeho pozice i vliv sílily. Psotka se účastnil všech porad nejužšího vedení, jezdil na každý zápas A týmu a na začátku této sezony byl oficiálně jmenován sportovním ředitelem klubu, což byla původně Myslivečkova funkce.

Přečtěte si pokračování článku s předplatným Premium
Získejte neomezený přístup již od 1 Kč měsíčně

Chci předplatné Premium
Vstoupit do diskuse
0

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2019/2020

Program a rozpis zápasů Tabulka Změny pravidel Herní model Aktuální kolo Sestřihy zápasů VIDEO momenty Tabulka střelců Fantasy liga Kluby

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2019/2020 pokračuje v herním systému s nadstavbou: po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin a odehrají nadstavbu. Před novým ročníkem se měnila pravidla. Titul obhajuje Slavia Praha, nováčkem jsou České Budějovice.

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava

Fotbalové vybavení * Fotbalové dresy * Kopačky na Heureka.czČlánky odjinud


Články odjinud