SESTŘIH: Bohemians – Zlín 2:2. Havel dal dva góly, hosté dohráli v deseti

Autor: iSport.cz
0
Je nedotknutelnost Třince pryč? Dynamo a Spartu táhnou schovaní lídři. Překvapí Litvínov?
Spor o Kováče: kouč budoucnosti a opravdová trefa, nebo jen bublina?

Fotbalisté Bohemians 1905 remizovali v 10. kole se Zlínem 2:2 a ani v pátém domácím utkání v sezoně neprohráli. Hosté dvakrát vedli díky Tomáši Wágnerovi a Dominiku Maškovi, ale Milan Havel pokaždé zařídil nerozhodný stav. "Ševci", kteří bodovali po třech porážkách, hráli od 78. minuty bez vyloučeného Zdeňka Folprechta.

Domácí: 23. M. Havel, 49. M. Havel

Hosté: 6. Wágner, 45+1. Mašek

Domácí: Fryšták – Hůlka, Krch, Pokorný – M. Havel, Jindřišek (C), Vacek (46. Keita), Podaný – Vaníček (46. J. Rada), Ugwu (76. Bartek), Vodháněl.

Hosté: S. Dostál – Fantiš, P. Buchta, Azackij, Bartošák (52. Džafić) – Mašek (90+3. Giorgadze), Folprecht, Jiráček (C), Čanturišvili – Poznar – Wágner (74. Železník).

4301 diváků

Zlín začal aktivně, Bohemians držel na jejich polovině a odměnou mu byla v páté minutě branka. Domácí obránce Pokorný ztratil míč, po Fantišově centru se odražený balon dostal k Folprechtovi, jehož střelu před vápnem usměrnil Wágner tečí do protipohybu brankáře Fryštáka. Devětadvacetiletý útočník, který je v týmu do konce roku na hostování z Mladé Boleslavi, se ve druhém ligovém duelu za "Ševce" trefil poprvé.

Vršovickému celku se povedlo srovnat ve 23. minutě. Pokorného centr propadl k Vaníčkovi, který si obhodil gólmana Dostála, vyhnal se do úhlu, ale přihrál Havlovi a ten srovnal. Odchovanec "Klokanů", který je v klubu do konce podzimu na hostování z Plzně, oslavil gólově návrat do Ďolíčku.

Vedení zpátky na stranu hostů mohl strhnout Poznar, ale po Fantišově centru hlavičkoval nad. Zlínu kromě začátku vyšel i konec poločasu. Buchtův dlouhý nákop odhlavičkoval Pokorný pouze na Maška, který střelou před vápnem k tyči stanovil poločasový stav.

SESTŘIH: Bohemians - Zlín 2:2. Dvakrát se trefil Havel, hosté dohrávali v deseti

"Klokani" srovnali necelé čtyři minuty po změně stran. Vodhánělovu nahrávku před branku odvrátil Fantiš na Podaného a do jeho střílené přihrávky se vložil Havel, který rozhodl o dělbě bodů.

V 53. minutě vyrazil Podaného přímý kop Dostál, který si o chvíli později poradil i s Ugwuovou přízemní střelou. V 66. minutě zamířil domácí záložník Rada těsně vedle tyče. V 78. minutě fauloval Folprecht Keitu a po druhé žluté kartě pro něj zápas předčasně skončil. Rozhodčí Adámková ve čtvrtém utkání po sobě udělila červenou kartu.

Bohemians v Ďolíčku neporazili Zlín posedmé za sebou. Mužstvo trenéra Josefa Csaplára remizovalo v soutěži poprvé po 31 duelech.

Klíčové momenty utkání

Bohemians - Zlín: Radova dělovka skončila vedle

Bohemians - Zlín: Po Vodhánělově centru hlavičkoval Hůlka v záklonu nad

Bohemians - Zlín: Folprecht ostrým skluzem dojel Keitu a po druhé ŽK je vyloučen!
Video patří k placenému obsahu iSportu
Odemknout video

Bohemians - Zlín: Radův volej minul bránu o metr

Bohemians - Zlín: Havel útočil na hattrick, ale famózní zákrok vytasil Dostál

Bohemians - Zlín: Po Jindřiškově pasu zakončoval Ugwu

Bohemians - Zlín: Standardku Podaného vytáhl Dostál

Bohemians - Zlín: Do nepovedené střely Podaného vložil nohu Havel a nechytatelně překonal Dostála, 2:2

Bohemians - Zlín: Mašek utaženou střelou nachytal Fryštáka, 1:2

Bohemians - Zlín: Po centru Fantiše hlavičkoval v dobré pozici nad bránu Poznar

Bohemians - Zlín: Vaníček připravil pozici pro Havla, a ten zacílil přesně, 1:1

Bohemians - Zlín: Wágner nechtěně tečoval Folprechtovu ránu a míč skončil až v síti, 0:1

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905