Sparťanské srdce bije pro Plzeň! Brabec je lídrem, ač chtěl na Letnou | iSport.cz
Jakub Konečný
28. září 2019 • 16:22

Sparťanské srdce bije pro Plzeň! Brabec je lídrem, ač chtěl na Letnou

Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Slavia - Jablonec: Stanciu nasadil housle Štěpánkovi, Tecl doklepl do prázdné! 4:0
Trpišovský: Lidi řeší Teclovy góly, dnes ukázal, co naší hře dává
VŠECHNA VIDEA ZDE

Hned dvakrát byl během minulé sezony ve hře jeho návrat do Sparty, jenže Jakub Brabec teď září v Plzni, tedy v barvách jednoho ze dvou úhlavních rivalů svého mateřského klubu. V sedmadvaceti letech je top hodnoceným stoperem ve FORTUNA:LIZE a kapitánem Viktorie. „Potvrdil, že je přirozený lídr. Jen to k tomu dospělo rychleji, než zřejmě i on sám očekával,“ říká hráčův agent Ondrej Chovanec. V textu pro iSport Premium se dočtete, jak vypadala Brabcova cesta do západočeské kabiny, proč k ní došlo a jak obránce nabral velmi slušnou aktuální formu...Příběh o tom, jak si Sparta lehkovážným uvolněním Pavla Horvátha a spol. do Plzně před lety vytvořila konkurenta, který ji srazil z českého trůnu, je dobře znám. Mimochodem – stále ještě neskončil, odvíjí se dál. Letenský klub je totiž v tomto směru patrně nepoučitelný.

Posledním důkazem budiž Jakub Brabec, sparťanský odchovanec, který v červenomodrých barvách kraluje podle vícera statistik společnosti InStat všem stoperům ve FORTUNA:LIZE.

Sparta přitom měla hned dvakrát během minulé sezony reálnou možnost ho získat zpět, jenže v obou případech řekla ze sportovních i ekonomických pohnutek ne.
Poprvé byl velký návrat na stole loni v létě. V belgickém Genku, kam Brabec přestoupil v srpnu 2016 za 2,5 milionu eur, přestali s českým zadákem počítat, takže společně se svým agentem Ondrejem Chovancem projevil zájem o comeback na Letnou.

„Sešli jsme se jednou se Zdeňkem Ščasným a Tomášem Rosickým – a pak už se neozvali,“ vzpomíná Chovanec na rok starou schůzku s tehdejším sportovním ředitelem rudých a jeho pravou rukou. Sparta se nakonec rozhodla jít jiným směrem a přivedla z Olomouce srbského obránce Uroše Radakoviče, který byl nedávno po sérii hrubých chyb poslán do ruského Orenburgu.

Přečtěte si pokračování článku s předplatným Premium
Získejte neomezený přístup již od 1 Kč měsíčně

Chci předplatné Premium
Vstoupit do diskuse
0

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2019/2020

Program a rozpis zápasů Tabulka Změny pravidel Herní model Aktuální kolo Sestřihy zápasů VIDEO momenty Tabulka střelců Fantasy liga Kluby

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2019/2020 pokračuje v herním systému s nadstavbou: po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin a odehrají nadstavbu. Před novým ročníkem se měnila pravidla. Titul obhajuje Slavia Praha, nováčkem jsou České Budějovice.

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava

Fotbalové vybavení * Fotbalové dresy * Kopačky na Heureka.czČlánky odjinud


Články odjinud