SESTŘIH: Baník – Příbram 3:0. Gólová smršť domácích z úvodu rozhodla

0
Plekanec o Kladnu: Když se opakují pořád stejné chyby… Skills koučové? Nám stačila ulice
Od smutné fotky ke slovenskému snu: Česko je pragmatičtější, říká Smetana

Fotbalisté Ostravy porazili v dohrávce 11. kola první ligy Příbram jasně 3:0. Baník utkání rozhodl zdrcujícím nástupem, po gólech Roberta Hrubého, Dameho Diopa a vlastní brance Jaroslava Treglera vedl už v deváté minutě 3:0. Slezané doma v lize vyhráli počtvrté za sebou a jsou v tabulce pátí. Naopak hosté čtyři kola za sebou prohráli a zůstali jediným týmem, který venku v sezoně ještě nebodoval. Na čtrnácté příčce mají dvoubodový náskok na poslední České Budějovice.

Domácí: 2. R. Hrubý, 6. Diop, 9. Tregler (vl.)

Hosté:

Domácí: Budinský – Fillo, J. Pokorný, Stronati, Fleišman (C) – Reiter (77. Holzer), Jirásek, R. Hrubý, Kuzmanović (67. Granečný) – Diop, Smola (60. Baroš).

Hosté: Kočí – Tregler, Kodr, Kingue, Nový – Ma. Zeman (80. Alves), Jan Rezek (C), Soldát, Polidar (64. Kříž) – Alvir, Adetunji (15. Dramé).

6250 diváků

Baník zápas zlomil drtivým úvodem. Ostrava svého soupeře načala už v druhé minutě: Fleišman posadil míč do malého vápna rovnou na hlavu Hrubého, který centr snadno prodloužil do sítě.

Domácí udávali rytmus a další šanci měl Kuzmanovič, jehož ránu ale tentokrát Kočí vytáhl nad břevno. Druhý gól ve vlastní síti ale oddálil jen o pár sekund. Z aktivní levé strany Baníku se míč dostal ke Smolovi, který míč poslal pod sebe a Diop v šesté minutě z malého vápna lehce míč uklidil k tyči.

Zkázu Příbrami dokonal vlastním gólem Tregler, od kterého se nešťastně odrazil míč do sítě po střele Diopa. Baník už po devíti minutách vedl 3:0 a z obrazu hry bylo jasné, že Příbram už nepříznivý vývoj nezvrátí.

SESTŘIH: Baník - Příbram 3:0. Zápas rozhodla gólová smršť v úvodu utkání

Hosté byli zralí "na ručník" a domácí si v jejich pokutovém území dělali, co chtěli. Další gól mohl v 15. minutě přidat Smola, ale jeho hlavička těsně minula tyč. Hostující kouč Nádvorník reagoval rychlým nasazením defenzivního Dramého místo Adetunjiho, na zvrat už bylo pozdě, ale hosté alespoň přibrzdili ostravský brankostroj.

Baník měl i tak zápas naprosto pod kontrolou. Hrálo se na jednu bránu a domácí měli další šance, ale Smola ani Diop nemířili zblízka přesně a Kuzmanovičův technický pokus už ve druhé půli zmařil Kočí.

Ostrava se v závěru už nehnala za dalšími góly. Zaměřila se na defenzivu, přesto ještě mohl skórovat Holzer, ale jeho zakončení scházel větší důraz a míč na cestě do prázdné brány stihl odkopnout obránce. Příbram ani v pátém venkovním utkání ligové sezony neskórovala.

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905