Konzervativní Páník zbořil stereotypy. Jak oživil Baník a co chce za posilu? | iSport.cz
Michal Kvasnica
3. října 2019 • 11:45

Konzervativní Páník zbořil stereotypy. Jak oživil Baník a co chce za posilu?

TOP VIDEA
iSport podcast: Proti Severním Irům bylo změn příliš. Před Kosovem neměl kouč experimentovat iSport podcast: Proti Severním Irům bylo změn příliš. Před Kosovem neměl kouč experimentovat
Sparta - Litvínov: Forman přihrával před branku, puk si srazil do vlastní sítě Ščotka, 5:4 Sparta - Litvínov: Forman přihrával před branku, puk si srazil do vlastní sítě Ščotka, 5:4
VŠECHNA VIDEA ZDE

Ostravští fanoušci mu vyčítají, že jeho fotbal už rok nenese žádné známky zlepšení. Že nudí. A že on sám je většinou až příliš konzervativní. Nyní však Bohumil Páník, trenér Baníku, ukázal, že i on umí říznout do sestavy a změnit zavedené pořádky. Personální i taktické. Naposledy proti Příbrami například nechal jen na lavičce zkušenou čtveřici Laštůvka, Procházka, Šindelář a Baroš, což by dříve nepřicházelo v úvahu. Sázka na mladé stopery, technický střed i zbrusu nový útok vyšla. Co všechno Páník změnil a jakou má vyhlédnutou posilu? Čtěte v zamčené části článku iSport Premium.Staví pořád ty stejné tváře bez ohledu na aktuální formu. Mladí u něj nemají šanci. Základní sestava bývá až příliš defenzivní. Tradiční rozestavení 4 – 1 – 3 – 2 je už čitelné. Špatně reaguje na taktiku soupeře. A střídání v průběhu zápasu většinou nedávají žádný smysl.

Tak znějí nejčastější výtky náročných fanoušků Baníku směrem ke kouči Bohumilu Páníkovi. Nejen na sociálních sítích, ale také přímo na tribunách, přestože se i druhá sezona z pohledu Ostravských vyvíjí optimisticky, co se týče pohárových nadějí.

V posledních dnech jako by zkušený šedesátník na veřejnou kritiku zareagoval a přísné příznivce překvapil zbořením stereotypů.

První z nich: rozdělení stabilní stoperské trojice. Ano, trojice, neboť vedle Patrizia Stronatiho se celkem pravidelně střídá buď Václav Procházka, nebo Martin Šindelář.

Pokračování článku patří k placenému
obsahu iSportu

S předplatným získáte:

 • Sestřihy všech zápasů FORTUNA:LIGY
 • Exkluzivní videa z hokejové extraligy
 • Profilové rozhovory
 • Zákulisní informace z první ruky
 • Názory slavných expertů
 • Analýzy vítězství a porážek
 • Měsíční předplatné 49 Kč*

  *Cena 49 Kč platí pro první měsíc pro nové
  předplatitele (týká se pouze platby kartou).
  Následující měsíc stojí 99 Kč.

  Objednat
 • Roční předplatné 990 Kč

  Ušetříte 2 měsíce oproti měsíční platbě.

  Objednat

Možnosti platby
?

 • Kartou online
 • Platba online
 • Platba SMS
Firemní předplatné
Roční licence pro firmy a instituce objednávejte zde

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2019/2020

Program a rozpis zápasů Tabulka Změny pravidel Herní model Aktuální kolo Sestřihy zápasů VIDEO momenty Tabulka střelců Fantasy liga Kluby

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2019/2020 pokračuje v herním systému s nadstavbou: po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin a odehrají nadstavbu. Před novým ročníkem se měnila pravidla. Titul obhajuje Slavia Praha, nováčkem jsou České Budějovice.

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník OstravaČlánky odjinud


Články odjinud