Konzervativní Páník zbořil stereotypy. Jak oživil Baník a co chce za posilu? | iSport.cz
Michal Kvasnica
3. října 2019 • 11:45

Konzervativní Páník zbořil stereotypy. Jak oživil Baník a co chce za posilu?

Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
ZLATÁ PÍŠŤALKA: Berkovy přehmaty v Edenu, obstál Rejžek v Plzni
RUDEJ FANDA o derby: Heča se parádně vyspal. Mám vzkaz pro Tetteha
VŠECHNA VIDEA ZDE

Ostravští fanoušci mu vyčítají, že jeho fotbal už rok nenese žádné známky zlepšení. Že nudí. A že on sám je většinou až příliš konzervativní. Nyní však Bohumil Páník, trenér Baníku, ukázal, že i on umí říznout do sestavy a změnit zavedené pořádky. Personální i taktické. Naposledy proti Příbrami například nechal jen na lavičce zkušenou čtveřici Laštůvka, Procházka, Šindelář a Baroš, což by dříve nepřicházelo v úvahu. Sázka na mladé stopery, technický střed i zbrusu nový útok vyšla. Co všechno Páník změnil a jakou má vyhlédnutou posilu? Čtěte v zamčené části článku iSport Premium.Staví pořád ty stejné tváře bez ohledu na aktuální formu. Mladí u něj nemají šanci. Základní sestava bývá až příliš defenzivní. Tradiční rozestavení 4 – 1 – 3 – 2 je už čitelné. Špatně reaguje na taktiku soupeře. A střídání v průběhu zápasu většinou nedávají žádný smysl.

Tak znějí nejčastější výtky náročných fanoušků Baníku směrem ke kouči Bohumilu Páníkovi. Nejen na sociálních sítích, ale také přímo na tribunách, přestože se i druhá sezona z pohledu Ostravských vyvíjí optimisticky, co se týče pohárových nadějí.

V posledních dnech jako by zkušený šedesátník na veřejnou kritiku zareagoval a přísné příznivce překvapil zbořením stereotypů.

První z nich: rozdělení stabilní stoperské trojice. Ano, trojice, neboť vedle Patrizia Stronatiho se celkem pravidelně střídá buď Václav Procházka, nebo Martin Šindelář.

Přečtěte si pokračování článku s předplatným Premium
Získejte neomezený přístup již od 1 Kč měsíčně

Chci předplatné Premium
Vstoupit do diskuse
0

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2019/2020

Nadstavba FORTUNA:LIGA

Skupina o titul Skupina o Evropu Skupina o záchranu

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2019/2020 pokračuje v herním systému s nadstavbou: po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělily do tří skupin a hrají nadstavbu. Titul obhájila Slavia Praha, nováčkem jsou České Budějovice.

Program a rozpis zápasů Tabulka Sestřihy zápasů VIDEO momenty Tabulka střelců Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava

Fotbalové vybavení * Fotbalové dresy * Kopačky na Heureka.cz


Články odjinud


Články odjinud