SESTŘIH: Slavia - Teplice 3:0. Uklidnění přinesly dva góly v závěru

0
SESTŘIH: Arsenal - Chelsea 5:0. Kanonáda v derby, dvakrát se trefil Havertz
SESTŘIH: Vancouver - Nashville 1:4. Hronkův tým tentokrát otočit nedokázal

Fotbalisté pražské Slavie zvítězili v 16. kole první ligy nad Teplicemi 3:0. Skóre otevřel v 29. minutě z penalty Tomáš Souček, který se pak v závěru podílel i na gólech střídajícího Petra Ševčíka a Ondřeje Kúdely. Obhájce titulu protáhl neporazitelnost v nejvyšší soutěži na 22 utkání a před reprezentační přestávkou si v čele tabulky udržel náskok 11 bodů na druhou Plzeň. Teplice potřetí za sebou prohrály a jsou jedenácté.

Domácí: 29. T. Souček, 89. Ševčík, 90+2. Kúdela

Hosté:

Domácí: O. Kolář – Coufal, Kúdela, Frydrych, Bořil – Masopust (75. Ševčík), Hušbauer, T. Souček (C), Stanciu (83. Traoré), Olayinka – Júsuf Hilál (62. Milan Škoda).

Hosté: Grigar – Paradin, Čmovš, Shejbal – Vondrášek, Žitný, Kodeš (68. Kučera), P. Mareš, Hyčka (86. Knapík) – J. Mareš (C), Vyhnal (68. Nazarov).

16 271 diváků

Slavia, která v týdnu uhrála v Lize mistrů bezbrankovou remízu v Barceloně, podle očekávání od úvodu působila aktivnějším dojmem. Po více než dvou měsících dostal v lize šanci v základní sestavě Pražanů útočník Hilál. Ve 14. minutě si s ním narazil Hušbauer , ale hostující brankář Grigar jeho pokus vytěsnil vedle. Stanciuova tečovaná střela pak skončila mimo a teplický gólman následně vyrazil Bořilovu střelu.

V 29. minutě už Pražané vedli. Grigar odvrátil míč na hranici vápna, Olayinka si obhodil Kodeše, po souboji upadl a sudí Pechanec nařídil pokutový kop. Žádný z opakovaných záběrů neprokázal, zda opravdu došlo ke kontaktu. Penalty se ujal Souček a připsal si osmý gól v ligové sezoně.

SESTŘIH: Slavia - Teplice 3:0. Mistr po Barce povinně vyhrál, Souček má gól a asistenci

Za dvě minuty dostal míč hlavou do sítě hostující Jakub Mareš, rozhodčí mu ale odpískal útočný faul na Coufala. V 36. minutě se teplický kanonýr protlačil do další velké šance a domácí zachránil brankář Kolář. Slávisté si před půli vytvořili tlak, ale Hušbauer mířil do Grigara a další možnosti Pražané prováhali.

I po pauze byl favorit aktivnější. Frydrych ale hlavičkoval vedle a v 65. minutě střídající Škoda ve velké šanci z otočky minul. Domácí ve druhé půli kontrolovali hru a v závěru přidali pojistku. Souček v 89. minutě vybojoval míč ve středu pole, přihrál střídajícímu Ševčíkovi, který si zasekl balon a prostřelil Grigara.

V druhé minutě nastavení Součkovu hlavičku po přímém kopu vyrazil teplický gólman jen před sebe a dobíhající Kúdela zblízka zavěsil pod břevno. Červenobílí v lize vyhráli doma posledních 12 utkání a Teplice v nejvyšší soutěži porazili posedmé za sebou.

Trpišovský po Teplicích: V takových zápasech potřebujete druhý gól. Ve vápně nám chyběl klid

Souček po Teplicích: Při penaltě jsem věřil, že gólman někam skočí

Hejkal po Slavii: Za svou práci jsme si prohru 0:3 nezasloužili

Klíčové momenty utkání

Slavia - Teplice: Kúdela dorazil míč do sítě a pojišťuje vítězství sešívaných na 3:0!

Slavia - Teplice: Souček skvěle vypíchl míč, Ševčík si zasekl a levačkou zvyšuje na 2:0!

Slavia - Teplice: Bohorovnou Frydrychovu rozehrávku málem potrestal Žitný

Slavia - Teplice: Škoda trestuhodně neuklidil míč do sítě!

Slavia - Teplice: Pěkný ťukes Sklářů zakončil Petr Mareš střelou doprostřed

Slavia - Teplice: Hušbauer nádherně vyslal Stancia, jeho slabou střelu ale chytil Grigar
Video patří k placenému obsahu iSportu
Odemknout video

Slavia - Teplice: Olayinka si seběhl z levé strany, Hušbauera vychytal Grigar

Slavia - Teplice: Mareš sám před Kolářem! Ale slávistický brankář soupeře skvěle vychytal

Slavia - Teplice: Jakub Mareš dostal míč hlavou do sítě, ale sudí mu odpískal faul!

Slavia - Teplice: Souček suverénně proměnil penaltu a sešívaní vedou 1:0!

Slavia - Teplice: Olayinka padá po souboji s Kodešem a domácí budou kopat penaltu!

Slavia - Teplice: Zahrál Paradin ve vápně rukou? Penalta se každopádně nepískala

Slavia - Teplice: Bořilovu velkou šanci zneškodnil Grigar

Slavia - Teplice: Stanciova sražená střela málem zapadla do sítě

Slavia - Teplice: Krásná kombinace domácích, Hušbauerova střela skončila těsně vedle

Slavia - Teplice: Marešova standardka netrefila bránu

Slavia - Teplice: Hušbauer dostal zpoza vápna spoustu prostoru, pálil o metr vedle

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905