Kotalík končí ve Spartě, řešil přestupy. Větší odpovědnost bude mít Rosický | iSport.cz
18. listopadu 2019 • 16:44

Kotalík končí ve Spartě, řešil přestupy. Větší odpovědnost bude mít Rosický

TOP VIDEA
iSport podcast: Zahrála Sparta proti Boleslavi nejlépe pod Jílkem? A je závislá na Kangovi? iSport podcast: Zahrála Sparta proti Boleslavi nejlépe pod Jílkem? A je závislá na Kangovi?
Flek přišel o Moskvu, nahradí ho Lenc. Přenese si Gulaš pohodu z ligy i do nároďáku? Flek přišel o Moskvu, nahradí ho Lenc. Přenese si Gulaš pohodu z ligy i do nároďáku?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Významně se podílel se na příchodech Nicolae Stancia, Bořka Dočkala, ale i na exportu hráčů směrem ze Sparty. Další transfery už však Adam Kotalík, někdejší generální ředitel a člen představenstva Pražanů, nepřidá. Po dohodě s majitelem Danielem Křetínským v nejbližší době v klubu končí. „Nastal čas na změnu,“ cituje oficiální prohlášení předsedu představenstva.Jeden z významných činitelů v letenském klubu za poslední roky je na odchodu. Někdejší generální ředitel a v uplynulých sezonách člen představenstva pověřený dotahováním přestupů směrem do klubu i ven, Adam Kotalík, po více jak čtyřech letech opouští Spartu.

„Dokázal významně rozšířit rádius Sparty v oblasti transferů,“ ocenil Kotalíkův přínos majitel Letenských Daniel Křetínský. „Nicméně nastal čas na změnu, jejímž základem je ještě větší samostatná odpovědnost Tomáše Rosického za sportovní úsek a především A-tým,“ uvedl předseda představenstva.

Jakmile v posledních sezonách došlo na přestupy, odváděl Kotalík na Letné černou práci. Vyjednával o smlouvách a řešil nezbytné náležitosti pro dokončení transferů. Podílel se například na příchodu i prodeji Nicolae Stancia. Významnou roli sehrál při návratu Bořka Dočkala z Číny a podepsaný je i pod prodejem Martina Dúbravky do Newcastlu.

„Díky Adamovi jsme byli schopni získat kvalitní hráče z různých zahraničních soutěží a realizovat ekonomicky velmi úspěšné transfery směrem ven z klubu,“ přitakal Křetínský v oficiálním prohlášení.

Zároveň však Sparta během Kotalíkova působení v klubu nevykazovala výrazné sportovní úspěchy, což Křetínský nezapomněl připomenout.

„Adam působil na Spartě ve složitém období, které pro nás, s výjimkou účasti ve čtvrtfinále Evropské ligy a vítězství v základní skupině Evropské ligy v následujícím ročníku, nebylo úspěšné. Přesto Adamovi patří za jeho práci pro Spartu velké poděkování. Často čelil velkému tlaku, který v mnoha případech nebyl spravedlivý,“ dodal Křetínský.

Výkonné funkce předá již v nejbližší době. Do konce sezony by měla někdejší majitelova pravá ruka fungovat jako poradce představenstva, než jeho agendu převezme současný sportovní ředitel Tomáš Rosický. Právě jeho role momentálně výrazně zesílí. Jen ve výjimečných případech se klub podle vyjádření generálního ředitele Františka Čupra obrátí na specializovaného advokáta.

„Jeho jméno oznámíme v průběhu krátké doby. Menší transfery a smlouvy bude realizovat sportovní úsek Sparty v koordinaci s úsekem mládeže,“ popsal Čupr, jak se změní organizace transferů po Kotalíkově odchodu.

 

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2019/2020

Program a rozpis zápasů Tabulka Změny pravidel Herní model Aktuální kolo Sestřihy zápasů VIDEO momenty Tabulka střelců Fantasy liga Kluby

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2019/2020 pokračuje v herním systému s nadstavbou: po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin a odehrají nadstavbu. Před novým ročníkem se měnila pravidla. Titul obhajuje Slavia Praha, nováčkem jsou České Budějovice.

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník OstravaČlánky odjinud


Články odjinud