SESTŘIH: Budějovice - Příbram 2:0. Nováček dál ve formě, hosté poslední | iSport.cz
8. prosince 2019 • 16:20

SESTŘIH: Budějovice - Příbram 2:0. Nováček dál ve formě, hosté poslední

Posily do Sparty? Jedná se o nich, připustil Horňák. Fortelný mu zamotal hlavu Posily do Sparty? Jedná se o nich, připustil Horňák. Fortelný mu zamotal hlavu
Trpišovský kvituje setrvání Nezmara. Ze Sigmy chce talentovaného Zimu Trpišovský kvituje setrvání Nezmara. Ze Sigmy chce talentovaného Zimu

Parádní šňůra pokračuje! Fotbalisté Českých Budějovic potvrdili výbornou formu a v 19. kole první ligy porazili Příbram 2:0. Nováčka soutěže poslal do vedení v deváté minutě David Ledecký a pojistku přidal v 50. minutě Lukáš Havel, který chvíli nato nedal penaltu. Jihočeši vyhráli sedm z posledních osmi kol a v neúplné tabulce ztrácejí jen dva body na třetí místo. Příbram jako jediná v ligové sezoně venku stále nebodovala, už 12 kol nezvítězila a klesla na poslední příčku.

Zápas začal ve velkém tempu. Hned na začátku druhé minuty domácí Čolič z přímého kopu trefil horní část břevna, poté po Mršičově centru a dorážce na malém vápně zasáhl hostující brankář Kočí a Havelka přestřelil. Na opačné straně měl ve čtvrté minutě ještě větší šanci příbramský Slepička, jehož střelu zblízka z voleje reflexivně vyrazil na roh Drobný.

Na začátku deváté minuty otevřeli domácí skóre. Aktivní Mršič utekl po pravé straně, přihrál před branku a Ledecký střelou na zadní tyč překonal Kočího.

SESTŘIH: České Budějovice - Příbram 2:0. Parádní jízda Dynama pokračuje

Hosté se postupně oklepali a v první půli se hrál vyrovnaný zápas. Příbramští dokonce před přestávkou drželi častěji míč a aktivněji vstoupili i do druhého poločasu. Střelu střídajícího Zemana ve 47. minutě tečoval na roh Drobný a zkušený gólman zachránil domácí i za chvíli proti Květově ráně.

Jihočeši soupeřův tlak přežili a v 50. minutě přidali pojistku. Na Čoličův povedený centr z přímého kopu si naběhl Havel a z voleje umístil míč do sítě. Domácí stoper zaznamenal už svou pátou branku v ligové sezoně a šestou si mohl připsat v 56. minutě. Penaltu po zákroku gólmana Kočího na Čavoše však neproměnil a přestřelil.

Jihočeši pak s přehledem kontrolovali vedení. Příbram přestala být nebezpečná v ofenzivě a ve čtvrtém utkání po sobě neskórovala. Dynamo soupeři oplatilo srpnovou porážku 0:2.

Domácí: 9. Ledecký, 50. L. Havel

Hosté:

Domácí: Drobný – Čolić, L. Havel, Sivok (C), P. Novák – Schranz (85. Táborský), Čavoš – Javorek, Havelka, Mršić (78. Ekpai) – Ledecký (69. Brandner).

Hosté: Kočí – Cmiljanović, Kodr, Tregler, Antwi (46. Ma. Zeman) – Petrák, Polidar – Květ (65. Alvir), Jan Rezek (C), Šimek – Slepička (80. Stuparevič).

Nejzajímavější momenty zápasu:

České Budějovice - Příbram: Polidar trefil Havlovu ruku, penalta z toho ale nebyla

České Budějovice - Příbram: Brandner padá ve vápně, ale Šimek trefil míč. Penalta se nepíská

České Budějovice - Příbram: Čavoš se opřel do míče z voleje, ale bránu netrefil

České Budějovice - Příbram: Havel nevyužil pokutový kop, trestuhodně překopl bránu!
Video patří k placenému obsahu iSportu
Vybrat předplatné

České Budějovice - Příbram: Kočí podsekl Čavoše, penalta pro domácí!

České Budějovice - Příbram: Treglerovu vysokou hlavičku si Drobný pokryl

České Budějovice - Příbram: Mršičovo parádní sólo zužitkoval Ledecký, 1:0!

České Budějovice - Příbram: Květovu dělovku Drobný vytáhl nad bránu

České Budějovice - Příbram: Zemanova štiplavá střela se táhla vedle pravé tyče

České Budějovice - Příbram: Sivok spadl ve vápně, ale penalta se nepískala

České Budějovice - Příbram: Novák si hezky udělal prostor, Kočí zasahoval nejistě

České Budějovice - Příbram: Havel skvěle zareagoval na Čoličův centr a zvyšuje na 2:0!

České Budějovice - Příbram: Polidar zakončil svůj krásný únik střelou vedle

České Budějovice - Příbram: Slepičkovu tutovku skvěle reflexivně vychytal Drobný

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2019/2020

Program a rozpis zápasů Tabulka Změny pravidel Herní model Aktuální kolo Sestřihy zápasů VIDEO momenty Tabulka střelců Fantasy liga Kluby

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2019/2020 pokračuje v herním systému s nadstavbou: po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin a odehrají nadstavbu. Před novým ročníkem se měnila pravidla. Titul obhajuje Slavia Praha, nováčkem jsou České Budějovice.

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava