Slavia - Sparta | Sestava SKS na derby: vrátí se podzimní jádro? | iSport.cz
Jan Podroužek
7. března 2020 • 14:19

Sestava Slavie na derby: mládí zatím selhává, vrátí se podzimní jádro?

Autor: Jan Podroužek, jam
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Slavia - Teplice: Fatální Marečkova hrubka! Namazal Musovi, ten se nemýlil, 3:0
Liberec - Pardubice: Zacharčukův nedůraz dokázal potrestat Gríger, 3:1
VŠECHNA VIDEA ZDE

Jindřich Trpišovský volá: Bořile, Takácsi, Ševčíku, vraťte se! Mladá sestava českého mistra na začátku jara silně vrávorá, proto se má před velkým derby chystat návrat takzvaného „podzimního jádra“. Hráčů, kteří zažili zápasy Ligy mistrů a vybojovali si téměř nedostižný náskok v lize. Tohle je cesta, jak chce Slavia proti Spartě zase nakopnout zadřené motory. V zamčené části článku najdete, v jaké sestavě „sešívání“ nastoupí i rozhovor s bývalým záložníkem Jaroslavem Černým.Tři odehrané zápasy a jenom tři získané body. Navrch tři inkasované branky. Na nic z toho není Slavia dávno zvyklá. Silný tým najel na režim vítězství-vítězství, gól dostal jenom výjimečně. Trenér Jindřich Trpišovský už má podle všeho plán, jak špatný vstup do jarní části sezony zastavit.

Mládí vpřed tu platit nebude, spíš ustoupí zkušenosti a takzvanému „podzimnímu jádru“. Tedy hráčům, kteří zažili těžké zápasy v první části sezony v Lize mistrů a zároveň v domácí soutěži vybudovali mužstvu šestnáctibodový náskok na druhou Viktorii Plzeň.

„Změn bylo opravdu dost. Přišlo hodně mladých kluků, kteří nejsou tolik zkušení. Do toho zranění. Sestava nebyla ani v jednom zápase top a bylo znát, že se lepí. Hráli kluci, kteří toho nemají tolik odkopáno, nebo nevědí, jaké je to hrát o titul. Zkušenosti hrají na prvních třech příčkách v lize strašně moc. V podstatě rozhodují,“ tvrdí Josef Hušbauer , bývalý záložník „sešívaných“, který by do toho jádra rozhodně patřil. Jenže už je v německých Drážďanech, odešel i útočník Milan Škoda a největší hvězda Tomáš Souček.

Přesto pár jmen, o která se lze opřít, zbývá. Třeba Ladislav Takács. Defenzivní

Přečtěte si pokračování článku s předplatným Premium
Získejte neomezený přístup již od 49 Kč měsíčně

Chci předplatné Premium
Vstoupit do diskuse
0

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2020/2021

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2020/2021 mění herní systém a čeká ji několik změn. Asi tou nejzasádnější je zrušení nadstavby a 18 týmů v nejvyšší fotbalové soutži.

Od příštího ročníku by se však nadstavba měla opět vrátit. O třetí titul v řadě usiluje Slavia Praha, nováčkem jsou Pardubice a Zbrojovka Brno.

Program a rozpis zápasů Tabulka COVID manuál Dresy Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava

Fotbalové vybavení * Fotbalové dresy * Kopačky na Heureka.cz
Články odjinud


Články odjinud