Slavia - Sparta | Sestava SKS na derby: vrátí se podzimní jádro? | iSport.cz
Jan Podroužek
7. března 2020 • 14:19

Sestava Slavie na derby: mládí zatím selhává, vrátí se podzimní jádro?

Autor: Jan Podroužek, jam
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Nejlepší sportovní dokumenty: Senzace o Naganu, skvělý pohled na Sennu a F1
BANÍK 2003-04 (II. část): Heinz o chemii v kabině, jak žila Ostrava a čím Baník předběhl dobu?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Jindřich Trpišovský volá: Bořile, Takácsi, Ševčíku, vraťte se! Mladá sestava českého mistra na začátku jara silně vrávorá, proto se má před velkým derby chystat návrat takzvaného „podzimního jádra“. Hráčů, kteří zažili zápasy Ligy mistrů a vybojovali si téměř nedostižný náskok v lize. Tohle je cesta, jak chce Slavia proti Spartě zase nakopnout zadřené motory. V zamčené části článku najdete, v jaké sestavě „sešívání“ nastoupí i rozhovor s bývalým záložníkem Jaroslavem Černým.Tři odehrané zápasy a jenom tři získané body. Navrch tři inkasované branky. Na nic z toho není Slavia dávno zvyklá. Silný tým najel na režim vítězství-vítězství, gól dostal jenom výjimečně. Trenér Jindřich Trpišovský už má podle všeho plán, jak špatný vstup do jarní části sezony zastavit.

Mládí vpřed tu platit nebude, spíš ustoupí zkušenosti a takzvanému „podzimnímu jádru“. Tedy hráčům, kteří zažili těžké zápasy v první části sezony v Lize mistrů a zároveň v domácí soutěži vybudovali mužstvu šestnáctibodový náskok na druhou Viktorii Plzeň.

„Změn bylo opravdu dost. Přišlo hodně mladých kluků, kteří nejsou tolik zkušení. Do toho zranění. Sestava nebyla ani v jednom zápase top a bylo znát, že se lepí. Hráli kluci, kteří toho nemají tolik odkopáno, nebo nevědí, jaké je to hrát o titul. Zkušenosti hrají na prvních třech příčkách v lize strašně moc. V podstatě rozhodují,“ tvrdí Josef Hušbauer, bývalý záložník „sešívaných“, který by do toho jádra rozhodně patřil. Jenže už je v německých Drážďanech, odešel i útočník Milan Škoda a největší hvězda Tomáš Souček.

Přesto pár jmen, o která se lze opřít, zbývá. Třeba Ladislav Takács. Defenzivní

Přečtěte si pokračování článku s předplatným Premium
Získejte neomezený přístup již od 49 Kč měsíčně

Chci předplatné Premium
Vstoupit do diskuse
0

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2019/2020

Program a rozpis zápasů Tabulka Změny pravidel Herní model Aktuální kolo Sestřihy zápasů VIDEO momenty Tabulka střelců Fantasy liga Kluby

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2019/2020 pokračuje v herním systému s nadstavbou: po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin a odehrají nadstavbu. Před novým ročníkem se měnila pravidla. Titul obhajuje Slavia Praha, nováčkem jsou České Budějovice.

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava

Fotbalové vybavení * Fotbalové dresy * Kopačky * Tenisové vybavení na Heureka.czČlánky odjinud


Články odjinud