28. dubna 2020 • 13:15

Rudý zmatek a geniální Baroš. Den, kdy ikona Baníku skolila Spartu

Autor: TV iSport, dvo
1
SESTŘIH: Everton - Liverpool 2:0. Překvapení v Merseyside derby, Reds se vzdaluje titul
SESTŘIH: Toronto - Boston 2:4. Bruins znovu vedou, Pastrňák asistoval

Už jsou to dva roky, kdy Milan Baroš v dresu Baníku sestřelil Spartu. Ostravský srdcař na jaře 2018 pomohl k důležitému vítězství 3:2. Tři body byly navíc pro svěřence Bohumila Páníka důležité při záchraně v nejvyšší české soutěži.

Byla to bitva jako hrom. Na jedné straně domácí Baník s Milanem Barošem na hrotu. Hosté z Prahy vzdorovali arsenálem v podobě Nicolae Stancia či Guélora Kangy.

Jenže Letenští nevstoupili do utkání vůbec dobře. Neustále byli týmem, který tahal za kratší konec.

Na trefu Šindeláře zareagoval Kanga. Na druhou branku FCB v podání Hlinky ještě našel odpověď Kadlec, ale čtyři minuty před koncem základní hrací doby opařila rudé domácí legenda.

Carlos De Azevedo v 86. minutě využil zaváhání Ondřeje Zahustela, nacentroval do vápna, kde uklouznul Lukáš Štetina a Milan Baroš hezkou hlavičkou vstřelil vítězný gól.

Sparťané tehdy přišli o ligovou neporazitelnost, která jim vydržela 10 zápasů.

CELÝ SESTŘIH: Baník - Sparta 3:2. Domácí oživili naději na záchranu

Domácí: 22. Šindelář, 51. Hlinka, 86. Baroš

Hosté: 28. Kanga, 60. V. Kadlec

Domácí: Laštůvka – P. Breda, Azackij, Šindelář, Fleišman (67. Granečný) – Fillo, R. Hrubý, Hlinka, de Azevedo – Poznar (72. Diop), Baroš (C) (90. Psyché).

Hosté: Niță – Zahustel, Kaya (46. Hovorka), Štetina, M. Frýdek – Kulhánek – V. Kadlec, Stanciu (58. Ben Chaim), Kanga, Plavšić (86. Vatajelu) – Josef Šural (C).

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905