SESTŘIH: Sparta - Plzeň 1:2. Viktoria jede, domácí hrozili až v závěru

6
Hvězdy vyvedly partnerky: kdo dorazil na vyhlášení Fotbalisty roku?
PRVNÍ DOJEM ze čtvrtfinále: Motor se zlepšuje, ale dostává lekci, co Třinec umí

Fotbalisté Plzně uspěli v zápase na Spartě, když zvítězili 2:1. Západočechy poslal ve 26. minutě do vedení ranou zpoza vápna ke vzdálenější tyči Lukáš Kalvach. Druhý gól přidal v 52. minutě trefou o břevno Jean-David Beauguel. Sparťané snížili až v závěru zásluhou Davida Moberga Karlssona. Viktoria tak zareagovala na úterní výhru vedoucí Slavie, na kterou dál ztrácí po 25. kole FORTUNA:LIGY osm bodů. Letenští naopak nedokázali v lize ani na šestý pokus zvítězit a zůstávají devátí.

Domácí: 87. Moberg Karlsson

Hosté: 26. Kalvach, 52. Beauguel

Domácí: Heča – Vindheim, Štetina, Costa, Hancko – L. Krejčí, Sáček (64. Moberg Karlsson) – Dočkal (C) (81. Kozák), Kanga, Hložek (81. M. Frýdek) – Tetteh.

Hosté: A. Hruška – Řezník, Hejda, Brabec (C), Limberský – Bucha, Kalvach, Al. Čermák – Kayamba (77. J. Kopic), Beauguel (72. Chorý), J. Kovařík (90+1. Mihálik).

Domácí: Nita, Hanousek, Frýdek, Moberg Karlsson, Trávník, Karabec, Kozák

Hosté: Sváček, Kopic, Hořava, Chorý, Mihálik, Havel, Pernica

Domácí: Costa, L. Krejčí, Štetina, Kanga

Hosté: Kalvach, Limberský, Řezník

Berka – Nádvorník, Vlček

Generali Česká pojišťovna Arena, Praha - Bubeneč

Na zápas smělo stejně jako na ostatní sportovní akce kvůli opatření proti koronaviru jen 300 osob včetně hráčů, realizačních týmů a rozhodčích. Na rozdíl od některých jiných zápasů kola se na Letné do kvóty nevešli fanoušci, oba kluby však svým příznivcům připravily možnost sledování duelu aspoň v autokinech na Strahově a v Plzni.

SESTŘIH: Sparta - Plzeň 1:2. Viktoria ovládla klíčový duel, Letenští pošesté v řadě nevyhráli

Stejně jako v sobotním úvodním utkání restartované sezony mezi Teplicemi a Libercem se domácí klub pokusil oživit atmosféru tím, že do reproduktorů od začátku pustil chorály sparťanských fanoušků. Na jedné ze dvou podélných tribun Letenští umístili velký transparent s nápisem "Jeden za všechny, všichni za Spartu" a pod ním vyvěsili řadu vlajek.

Plzeň od úvodu začala aktivně a vysokým presinkem dostala soupeře pod tlak. Západočeši si díky tomu brzy začali vytvářet šance, především po akcích z levé strany. V sedmé minutě na centr těsně nedosáhli dva hráči.

Ve 12. minutě po dalším centru zleva zblízka překopl branku Čermák a za chvíli bývalý sparťanský záložník v další velké šanci trefil gólmana Heču. V 26. minutě už aktivnější Západočeši vedli. Kalvach dostal ve středu pole plno prostoru, potáhl míč a přízemní střelou k tyči překonal Heču.

Sparta po inkasované brance přidala, dlouho se ale dostávala jen k náznakům. Naopak na druhé straně pálil nebezpečně do boční sítě Kayamba. Pražané si v závěru poločasu vytvořili mírný tlak a také jednu velkou šanci na vyrovnání, nabíhající Vindheim ale v 39. minutě vystřelil vedle.

Autokino na pražském Strahově

I do druhé půle vstoupili lépe Západočeši a brzy zvýšili. Kayambova střílená přihrávka prošla až na Kovaříka, který vrátil balon pod sebe a Beauguel jej na začátku 52. minuty s pomocí tyče napálil do sítě.

Vzápětí mohl opařeným domácím zasadit třetí úder aktivní Kayamba, jehož pohotovou ránu zastavilo břevno. V 58. minutě mohl snížit Hancko, ale gólman Hruška jeho pokus vykopl.

Sparťané se snažili závěr zdramatizovat a to se jim povedlo v 87. minutě. Po centru z pravé strany šel Kozák důrazně na hraně faulu do souboje s Hruškou a střídající Karlsson z dorážky snížil. Hosté však už cennou výhru udrželi po šestiminutovém nastavení i Brabcově zákroku ve vápně, po kterém sudí Berka po konzultaci s videorozhodčím penaltu neodpískal.

Kotal: Chyby tam nějaké byly, ale rozhodla efektivita. První gól byl laciný

Spokojený Guľa: Beauguel byl hodně platný, pak se nechal trochu unést

AC Sparta Praha Vše o klubu ZDE

FC Viktoria Plzeň Vše o klubu ZDE

Klíčové momenty utkání

Sparta - Plzeň: Sudí dlouho přezkoumával zákrok na Štetinu. Ale zasáhl ho Tetteh

Sparta - Plzeň: Tetteh měl blízko k vyrovnání! Ale prováhal moment pro střelu

Sparta - Plzeň: Kozák důrazem vypracoval šanci, Karlsson z dorážky snižuje na 1:2!

Sparta - Plzeň: Hancko si šikovně vytvořil šanci, ale netrefil bránu

Sparta - Plzeň: Buchu trefil míč do ruky, penalta se ale nepískala

Sparta - Plzeň: Krásná letenská kombinace, Hanckovu tvrdou ránu vyrazil Hruška
Video patří k placenému obsahu iSportu
Odemknout video

Sparta - Plzeň: Kayambovu parádní pumelici zastavilo jen břevno!

Sparta - Plzeň: Beauguel bombou pod víko zvyšuje na 2:0 pro Viktorii!

Sparta - Plzeň: Hlavičkuje i Krejčí, s jeho pokusem neměl Hruška potíže

Sparta - Plzeň: Štetina hlavičkoval ve výborné pozici nad bránu

Sparta - Plzeň: Vindheimova rána těsně minula levou tyč

Sparta - Plzeň: Kayamba nebezpečně vystřelil do boční sítě

Sparta - Plzeň: Kalvachova přízemní rána krásně zapadla k protější tyči, 0:1!

Sparta - Plzeň: Zase Čermák! Špičkou kopačky netrefil bránu

Sparta - Plzeň: Heča famózním zákrokem zabránil Čermákově gólu

Sparta - Plzeň: Kanga hledal Tetteha, Hruška kuriózně podklouzl

Sparta - Plzeň: Další nebezpečný výpad po levé straně mohl zužitkovat znovu Čermák

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905