Překvapivý návrat? O Sigmu má zájem bývalý šéf Lébr. Láká reprezentanta | iSport.cz
Michal Kvasnica
28. května 2020 • 17:30

Překvapivý návrat? O Sigmu má zájem bývalý šéf Lébr. Láká reprezentanta

Vstoupit do diskuse
3
TOP VIDEA
Martin Minčev, nová posila Sparty: Univerzál, může si vyhovět s Hložkem
VŠECHNA VIDEA ZDE

Sigma Olomouc konečně v rukou ekonomicky silného majitele? Zatím tato informace zazněla pouze na pondělní schůzce, ale oficiální písemná nabídka na koupi většinového majetkového podílu by současným dvěma akcionářům – spolku SK OLOMOUC SIGMA MŽ a městu Olomouc – měla brzy dorazit na stůl. A teď to podstatné a trochu pikantní: zájemcem je Josef Lébr (58), který už v klubu dlouhá léta působil coby spolumajitel, v současnosti pak jako člen výboru spolku. „Nabídl jsem pomoc,“ přiznává pro iSport Premium miliardář, který detailně popsal svou vizi. Osloví i jednoho bývalého reprezentanta.Na začátku týdne proběhla schůzka, kde Josef Lébr, jenž byl dříve spolumajitelem Sigmy i členem výkonného výboru FAČR, prezentoval, že by měl znovu zájem o olomoucký klub.

Podle informací iSport.cz zní nabídka následovně: nejdříve 51 procent majetkového podílu, později až 66. Ten většinový (77,07 %) nyní drží spolek SK OLOMOUC SIGMA MŽ, menšinový město Olomouc (22,93 %).

„Celá záležitost se bude teprve vyvíjet, budou se hledat řešení. A já svou aktivní činnost stejně ukončím na valné hromadě,“ odmítá záležitost komentovat Jaromír Gajda, předseda spolku pověřený řízením společnosti a faktický šéf, jehož ve funkci v červnu nahradí místopředseda Jakub Beneš. Gajda chce coby důchodce dál pokračovat už jen neoficiálně.

iSport Premium nyní pro nové předplatitele jen za 1 Kč na první měsíc a slevy na televize>>>

Náměstek primátora Martin Major je sdílnější: „Sjednali jsme jednání se zástupci klubu a požádali pana Lébra, aby písemně předložil svou nabídku. Chceme vědět, jak by tato transakce z ekonomického a právního pohledu probíhala, a také nás zajímá jeho budoucí strategie a vize.“

Jde hlavně o to, aby mělo město, které v roce 2018 od Sigmy na splátky koupilo Andrův stadion za 145 milionů, záruku, že nebude rozprodávána infrastruktura.

Přečtěte si pokračování článku s předplatným Premium
Získejte neomezený přístup již od 1 Kč měsíčně

Chci předplatné Premium
Vstoupit do diskuse
3

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2019/2020

Nadstavba FORTUNA:LIGA

Skupina o titul Skupina o Evropu Skupina o záchranu

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2019/2020 pokračuje v herním systému s nadstavbou: po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělily do tří skupin a hrají nadstavbu. Titul obhájila Slavia Praha, nováčkem jsou České Budějovice.

Program a rozpis zápasů Tabulka Sestřihy zápasů VIDEO momenty Tabulka střelců Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava

Fotbalové vybavení * Fotbalové dresy * Kopačky na Heureka.cz


Články odjinud


Články odjinud