Expert Koubek: Holeš je jako Kimmich. Uznání si zaslouží Guľa | iSport.cz
Radek Špryňar
1. června 2020 • 15:43

Expert Koubek: Holeš je jako Kimmich. Uznání si zaslouží Guľa

Vstoupit do diskuse
1
TOP VIDEA
Pardubice: Nečekaný ligový nováček. Budou Východočeši pro FORTUNA:LIGU oživením?
ZLATÁ PÍŠŤALKA: Berkovy přehmaty v Edenu, obstál Rejžek v Plzni
VŠECHNA VIDEA ZDE

Slavia rozmetala Jablonec 5:0, Plzeň ještě tvrději klekla na Mladou Boleslav a zasypala jí sedmi góly. Expert iSport.cz Miroslav Koubek chválí oba týmy a zároveň si všímá některých detailů. Třeba nové role Tomáše Holeše ve středu slávistického soukolí. „Že by Slavia objevila svého Philippa Lahma či Joshuu Kimmicha, kteří původně byli také krajní beci?,“ pokládá provokativní otázku někdejší trenér obou aktuálně nejlepších celků Česka. V uzamčené části textu si všímá i zlepšení Sparty a budoucnosti spolupráce dvou veličin Guélora Kangy a Bořka Dočkala.V historii české nejvyšší dosud nepadlo více branek, než o víkendovém kole. Celkem šestatřicet. Vychutnal jste si rekordní kolo?
„Začnu trochu zeširoka. Po koronavirové pauze, kdy jsme dlouhou nekonečnou dobu museli vydržet pouze o chlebu, se konečně v duchu hesla starého Říma dostalo i na hry. A to na tu nejkrásnější, a v minulém týdnu rovnou dvakrát v rychlém sledu. Svět je rázem znovu v pořádku. A gólové hody vše podtrhly. Událostí víkendového kola FORTUNA:LIGY byly demolice soupeřů obou aspirantů na titul. Přestože nás v týdnu čeká ještě sedmadvacáté kolo, upínají se myšlenky všech fandů k následnému nedělnímu superšlágru mezi Slavií a Plzní. Sám jsem zvědavý, zda se osmibodový odstup vloženým kolem nějak změní. Myslím, že ne.“

Proč?
„Protože oba celky si následující zápas budou hlídat jako oko v hlavě. Ve skvělé formě hrající Plzeň bude mít ve středu v Ostravě velkou výhodu. Baník bez dopingu výjimečné domácí kulisy to bude mít velmi složité. Těžší to možná budou mít sešívaní v Příbrami. Domácí se pod Pavlem Horváthem výrazně zvedli. Senzační olomouckou výhrou natankovali sebevědomí. Horvi vsadil na poctivé běhavé dravé typy, byli důslední a dobře organizovaní. Takový způsob hry nevoní nikomu. Velkým faktorem příbramského vítězství byl výkon francouzsko-kamerunské stoperské dvojice Drame - Kingue. To předtím Příbrami chybělo. Naopak silné deficity jsou v útočné hře, a to i přes produktivitu v Olomouci, zcela patrné. Horviho čeká ještě mraky práce.“

Slavia to tedy v úterý zvládne?
„Ano. Je zkušená, výborně brání a zdá se, že by se jí mohla rozjet i ofenziva. S oslabeným Jabloncem, i přes trochu nervózní kostrbatý začátek, si suverénně poradila.

Přečtěte si pokračování článku s předplatným Premium
Získejte neomezený přístup již od 1 Kč měsíčně

Chci předplatné Premium
Vstoupit do diskuse
1

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2019/2020

Nadstavba FORTUNA:LIGA

Skupina o titul Skupina o Evropu Skupina o záchranu

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2019/2020 pokračuje v herním systému s nadstavbou: po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělily do tří skupin a hrají nadstavbu. Titul obhájila Slavia Praha, nováčkem jsou České Budějovice.

Program a rozpis zápasů Tabulka Sestřihy zápasů VIDEO momenty Tabulka střelců Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava

Fotbalové vybavení * Fotbalové dresy * Kopačky na Heureka.cz


Články odjinud


Články odjinud