Babiš: Jsem pro volnější režim na fotbale, některé věci nedávají logiku. | iSport.cz
2. června 2020 • 14:04

Volnější režim na fotbale? Jsem pro, některé věci nedávají logiku, řekl Babiš

Autor: nit
Vstoupit do diskuse
8
TOP VIDEA
Procházka je po velkolepé premiéře v UFC zpátky v Praze
iSport podcast: Je Hoftych kouč pro velký klub? Bude Liberec ještě silnější než letos?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Při fotbalových zápasech FORTUNA:LIGY se fanoušci tísní v zadýchaných hospodách, nebo do prázdných stadionů pokukují ze střech, stromů, či štaflí. Mají šanci, že se současná opatření rozvolní? „Všechna opatření rozhodli epidemiologové. Diskutovali jsme to, ne všechno má pro mě logiku,“ uvedl v úterý premiér Andrej Babiš.Fotbalová liga se rozjela v sobotu 23. května. Dohrávaný zápas Teplice – Liberec dostal výjimku s účastí 150 lidí. Od minulého týdne se hraje za podmínky maximálního počtu 300 lidí.

Kluby už na některé stadiony pustily aspoň své partnery a držitele prémiových permanentek. Běžní fanoušci se dívají v televizi, nebo si vyhledávají obskurní pozorovací místa poblíž stadionů. Zatím po ulicích vše probíhalo bez incidentů. Ale v sobotu se například koná pražské derby mezi Bohemians a Spartou…

Až od příštího pondělí budou povoleny akce pro 500 lidí, od 22. června pak pro tisíc účastníků. Takový je současný stav.

„Některé věci pro mě nedávají logiku. Myslím, že bychom se měli co nejdřív vrátit k normálu,“ říká Babiš. „To se týká i kulturních akcí. Stávají se věci, že ředitel zoologické v Praze zjistí, že musí po hodině zavřít, protože je doporučený počet lidí na hektar. Je potřeba víc používat selský rozum. Myslím, že lidi jsou rozumní.“

LIGA NARUBY: Na fotbal teď na štaflích a terakotová armáda v Edenu

Česko patří v uvolňování omezení při veřejných akcích k lídrům. Kromě fotbalové ligy se už rozjely i další sportovní akce, například turnaj O pohár prezidenta tenisového svazu, či velkolepý projekt Spolu na startu, jímž v pondělí začala atletická sezona na 173 místech najednou. Fotbalová liga začala jako druhá v Evropě, dřív to stihla jen bundesliga. Je ale možné, že by se režim na fotbalové lize uvolnil dřív než podle původního plánu?

 „Já jsem pro,“ odpověděl Babiš na dotaz Sportu. „Ale, po pravdě řečeno, nevím, jak je to v Evropě, jestli se někde hraje fotbal s diváky. Měli bychom následovat opening countries, které otevřely dřív.“

Na řešení situace spolupracuje i Národní sportovní agentura, kterou řídí bývalý hokejový reprezentant Milan Hnilička.

„Často se mluví o fotbalové lize. Je tady motosport, spousta dalších závodů, Spartan race, Běhej lesy, kde občani sportují. Komunikujeme s ministerstvem zdravotnictví, aby se tato opatření rozumně rozvolňovala, aby se tyto akce mohly pořádat, a aby mohli přijít diváci,“ uvedl Hnilička.

ZLATÁ PÍŠŤALKA: Odvolali Karviné gól proti Spartě správně? Co další sporné situace?

SÁZKAŘSKÉ TIPY: Sparta doma neztratí, co Plzeň na Baníku?

Vstoupit do diskuse
8

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2019/2020

Nadstavba FORTUNA:LIGA

Skupina o titul Skupina o Evropu Skupina o záchranu

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2019/2020 pokračuje v herním systému s nadstavbou: po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělily do tří skupin a hrají nadstavbu. Titul obhájila Slavia Praha, nováčkem jsou České Budějovice.

Program a rozpis zápasů Tabulka Sestřihy zápasů VIDEO momenty Tabulka střelců Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava

Fotbalové vybavení * Fotbalové dresy * Kopačky na Heureka.cz


Články odjinud


Články odjinud