Kalvach, Čermák, Bucha - Tři králové z Plzně. Proč v lize nemají konkurenci? | iSport.cz
Radek Špryňar
3. června 2020 • 12:55

Kalvach, Čermák, Bucha - Tři králové z Plzně. Proč v lize nemají konkurenci?

Vstoupit do diskuse
1
TOP VIDEA
Procházka je po velkolepé premiéře v UFC zpátky v Praze
iSport podcast: Je Hoftych kouč pro velký klub? Bude Liberec ještě silnější než letos?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Jsou tři. S vysokou mírou mobility a herní inteligence. Mezi sebou jsou propojení snad optickými kabely. Souhra ladí dokonale. Jak zastavit záložní jednotku ve složení Pavel Bucha – Lukáš Kalvach – Aleš Čermák? Hoďte na ni síť! Zatím totiž nic jiného nefunguje. Sílu trojice plzeňských záložníků pocítila i Sparta, o pár dní později i Mladá Boleslav. „Pokud dostanou prostor, v české lize nemají konkurenci,“ říká přesvědčivě trenér Miroslav Koubek, který jejich hru detailně rozebírá v zamčené části článku. Viktoria v jarní části vstřelila devatenáct branek, na třinácti z nich měla přímý podíl středová trojice. Výjimečná bilance!Po vítězném utkání na Letné dostal v průběhu videokonference Adrian Guľa od jednoho z novinářů otázku, zda by mohl šířeji okomentovat úkoly, které mají na hřišti středoví záložníci. Plzeňský kouč se jen pobaveně usmál, zakroutil hlavou a odmítl konkrétně odpovědět. „Mají ukazovat svůj potenciál,“ pravil.

Logicky, byl by pošetilý, pokud by do detailů rozkryl role „tří králů“ K+Č+B: tedy Lukáše Kalvacha, Aleše Čermáka a Pavla Buchy. Při podrobnějším zkoumání hry Viktorie lze však leccos vypozorovat.

Lukáš Kalvach se pohybuje spíše v defenzivní pozici, dokonale čte hru, v krádeži míčů soupeři patří mezi absolutní extratřídu FORTUNA:LIGY.

Aleš Čermák je z celé trojky nejvýše. Od něj se očekává distribuce finálních pasů trojici útočníků, zároveň je nutné, aby se tlačil do koncovky i on. Klíčovou roli má v

Přečtěte si pokračování článku s předplatným Premium
Získejte neomezený přístup již od 1 Kč měsíčně

Chci předplatné Premium
Vstoupit do diskuse
1

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2019/2020

Nadstavba FORTUNA:LIGA

Skupina o titul Skupina o Evropu Skupina o záchranu

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2019/2020 pokračuje v herním systému s nadstavbou: po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělily do tří skupin a hrají nadstavbu. Titul obhájila Slavia Praha, nováčkem jsou České Budějovice.

Program a rozpis zápasů Tabulka Sestřihy zápasů VIDEO momenty Tabulka střelců Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava

Fotbalové vybavení * Fotbalové dresy * Kopačky na Heureka.cz


Články odjinud


Články odjinud