Rasismus na fotbale? Fanouškům se ustupuje, zavřel bych je, říká Šmicer | iSport.cz
16. června 2020 • 04:30

Rasismus na fotbale? Fanouškům se ustupuje, zavřel bych je, říká Šmicer

Autor: jon
Vstoupit do diskuse
2
TOP VIDEA
Sparta - Zlín: Komický vítězný gól! Dočkal nedal penaltu, Jiráček si ale srazil míč do sítě, 2:1
Sparta - Zlín: Penalta pro domácí! Procházka nešťastně zavadil o Krejčího, zasáhl VAR
VŠECHNA VIDEA ZDE

Ostudný výlev části olomouckých „fanoušků“, kteří v nedělním duelu FORTUNA:LIGY s Plzní (0:1) rasisticky uráželi hostujícího útočníka Jeana-Davida Beauguela, odsoudila drtivá většina fotbalové veřejnosti. Vladimír Šmicer, vicemistr Evropy a vítěz Ligy mistrů, by postupoval radikálně. „Klidně bych je na půl roku zavřel,“ prohlásil legendární záložník v pořadu TIKI-TAKA na O2 TV Sport.To, co předvedla skupina pitomců na olomouckém stadionu, je absolutně za hranicí jakékoliv přípustnosti. Rasisticky urážet soupeřova útočníka, k tomu by vůbec nemělo docházet. Sigma se za chování diváků po zápase omluvila, nicméně jen to podle některých nestačí.

„Když mám na tribuně dvacet lidí, na kameře je přesně vidím. Když dělají takové rasistické poznámky, zakázal bych jim na fotbal chodit. Vzal bych jednoho po druhém podle občanky a klidně bych je na půl roku zavřel,“ řekl v pořadu TIKI-TAKA na O2 TV Sport Vladimír Šmicer.

Jeden z nejúspěšnějších českých fotbalistů sklidil od přítomných diváků za rázná slova potlesk a ještě pokračoval. „Omluva Olomouce je sice hezká, ale tohle je takové bla, bla, bla, omluvíme se, aby byli všichni spokojení. Ale nikdo není spokojený, ten problém to vůbec nevyřeší. Dokud se nebudou trestat ti, kteří to dělají, tak se nic nevyřeší. Na místě Olomouce bych je obžaloval,“ zlobil se.

Olomouc - Plzeň: Kotel Sigmy rasisticky hučí na Beauguela, ten fanouškům vyčinil

Podle Šmicra by kluby měly konat při podobných nepříjemnostech mnohem rázněji. „Obecně kluby ustupují fanouškům. V téhle době musí být všude kamery, všechno je nahrané. Dokud nebudou fanoušci ctít respekt a pravidla na stadionu, tak tam nemají co dělat a musí být tvrdě trestaní,“ dodal.

Podobný názor má i Daniel Kolář. „Na zápas přijde omezený počet lidí a i tam se najde pár jednotlivců, kteří řeší své problémy tím, že se schovají ve skupině, rasisticky řvou nebo uráží Kalviho tátu (otce plzeňského záložníka Lukáše Kalvacha, který přestoupil z Olomouce před rokem v létě). To tam vůbec nepatří. V dnešní době někoho rasisticky urážet nebo nadávat hráči, který tam odvedl výborné služby... Lidi mají nějaký komplex,“ dodal současný sportovní manažer mládeže Viktorie.

FC Viktoria Plzeň Vše o klubu ZDE

Bohemka mohla mít Musu. Řekli jsme ne, byla to chyba, řekl Hašek

Vstoupit do diskuse
2

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2020/2021

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2020/2021 mění herní systém a čeká ji několik změn. Asi tou nejzasádnější je zrušení nadstavby a 18 týmů v nejvyšší fotbalové soutži.

Od příštího ročníku by se však nadstavba měla opět vrátit. O třetí titul v řadě usiluje Slavia Praha, nováčkem jsou Pardubice a Zbrojovka Brno.

Program a rozpis zápasů Tabulka COVID manuál Dresy Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava

Fotbalové vybavení * Fotbalové dresy * Kopačky na Heureka.cz
Články odjinud


Články odjinud