SESTŘIH: Teplice – Karviná 4:1. Skláři se přiblížili jistotě záchrany

0
Zábranský? Zbrojovku řídit nebude, fotbal jde mimo něj, Kometa je srdcovka
SESTŘIH: Brighton - Manchester City 0:4. Titul je blíž, zářil Foden

Fotbalisté Teplic zvítězili v úvodním kole nadstavby první ligy ve skupině o záchranu nad Karvinou 4:1. Za Severočechy postupně skórovali Jakub Mareš, Patrik Žitný, Daniel Trubač a Pavel Moulis, za hosty na začátku druhé půle snížil Ondřej Lingr. Severočeši podruhé za sebou nastříleli čtyři góly a přiblížili se udržení v soutěži. Na dvanáctém místě tabulky mají už osmibodový náskok před čtrnáctou Karvinou, která zůstává na první barážové pozici.

Domácí: 33. J. Mareš, 43. Žitný, 73. Trubač, 87. Moulis

Hosté: 49. Lingr

Domácí: Grigar – Nazarov, Čmovš, Mareček, Hyčka (59. Černý) – Kučera, Trubač (85. P. Mareš), Žitný (85. Ljevaković), Moulis – Jakub Řezníček, J. Mareš (C) (63. Radosta).

Hosté: Bolek (C) – Ndefe, Šindelář, Rundić (46. Janečka), Čonka – Smrž, Mangabeira (85. Marek Hanousek), Qose (78. Bukata) – Ba Loua (78. V. Vukadinović), Lingr, Taiwo (46. Guba).

1730 diváků

Tepličtí v úvodu hráli až příliš opatrně a s výjimkou Hyčkova centru směřujícího pod břevno dlouho nebyli nebezpeční. Hosté působili živěji, byli aktivnější a především získávali převahu středu hřiště.

Všechno ale změnil první gól Severočechů, kterým situaci výrazně ulehčili hostující stopeři. Ve 33. minutě našel Hyčka centrem zcela volného Jakuba Mareše před brankou a jeho hlavička znamenala nejen vedení, ale také zjevné uklidnění domácích do další fáze hry.

Od té chvíle si Tepličtí vypracovávali šance, ale Řezníček ani Čmovs nedokázali přidat druhý gól. To se Severočechům podařilo až ve 42. minutě, kdy Žitný využil zkrat hostujícího gólmana Bolka při vyběhnutí a z 25 metrů poslal míč do opuštěné branky.

Krátce po pauze mohl kapitán Jakub Mareš potvrdit domácí výhru, ale při svém úniku se nechal dostihnout a bylo po šanci. Brzy tak přišel trest v podobě inkasované branky. Tepličtí si nepohlídali přízemní přihrávku, kterou vyslal Ba Loua před branku a Lingr pohotově snížil. Slezané venku v lize skórovali po devíti zápasech.

SESTŘIH: Teplice - Karviná 4:1. Jasná záležitost, Severočeši se přiblížili záchraně

V 56. minutě mohlo být dokonce vyrovnáno po nepřehledné skrumáži v malém vápně, kde musel nejdříve Kučera odvracet z brankové čáry a následně Guba nastřelil břevno.

Pak přišly velké chvíle domácího Moulise. Nejprve spálil svoji první šanci, ale v 73. minutě už byl u třetího teplického gólu, který definitivně rozhodl o osudu utkání. Při průniku do šestnáctky byl faulován Janečkou a podle všeho by došlo na penaltu, rozhodčí ale nechal akci dokončit a nabíhající Trubač poslal míč přes Bolka do sítě.

Nakonec se i Moulis dočkal i branky poté, co v 87. minutě vystihl špatnou souhru Bolka se Šindelářem při rozehrávce. Na závěr pak stejný hráč ještě nastřelil tyč.

Teplice - Karviná: Trubač uklidil míč za Bolka, 3:1

Teplice - Karviná: Moulis se ocitl sám před Bolkem a ve velké šanci trefil právě jeho

Teplice - Karviná: Neuvěřitelný závar v teplickém vápně, hosté pak ještě napálili břevno!
Video patří k placenému obsahu iSportu
Odemknout video

Teplice - Karviná: Ba Loua zakouzlil s míčem a předložil skvělý pas Lingrovi. Ten nezaváhal, 2:1

Teplice - Karviná: Žitný potrestal Bolkovo vyběhnutí a z dálky poslal míč do prázdné, 2:0

Teplice - Karviná: Kučera oslovil Čmovše, ten pálil nad

Teplice - Karviná: Řezníčka z úhlu vychytal Bolek, následný závar hosté přežili

Teplice - Karviná: Hyčka posadil na hlavu Jakuba Mareše parádní balon, který nešel zahodit, 1:0

Teplice - Karviná: Hyčka hledal Řezníčka, ten mířil těsně vedle

Teplice - Karviná: Grigar uzmul míč před Taiwem

Teplice - Karviná: Lingr pohotově střílel, bránu ale netrefil

Teplice - Karviná: Nepříjemný centr Hyčky málem zaskočil Bolka

0

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905