Přijde Plzeň o Kalvacha? Klíčového muže má v hledáčku Dynamo Moskva | iSport.cz
Jakub Konečný
1. srpna 2020 • 14:13

Přijde Plzeň o Kalvacha? Klíčového muže má v hledáčku Dynamo Moskva

Vstoupit do diskuse
12
TOP VIDEA
Liga mění pravidla: Stačí odehrát polovina duelů, častější testy, sporné stopky za ŽK
Britský novinář: Fotbal je dnes v Liverpoolu vysvobozením. Co přestupová politika?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Vicemistr porazil v prvním přípravném zápase Dynamo České Budějovice 2:0. Víc komplikací však může Plzni způsobit jiné Dynamo – to moskevské. Šestý tým nejvyšší ruské soutěže má totiž podle listu Sport Express zájem o klíčového záložníka Lukáše Kalvacha, který v sobotu nebyl v nominaci. Jeho odchod však podle všeho není aktuální.Nejen Slavia čelí zájmu o své opory. Personální problémy může mít i Viktoria, které by rádo zajelo do Lukáše Kalvacha Dynamo Moskva. Tvrdí to list Sport Express, podle kterého je Kalvach v hledáčku tradičního ruského klubu společně s dvaadvacetiletým Nikolou Morem z Dinama Záhřeb. Na rozdíl od Chorvata by však prý měl být finančně dostupnější.

„Zatím bych to nechal bez komentáře,“ řekl k této zprávě redakci iSport.cz Radim König z agentury RBR SportConsult, která pětadvacetiletého fotbalistu zastupuje.

Kalvach přišel do Plzně loni z Olomouce za 15,5 milionu korun a okamžitě se vyprofiloval v jednu ze stěžejních postav červenomodrých. Ve středu zálohy odehrál 33 ligových utkání, vstřelil pět gólů a na stejný počet přihrál. Proto není příliš pravděpodobné, že by ho Viktoria uvolnila, zvlášť ne před kvalifikací Ligy mistrů, do které vstoupí za tři týdny. Vše však samozřejmě bude záležet na výši případné nabídky, která zatím do Štruncových sadů nedorazila.

Logo přestupů Fotbalové přestupy online >

Pro přípravný zápas s Českými Budějovicemi nebyl Kalvach stejně jako řada dalších hráčů v nominaci, dostal volno. Na jeho místě nastoupil Miroslav Káčer, posila ze Žiliny. A blýskl se vítězným gólem, když pohotovou střelou z hranice vápna zužitkoval přihrávku Jana Kopice. Na konečných 2:0 pro Plzeň pak uzavřel Lukáš Matějka, navrátilec z hostování v Ústí nad Labem.

„Výhra je fajn, ale hlavní je to, že šlo o kvalitní zápas i ze strany soupeře. Jsem rád, že jsme ho mohli odehrát, protože České Budějovice jsou soupeř, který vám nedá nic zadarmo a je schopný hrát velmi zajímavým způsobem hry. To nám může pomoci do dalších dní, abychom vychytávali naše detaily, nejen v práci s míčem, ale i v době, kdy musíme být kompaktní a tvrdě pracovat pro zisk balonu,“ uvedl pro klubový web trenér Adrian Guľa.

FC Viktoria Plzeň Vše o klubu ZDE

Plzeňská příprava odstartovala. Formu ladíme hned na začátek sezony, tvrdí Guľa

Plzeňské posily pro novou sezonu: odchovanec Sparty i utečenci ze Žiliny

Vstoupit do diskuse
12
Články odjinud


Články odjinud