SESTŘIH: Zbrojovka - Sigma 2:4. Oslabené Brno srazil i vlastní gól

Autor: iSport.cz
0
Hvězdy vyvedly partnerky: kdo dorazil na vyhlášení Fotbalisty roku?
PRVNÍ DOJEM ze čtvrtfinále: Motor se zlepšuje, ale dostává lekci, co Třinec umí

Fotbalisté Sigmy Olomouc vyhráli ve čtvrtém kole v Brně 4:2 a Zbrojovku porazili po na jejím hřišti po deseti letech. Brno v zápase dvakrát vedlo po brankách Jakuba Přichystala a Antonína Růska, vyrovnání zařídili Lukáš Greššák a vlastní gól Jakuba Černína. Výhru pak Olomouci zařídily branky Šimona Falty a Pavla Zifčáka. Nováček z Brna stále čeká na první ligovou výhru, má jen jeden bod a s 11 inkasovanými brankami má nejhorší defenzívu ligy.

Zbrojovka mohla odehrát utkání i přesto, že po pátečních testech měla aktuálně pět hráčů pozitivních na koronavirus, z nichž tři byli v izolaci už z minulého týdne. Opakovanými odběry však Brňané prošli a konání zápasu tak nic nebránilo v cestě.

Nejen koronavirem, ale i zraněními osekaná obrana Brna měla namále už v 5. minutě, kdy si centr zprava srazil na vlastní tyč Hladík. Z protiútoku zase zazlobil Růsek, jehož akci zastavil skluzem až Greššák.

Brno se ale vedoucího gólu záhy dočkalo. Pachlopník proklouzl do šestnáctky, poslal míč Šumberovi a jeho přistrčení uklidil razantně do sítě Přichystal. Zbrojovka se tak poprvé v ročníku dostala do vedení a pomohlo jí to k uklidnění. Měla míč více na kopačkách, byla aktivnější, ale do dalších šancí se nedostala.

Naopak Olomouci se podařilo po první vážnější akci vyrovnat. Greššák využil po přihrávce Nešpora špatného postavení brněnských stoperů a slovenský záložník svoji první brankou v české lize vyrovnal.

SESTŘIH: Brno - Olomouc 2:4. Sigma obrátila proti zdecimované Zbrojovce
Video patří k placenému obsahu iSportu
Odemknout video

Neplatícím uživatelům se videa zpřístupní následující den.

Boj o každý metr hřiště ze závěru první půle se přenesl i do druhého poločasu. Jeho úvod rozčísla velká šance Růska, který ale při sólo nájezdu nechal vyniknout Mandouse. Vše ale napravil od dvě minuty později, když za pomoci tyče olomouckého gólmana překonal.

O deset minut později ale bylo vyrovnáno. Faltův trestný kop od rohového praporku hlavičkoval Černín z malého vápna přesně k vlastní tyči, takže Floder nemohl na laciné olomoucké vyrovnání nijak reagovat. Nebylo to ze strany Hanáků vše. V 68. minutě krásně napřáhl z 25 metrů střídající Falta a vymetl růžek Floderovy branky.

Nebyl to konec brněnského trápení v defenzívě. Další střídající hráč Zifčák využil dalšího zaváhání Černína a počtvrté poslal míč za záda bezmocného Flodera. Sigma si pak vítězství zkušeně ohlídala.

Domácí: 9. Přichystal, 51. Růsek

Hosté: 26. Greššák, 61. Černín (vl.), 68. Falta, 76. Zifčák

Domácí: Floder – Hladík (76. Lhotecký), Černín, Hlavica, Šumbera – J. Sedlák, Vaněk (C) (83. Šmid), Koudelka (66. Ševčík), Pachlopník (76. Jambor) – Přichystal, Růsek.

Hosté: Mandous – Hála (73. Látal), R. Hubník (C), Jemelka, Zmrzlý (54. Falta) – Zahradníček (46. Zifčák), Breite, Houska, Greššák – P. González (73. Chytil), Nešpor (85. Poulolo).

Klíčové momenty zápasu:

Brno - Olomouc: Látal zahodil skvělou šanci, nepředal míč před odkrytou bránu spoluhráčům

Brno - Olomouc: Chytil se probil před Flodera, ale pálil až moc tvrdě

Brno - Olomouc: Přestřelka pokračuje! Zifčák po sérii nedorazů zvyšuje na 4:2

Brno - Olomouc: Dalekonosný skákavý Faltův přímák Floder vyrazil na roh

Brno - Olomouc: Přichystal se dostal až před Mandouse, z úhlu ale pálil mimo

Brno - Olomouc: Jeden z gólů roku! Faltova nádherná rána do šibenice, 2:3!

Brno - Olomouc: Nebyl pod tlakem, přesto si Černín vstřelil výstavní vlastňák! 2:2

Brno - Olomouc: Růskova krásná rána se od tyče odrazila do brány, 2:1!

Brno - Olomouc: Breite dostal hodně prostoru, jeho rána zamířila o pár metrů vedle

Brno - Olomouc: Nešpor dotlačil míč do sítě, ale podle asistenta už z ofsajdu. Gól neplatí

Brno - Olomouc: Nešpor pobídl Greššáka do tutovky, ten se nemýlil! 1:1

Brno - Olomouc: Přichystalova patička po Vaňkově rohu zamířila mimo bránu

Brno - Olomouc: Velký závar před Mandousovou bránou zužitkoval Přichystal, 1:0!

Brno - Olomouc: Růsek namazal míč před prázdnou bránu, ale tam už zasáhl Greššák

0

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905