6. prosince 2020 • 15:49

SESTŘIH: Brno - Budějovice 1:3. Dynamo válí, dvakrát pálil Brandner

1
SESTŘIH: West Ham - Liverpool 2:2. Další ztráta „Reds“, hráli oba Češi
SESTŘIH: Toronto - Boston 1:3. Pastrňák gólem uklidnil Bruins, Maple Leafs na pokraji vyřazení

Fotbalisté Českých Budějovic zvítězili v 10. kolo první fotbalové ligy v Brně nad Zbrojovkou 3:1. Dvě branky dal v úvodu zápasu Patrik Brandner, za domácí snižoval po přestávce Antonín Růsek. Výhru Jihočechů pojistil v nastaveném čase kapitán Patrik Čavoš.

Domácí: 53. Růsek

Hosté: 10. Brandner, 17. Brandner, 90+2. Čavoš

Domácí: Floder – Jan Moravec, Dreksa (C), Gajić (32. Jakub Šural), Kotula (84. Hladík) – Pachlopník, J. Sedlák, Ad. Čermák, Štepanovský (32. Šumbera) – Růsek, Přichystal (59. M. Vintr).

Hosté: Drobný – Čolić, Králik, Talovierov, Skovajsa – Čavoš (C), Javorek – M. Valenta (70. L. Matějka), Brandner (85. L. Havel), Mészáros (81. Mršić) – Van Buren.

Domácí: Šustr, Šural, Hlavica, Bariš, Šumbera, Hladík, Vintr

Hosté: Vorel, Havel, Kladrubský, Jánošík, Bassey, Matějka, Mršić

Domácí: Gajić, Štepanovský, M. Vintr

Hosté: Talovierov, Javorek

Lerch – Mikeska, Dresler

Městský fotbalový stadion Srbská, Brno

Brno tak ani na šestý pokus nedokázalo doma zvítězit, naopak Jihočeši počtvrté za sebou neprohráli a i v pátém utkání si udrželi venkovní neporazitelnost v probíhajícím ročníku. V neúplné tabulce Budějovice poskočily na jedenáctou příčku, Zbrojovka promarnila možnost opustit sestupové pásmo a je šestnáctá.

Do zápasu vstoupili lépe domácí a už ve třetí minutě se k nebezpečnému zakončení v šestnáctce soupeře dostal Růsek, ale z celkem slibné pozice mířil těsně nad. Poté převzali aktivitu hosté, ale přímý kop Čoliče mířil nad. Další útočná akce už ale skončila gólem. Javorek vysunul do sóla Brandnera, který si obhodil gólmana a otevřel skóre.

Jihočeši byli nadále nebezpečnější a hlavně efektivnější, což potvrdili v 16. minutě. Čoličův centr hlavičkoval Van Buren do tyče, ale míč se odrazil přímo k Brandnerovi, který ho uklidil do prázdné branky a podruhé v sezoně dal v utkání dva góly. Poprvé se mu to povedlo před třemi týdny při nečekané výhře 4:2 na Spartě.

SESTŘIH: Brno - České Budějovice 1:3. Dva góly dal Brandner, Zbrojovka doma nevyhrála už podvanácté

Brňany dva góly evidentně srazily a v pohodě hrající Budějovice měly zápas pod kontroltou. Ve 26. minutě se proháčkoval do šestnáctky Zbrojovky Van Buren, ale obrana míč na poslední chvíli zblokovala. Domácí po půlhodině hry sáhli ke dvěma střídáním a příchod Šumbery s Šuralem jim pomohl.

Zbrojovka získala převahu a ještě před přestávkou mohla snížit, jenže Přichystal z otočky zamířil přímo do brankáře Drobného. Odměny za zlepšený výkon se tak domácí dočkali až ve druhé půli, kdy v 53. minutě Dreksa odcentroval a Růsek hlavou snížil na 1:2.

Vyrovnat mohl v 67. minutě Pachlopník, ale veterán Drobný si s jeho pokusem poradil a vyzmanenal se i při střele Růska o čtyři minuty později. Brno nedokázalo skórovat ani ze závěrečného tlaku a naopak potřetí inkasovalo, když se z brejku v nastavení prosadil Čavoš.

Brno - České Budějovice: Kapitán Čavoš definitivně stvrdil výhru Dynama, 1:3

Brno - České Budějovice: Pachlopníkův pokus směřující na zadní tyč Drobný zlikvidoval

Brno - České Budějovice: Jaroslav Drobný vytáhl další skvělý zákrok proti Růskovi

Brno - České Budějovice: Pachlopníkovu střelu z voleje Drobný reflexivně vyrazil
Video patří k placenému obsahu iSportu
Odemknout video

Brno - České Budějovice: Šuralova střela z první těsně minula tyč!

Brno - České Budějovice: Je sníženo! Růsek hlavičkou překonal Drobného, 1:2

Brno - České Budějovice: Šance! Přichystal pohotově zakončoval z otočky, Drobný byl připravený

Brno - České Budějovice: Centr Štěpanovského prodloužil Přichystal, Drobný míč lapil

Brno - České Budějovice: Zase Brandner! Doklepl míč do prázdné brány a připsal si druhý gól, 0:2

Brno - České Budějovice: Gól! Brandner se dostal za obranu Zbrojovky a otevřel skóre, 0:1

Brno - České Budějovice: První šanci zápasu obstarali domácí! Růsek z dobré pozice pálil nepřesně

1

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905