Guľu čeká jaro pravdy. Musí Plzeň vrátit do Evropy, jde o klíčové miliony | iSport.cz
Jakub Konečný
13. ledna 2021 • 05:00

Guľu čeká jaro pravdy. Musí Plzeň vrátit do Evropy, jde o klíčové miliony

Vstoupit do diskuse
4
TOP VIDEA
Čermus, doleva! Jak Horváth rozhodil Čermáka před zahozenou penaltou
iSport podcast: Kdy se vrátí Hložek? Bude mít Vitík přednost před novým stoperem?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Zlatý padák ve výši pěti milionů korun je jedním z důvodů, proč Adrian Guľa se svým realizačním týmem v Plzni pokračuje i po nejhorším podzimu klubu v jeho mistrovské éře. Úkol pro jaro zní jasně – dostat Viktorii zpět do Evropy, v níž dvakrát po sobě chyběla. Kdyby se to mělo opakovat do třetice, přineslo by to podle informací deníku Sport zásadní změnu klubové strategie a ambicí. O peníze totiž jde až v první řadě – a v Plzni mnohem víc než na Letné nebo v Edenu.Čtyři dny po Štědrém večeru proběhla na chatě Adolfa Šádka ve Vysokých Tatrách zásadní schůzka dvou mužů. Šéf Viktorie Plzeň si na ní vyslechl analýzu zpackaného podzimu od Adriana Guľy a po několikahodinové debatě se rozhodl slovenského kouče ve funkci podržet.

„Trenérova mise, na kterou jsme se společně vydali, ještě není dokončena,“ řekl k tomu Šádek ve v úterý publikovaném rozhovoru pro klubový web. „Úspěch se prostě nemusí dostavit hned. My však našemu procesu věříme. Zároveň chci ale říct, že musíme mít i výsledky, bez nich to bohužel nejde,“ dodal.

Guľa podle informací deníku Sport akceptoval všechny Šádkovy výhrady, které se týkaly zejména chybějícího taktického plánu B, neefektivních střídání i (ne)rotace konkrétních hráčů. A navrhl i konkrétní kroky, které by měly vést ke kýženému zlepšení.

Co se tedy přes zimu v Plzni měnilo?

Zdánlivý detail na úvod. V realizačním týmu v tichosti skončili fyzioterapeuti Robert Beneš, Filip Vopěnka a Petr Nasler. Nahradil je Michal Rukavička, který už v Plzni působil a který si nyní za své spolupracovníky zvolil Šimona Šenderu s Petrem Bendlem.

Podle všeho to dlouholetým fyzioterapeutům s Guľou a jeho muži a novinkami úplně neladilo.

Přečtěte si pokračování článku s předplatným Premium
Získejte neomezený přístup již od 49 Kč měsíčně

Chci předplatné Premium
Vstoupit do diskuse
4

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2020/2021

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2020/2021 mění herní systém a čeká ji několik změn. Asi tou nejzasádnější je zrušení nadstavby a 18 týmů v nejvyšší fotbalové soutži.

Od příštího ročníku by se však nadstavba měla opět vrátit. O třetí titul v řadě usiluje Slavia Praha, nováčkem jsou Pardubice a Zbrojovka Brno.

Program a rozpis zápasů Tabulka COVID manuál Dresy Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava

Fotbalové vybavení * Fotbalové dresy * Kopačky na Heureka.cz

16.kolo
Články odjinud


Články odjinud