Sparta v karanténě: Až 15 nakažených, zápasy téměř jistě nebudou | iSport.cz
Jan Vacek
23. února 2021 • 19:19

Sparta v karanténě: Až 15 nakažených, zápasy téměř jistě nebudou

Autor: Jan Vacek
Vstoupit do diskuse
41
TOP VIDEA
Guľa po výhře: Dobrá práce, Beauguel je velmi pracovitý
Plzeň - Olomouc: Zabijácká Beauguelova otočka otevírá skóre, 1:0!
VŠECHNA VIDEA ZDE

Vyhrála tři ligové zápasy za sebou, po nástupu Pavla Vrby se stavěla do latě. Teď ovšem Spartu zasáhla morová rána, klub totiž vzala útokem nákaza nemocí covid-19. Úterní testování totiž odhalilo vyšší počet nakažených členů prvního týmu. Podle informací deníku Sport jich je až patnáct. Letenští jsou v karanténě, jejich nejbližší zápasy se téměř určitě neuskuteční.S čínským virem bojuje už déle jak rok celý svět, Sparta v tomhle směru není výjimkou. V čase jí vypadlo tu více, tu méně hráčů. Někteří už dokonce prodělali nemoc opakovaně. Opravdový problém ovšem nastal až nyní.

Úterní testování totiž odhalilo vyšší počet nakažených napříč hráčskou kabinou i realizačním týmem. Podle informací deníku Sport na Letnou dorazilo zhruba patnáct pozitivních výsledků. V drtivé většině jde o hráče, v jednotkách pak o členy širšího realizačního týmu. To znamená jediné. Okamžitý nástup do karantény, členové prvního týmu už byli izolováni od rodin.

„Do odvolání byl přerušen tréninkový režim,“ informoval klub v úterý večer na svém webu.

Co bude následovat? Určitě nejde o takzvanou falešnou pozitivitu, postoj pražské hygienické stanice je proto nekompromisní. První kolo přetestování proběhne až příští pondělí, teprve na základě výsledků pak bude stanoven další postup. Není totiž vyloučeno, že v čase přibudou další nakažení.

Sparťanská radost po gólu Libora Kozáka proti Zlínu
Sparťanská radost po gólu Libora Kozáka proti Zlínu

V tuhle chvíli je tak prakticky jisté, že Sparta v neděli neodehraje plánovaný ligový duel proti Příbrami. To samé se týká středečního osmifinále MOL Cupu proti Baníku.

„Další postup konzultujeme s místně příslušnou hygienickou stanicí a budeme se řídit jejími nařízeními. Klub aktuálně komunikuje také s Ligovou fotbalovou asociací i organizátorem MOL Cupu Fotbalovou asociací ČR,“ uvedla Sparta.

Oficiální dokument, který oba nejbližší zápasy pošle k ledu, by měl klub od hygieny obdržet během středy.

První vlaštovkou mohlo být už nakažení tří členů prvního týmu včetně Davida Moberga Karlssona z minulého týdne, švédský křídelník proto nemohl nastoupit do posledního zápasu ve Zlíně. V následujících dnech se nákaza bleskově rozšířila po celé kabině.

Ačkoli se Pražané stejně jako další kluby musí s nemocí dlouhodobě potýkat, zatím nebyli zahnáni do kouta natolik, aby své duely museli odkládat. Přesouval se pouze prosincový mač v Opavě, to ale kvůli rozšířené nákaze v kabině Slezanů.

To se nyní prakticky určitě změní.

AC Sparta Praha Vše o klubu ZDE

Vstoupit do diskuse
41

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2020/2021

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2020/2021 mění herní systém a čeká ji několik změn. Asi tou nejzasádnější je zrušení nadstavby a 18 týmů v nejvyšší fotbalové soutži.

Od příštího ročníku by se však nadstavba měla opět vrátit. O třetí titul v řadě usiluje Slavia Praha, nováčkem jsou Pardubice a Zbrojovka Brno.

Program a rozpis zápasů Tabulka COVID manuál Dresy Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava

Fotbalové vybavení * Fotbalové dresy * Kopačky na Heureka.cz

22. kolo
Články odjinud


Články odjinud